Prskalice

Pa 10km/h mi nije ni tako brzo.Većina njih kod mene vozi dosta brže.Uzeo sam namerno 04 jer sam se bojao zapušavanja kod 03.
po nekim uputstvima za id,idk dizne pise da po vetru treba 3-6 bari a brzina 5 -7 km/h
mi radimo 6 km/h 3 bara sa idk 3 sa utroškom vode od 110 lit po k.jutru
 
Danas radio po baš dobrooom vetru.Jako sam zadovoljan razlikom između ID i običnih dizni.Išao sam sa pritiskom od 5 bara i brzinom od 10km/ha.Potrošnja je bila 230l/ha.
 
koliko ova prskalica sa linka ima litara. dobio sam ju pod racun pa neznam. covjek mi je rekao da ima 340, ali imam kod kuće jednu za koju sam mislio da ima 340, a manja je od ove za koju pitam.
dubina rezervara, 78cm
širina rezervara 88cm
dužina rezervara(od toplinga prema nazad, prema granama) 60cm

http://www.njuskalo.hr/zastita-gnojidba-navodnjavanje/prskalica-kzk-400-l-oglas-11411988
Mislim da je 350 litara,kod mene u selu ima po neka takva i svi je racunaju na 350 litara
 
Nudili mi iz uvoza prskalicu sequip , da li neko zna kako su se pokazale ove prskalice? Prodavac kaze da je francuske proizvodnje, pumpa je 105lit, grane 12mm, i sve dalje naj naj...

Da li je neko uspeo da na staru rau nabaci vece bure od 440lit, bez prepravki sasije? To je dobar ram i sigurno bi mogao da izdrzi jos tih 200kg, a bure bi trebalo da bude isto po sirini, a da onda bude vece po visini i duzini.
 
Moj drug je to pokušao. Gledali smo na sajtu i bure se razlikovalo samo po širini i visini, a ne i po dubini, te je on onda naručio to bure. Međutim stiglo mo je za nijansu različito bure i ipak je morao da seče šasiju i produbljuje je za 5 cm da bi bure stalo u ram. Poenta je da ako tako nešto pokušate, isključivo otići lično i premeriti bure a ne preko telefona objašnjavati šta vam treba jer narudžbine primaju lica koja veze s vezom nemaju ni šta im govorite ni šta vam treba...
 
Ja sam radio i juče i danas po baš doobrom vetru sa ID 03 diznama 8km/h 2.5bara 162l/ha,preskakali po prohod na međama,jer je zanosilo i po 10m!!! Sa većim pritiskom je samo GORE!!!
 
Pa kakve veze ima ako nosi i po 10 m. Ako radis sa fungicidom i insekticidom nema veze i ako duva vetar.........................Sa herbicidom ides dole sa granama, do sada nikada nisam prskao a da mi odnese na tudju njivu.........
 
Pa kakve veze ima ako nosi i po 10 m. Ako radis sa fungicidom i insekticidom nema veze i ako duva vetar.........................Sa herbicidom ides dole sa granama, do sada nikada nisam prskao a da mi odnese na tudju njivu.........

E sad mi reče,a ja zaboravio da spustim grane ::samo bes::



Šalim se,naravno :ppozdrav:, grane na 40cm od zemlje,niže nije preporučljivo,a sitne kapi u repi VIDNO 10redi nosi vetar od 25km/h

- - - - - - - - - -

E,danas sam ugradio špricaljku za ispiranje ambalaže,u veliko sito,izašlo sve 4500RSD,a negde cene i 120europskih novaca,ispalo je bolje nego što bi ikada i pomislio,biće sutra i slika
 
Mindjusar ako ispere goltix 5lit-arsko pakovanje napravio si dobar posao. Sve ostalo je onako... Mi imamo to na jednoj prskalici ali nemoze isprati bas te gusce preparate
 
Kako ispuštate ulje iz Agromehanikine pumpe BM 105 (3 klipa 105l) radi zamene? Ja sam moju večeras okačio na uzice da visi naopačke kako bi ulje moglo da iscuri na čašicu preko koje se i sipa, ali koliko vidim u bilo koji položaj da je namestim uvek će negde zaostati staro ulje.
 
Nakon zime, dosta truda, malo željeza i boje MIO-612 izgleda ovako.

Ugrađen kopir i podizanje grana ko na Agromehanici.


5be635.jpg



2zi3jbp.jpg



Uz klasični usisni filter od 20-30 M ugrađen usini filter od 50 M i tlačni od 80 M. Nakon toga nema više zafrkancije sa čišćenjem dizni (trojke, Lechler ST). Pumpa Udor Zeta 100, radi samo tako.


whbs4h.jpg



Fali još par kopči za dizne i čekam dodatni rezervoar od 60 l za ispiranje sustava koji nikako da komšije u "deželi" naprave (izgleda da im se neda) tako da onda može na atest.
 
Nazad
Vrh