Protesti malinara 2020 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

Strong-Berry

Član
Učlanjen(a)
26 Dec 2018
Poruka
640
O ovome sam pricao.Kineska malina stize i stizace kod nas.Poljska malina moze nekako i da prodje,alo ovo.....Gramzivost odredjenih ljudi nema granicu na zalost.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
U tekstu se jasno pominje Cile, kineska malina kao ni poljska nije nikad stizala kod nas odgovorno tvrdim...

Ariljac80

Član
Učlanjen(a)
9 Jun 2014
Poruka
429

Malinar86

Član
Učlanjen(a)
29 Dec 2013
Poruka
317
Znaci problem nije bio u hiperprodukciji u Srbiji,u "neorganizovanosti" srpskih malinara,maline loseg kvaliteta kod nas i sl?

Strong-Berry

Član
Učlanjen(a)
26 Dec 2018
Poruka
640
Evo nekih novih informacija:

Po mojim saznanjima:

Crops izlazi sa konačnom cenom maline.

Vilamet 220 + 7 u hladnjači
+ 7 pre podne.

Miker i Fertodi još 20 din

Izgleda da sam ja bio u pravu kada sam govorio da ce bolja vremena za proizvodjace doci...

Ariljac80

Član
Učlanjen(a)
9 Jun 2014
Poruka
429
Trajace... Mi proizvodimo hranu...
Sa ovim se apsolutno slazem.Korona je dovela do toga da prave vrednosti izadju u prvi plan....Na more ne mora da se ide,ali da se jede mora.....Malina ce po mojoj proceni i sledece godine imati jos bolju cenu,a za 2022 cemo videti.Prazne se polako hladnjace i do proleca ce sve biti prazne.I brze bi se praznile da nije maline iz Poljske i Ukrajne (nadam se da nisu toliko gramzivi da uvoze malinu iz Kine)

Miloica

Član
Učlanjen(a)
13 Jun 2017
Poruka
613
................Korona je dovela do toga da prave vrednosti izadju u prvi plan....Na more ne mora da se ide,ali da se jede mora.....Malina ce po mojoj proceni i sledece godine imati jos bolju cenu,a za 2022 cemo videti..........................
Ovo sa koronom se neće ( na žalost ) završiti bar 3-4 god. biću tu raznih otpora i problema oko primanja i distribucije vakcine ( i kad je proizvedu ) po vascelom svetu , tako da će sledeće i još par god. cena samo ići gore .
Ovo se odnosi i na ostalo sl. voće , porasce želja ( a i potreba ) ljudi širom sveta da se " vitaminiziraju " pa će tako i kupine između ostalog konačno dočekati osetno poskupljenje ....

Poslednja izmena:

Ariljac80

Član
Učlanjen(a)
9 Jun 2014
Poruka
429
................Korona je dovela do toga da prave vrednosti izadju u prvi plan....Na more ne mora da se ide,ali da se jede mora.....Malina ce po mojoj proceni i sledece godine imati jos bolju cenu,a za 2022 cemo videti..........................
Ovo sa koronom se neće ( na žalost ) završiti bar 3-4 god. biću tu raznih otpora i problema oko primanja i distribucije vakcine ( i kad je proizvedu ) po vascelom svetu , tako da će sledeće i još par god. cena samo ići gore .
Ovo se odnosi i na ostalo sl. voće , porasce želja ( a i potreba ) ljudi širom sveta da se " vitaminiziraju " pa će tako i kupine između ostalog konačno dočekati osetno poskupljenje ....
Cena kupine sigurno ide gore.Trenutno se trazi kg vise kupine jer je nemaju kolika je potreznja.....

Strong-Berry

Član
Učlanjen(a)
26 Dec 2018
Poruka
640
Cena kupine sigurno ide gore.Trenutno se trazi kg vise kupine jer je nemaju kolika je potreznja.....

Ne bih bas rekao da nema kupine... Kupine ima ali ne kvalitetne, ove godine kao i prosle godine veliki problem su crvi koji su se pojavili u kupini... Otkuda su se oni pojavili i zasto ne znam, verujem da bi neki strucnjak zastitar mogao da dati odgovor na to pitanje...

Vrh