Protesti malinara 2020 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jos 2 god,pa da se smenjuju zasadi,kad padne cena.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 
Pitanje,
Da li isplaćena malina u Srbiji?
Odnosno ima li neko problema sa naplatom za ovogodišnju berbu?
 
Odavno malina, bilo sveža ili smrzuta, nije bila traženija i skuplja na svetskom tržištu kao sada...........................

.........a glavni razlog za porast potražnje na globalnom nivou su kultura ishrane i dokazana lekovita svojstva "crvenog zlata".

.Kao primer navodi SAD koja je 30. septembra na zalihama imala 12 odsto manje maline nego u istom periodu prošle godine.

........................................... jer kupci nisu imali dovoljno relevantnih informacija o tome da li se virus prenosi konzumiranjem jagodastog voća. Nekoliko laboratorija u svetu je potvrdilo da ne postoji apsolutno nikakva opasnost od prenošenja virusa............................................

Srpski rolend je premašio tri evra i dalje raste, ali osim ugovorenih kolilčina više ga nema u hladnjačama.

Povoljna stvar za srpske malinare, nastavlja sagovornik "Blica" je što već sada, zbog stalnog rasta tražnje za ovim voćem, potpisuju mnogo unosnije ugovore sa otkupljivačima nego što je bio slučaj za ovogodišnji rod.

-Ne bih savetovao da odmah podižu nove zasade :sta: :sta::sta:............................... preporučuje stručnjak iz oblasti malinarstva.
 
Poslednja izmena:
@Miloica

U nekim stvarima sam sa profesorom saglasan a u nekim ne. U ovom slucaju mislim da ste recenicu '' ne bih savetovao da odmah podizu nove zasade '' izvukli iz konteksta... To stoji u tekstu ali stoji isto i da nas sadni materijal treba da se obnovi, da ne treba da ponovimo greske iz proslosti kada smo nove zasade podizali sa postojecim vec zarazenim i nekvalitetnim sadnim materijalom sto je za posledicu imalo nize prinose i slabiji kvalitet.
 
I po mojim informacijama sa koijima ja raspolazem je istina da ce malina naredne sezone imati vecu cenu nego ove godine.Cileanskim proizvodjacima je obecana pocetna cena od 2,4 dolara za sadasnju berbu mikera, dok se ocekuje i veca cena za remontatne sorte hirtridza.
 
@cunami

Ja kada sam pisao da dolaze bolja vremena bio sam najbrutalnije vredjan i omalovazavan. Sada kada moje reci postaju stvarnost mnogima ce biti tesko da priznaju da sam bio u pravu...
 
@Strong-Berry Kako ti se cini trenutna cena u cileu, i manjak robe, i na koji nacin da je spustite kod nas.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
@Brdy

Neka trziste odredi cenu. Ja sam uvek za to i kada je bila niska i sada kada je otisla u nebo...

U obzir treba uzeti i koronu kao jako bitan faktor i jos malo sacekati. Ovoga puta stvari su na strani srpskih proizvodjaca. Dodao bih samo, otvorite cetvore oci kome cete predati malinu, bojim se da su odredjene firme u Srbiji u velikim problemima koji se vuku godinama a koji ce kulminirati veoma brzo usled nedostatka robe. Ne znam koliko ste upuceni ali neke firme su u potpunosti izasle iz posla sa malinom iako su imale dovoljno kapitala, neke su se preselile u druge drzave a neke su i propale u medjuvremenu.

Dobro otvorite oci, budite oprezni i vredni kao do sada a sve ostalo ce doci samo po sebi.
 
Da, zaista kad se već zna da je otišla u nebo, koja ko konkretno cena za malinu u Srbiji.
 
@Miloica @novii

Tesko pitanje i jos tezi odgovor. Koliko sam ja upucen jako malo ima slobodnih kolicina, uglavnom su sve kolicine ugovorene, ta malina se sada isporucuje u skladu sa dinamikom iz ugovora.

Stvorila se takva trzisna situacija da proizvodjaci i ove godine mogu ocekivati vise nego korektnu otkupnu cenu.
 
@Brdy

Neka trziste odredi cenu. Ja sam uvek za to i kada je bila niska i sada kada je otisla u nebo...

U obzir treba uzeti i koronu kao jako bitan faktor i jos malo sacekati. Ovoga puta stvari su na strani srpskih proizvodjaca. Dodao bih samo, otvorite cetvore oci kome cete predati malinu, bojim se da su odredjene firme u Srbiji u velikim problemima koji se vuku godinama a koji ce kulminirati veoma brzo usled nedostatka robe. Ne znam koliko ste upuceni ali neke firme su u potpunosti izasle iz posla sa malinom iako su imale dovoljno kapitala, neke su se preselile u druge drzave a neke su i propale u medjuvremenu.

Dobro otvorite oci, budite oprezni i vredni kao do sada a sve ostalo ce doci samo po sebi.
Kako sam informisan,u Arilju sledece sezone otkupna cena nece biti ispod 250 din/kg.
Ko se jos povukao osim Hubrida i Yube?Svi igraci su trenutno tu i dobro rade,pogotovo velika trojka

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh