Protesti malinara 2020 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
O ovome sam pricao.Kineska malina stize i stizace kod nas.Poljska malina moze nekako i da prodje,alo ovo.....Gramzivost odredjenih ljudi nema granicu na zalost.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
U tekstu se jasno pominje Cile, kineska malina kao ni poljska nije nikad stizala kod nas odgovorno tvrdim...

 
Znaci problem nije bio u hiperprodukciji u Srbiji,u "neorganizovanosti" srpskih malinara,maline loseg kvaliteta kod nas i sl?
 
Evo nekih novih informacija:

Po mojim saznanjima:

Crops izlazi sa konačnom cenom maline.

Vilamet 220 + 7 u hladnjači
+ 7 pre podne.

Miker i Fertodi još 20 din


Izgleda da sam ja bio u pravu kada sam govorio da ce bolja vremena za proizvodjace doci...
 
Trajace... Mi proizvodimo hranu...
Sa ovim se apsolutno slazem.Korona je dovela do toga da prave vrednosti izadju u prvi plan....Na more ne mora da se ide,ali da se jede mora.....Malina ce po mojoj proceni i sledece godine imati jos bolju cenu,a za 2022 cemo videti.Prazne se polako hladnjace i do proleca ce sve biti prazne.I brze bi se praznile da nije maline iz Poljske i Ukrajne (nadam se da nisu toliko gramzivi da uvoze malinu iz Kine)

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 
__________________________________________
................Korona je dovela do toga da prave vrednosti izadju u prvi plan....Na more ne mora da se ide,ali da se jede mora.....Malina ce po mojoj proceni i sledece godine imati jos bolju cenu,a za 2022 cemo videti..........................
_________________________________________
Ovo sa koronom se neće ( na žalost ) završiti bar 3-4 god. biću tu raznih otpora i problema oko primanja i distribucije vakcine ( i kad je proizvedu ) po vascelom svetu , tako da će sledeće i još par god. cena samo ići gore .
Ovo se odnosi i na ostalo sl. voće , porasce želja ( a i potreba ) ljudi širom sveta da se " vitaminiziraju " pa će tako i kupine između ostalog konačno dočekati osetno poskupljenje ....
 
Poslednja izmena:
__________________________________________
................Korona je dovela do toga da prave vrednosti izadju u prvi plan....Na more ne mora da se ide,ali da se jede mora.....Malina ce po mojoj proceni i sledece godine imati jos bolju cenu,a za 2022 cemo videti..........................
_________________________________________
Ovo sa koronom se neće ( na žalost ) završiti bar 3-4 god. biću tu raznih otpora i problema oko primanja i distribucije vakcine ( i kad je proizvedu ) po vascelom svetu , tako da će sledeće i još par god. cena samo ići gore .
Ovo se odnosi i na ostalo sl. voće , porasce želja ( a i potreba ) ljudi širom sveta da se " vitaminiziraju " pa će tako i kupine između ostalog konačno dočekati osetno poskupljenje ....
Cena kupine sigurno ide gore.Trenutno se trazi kg vise kupine jer je nemaju kolika je potreznja.....

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 
Cena kupine sigurno ide gore.Trenutno se trazi kg vise kupine jer je nemaju kolika je potreznja.....

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
Ne bih bas rekao da nema kupine... Kupine ima ali ne kvalitetne, ove godine kao i prosle godine veliki problem su crvi koji su se pojavili u kupini... Otkuda su se oni pojavili i zasto ne znam, verujem da bi neki strucnjak zastitar mogao da dati odgovor na to pitanje...
 
Dobio od prijatelja a ubrzo i molbu da se sretnem sa njima da vidimo gde je nastao problem...

Povucen je proizvod na bazi maline


Ovo jako puno kosta samu fabriku jer su zakoni rigorozni a kostace i dobavljaca sirovine (nazalost jedna srpska firma) , vise nece raditi...

Razni standardi po pitanju proizvodnje i prerade nisu tu reda radi kako mnogi misle vec imaju za cilj da krajnji kupac jasno zna sta kupuje da zna da su ispostovane sve za to predvidjene procedure. Neretko su spremni tu robu i vise da plate ali neretko i nasi dobavljaci ne umeju ili nece da stimulisu dobre proizvodjace da se ukljuce u dobijanje npr global gapa ili proizvodnju organske maline.
 
Jedan zanimljiv tekst

 
Ne bih bas rekao da nema kupine... Kupine ima ali ne kvalitetne, ove godine kao i prosle godine veliki problem su crvi koji su se pojavili u kupini... Otkuda su se oni pojavili i zasto ne znam, verujem da bi neki strucnjak zastitar mogao da dati odgovor na to pitanje...

Ovim problemom se skoro niko ne bavi... Nova stetocina koja ce napadati sve vocne vrste..
 

Ovim problemom se skoro niko ne bavi... Nova stetocina koja ce napadati sve vocne vrste..
Em organsko,em pomaze....
2bf3dc7787baae56212fc8780449c5be.jpg


Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 
Bas je mirno na forumu, svi su izgleda zadovoljni. Lepo je i to... Vise bih voleo da su ljudi ceke godine aktivni, ovo vreme bi sigurno moglo pametno da se iskoristi, ovako niko nista ne pise do proleca i pripreme za sledecu berbu. Trebalo bi da je drugacije...
 
Bas je mirno na forumu, svi su izgleda zadovoljni. Lepo je i to... Vise bih voleo da su ljudi ceke godine aktivni, ovo vreme bi sigurno moglo pametno da se iskoristi, ovako niko nista ne pise do proleca i pripreme za sledecu berbu. Trebalo bi da je drugacije...
Ko kaze da nisu aktivni,intezivno se dizu novi zasadi


Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 
@Ariljac80

Dalo se to i pretpostaviti, stvari u malinarstvu se sa 100% sigurnoscu uvek ponavljaju. Dok se ti novi zasadi ne podignu i ne dodju na berbu mocice jos 2 do 3 godine lepi novci da se uzmu mislim na proizvodjace...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh