Protesti malinara 2020 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zlato poslije novca sam mislio da je sledeci bolji izbor ako se kriza uozbilji . Neka moja rang lista , od goreg prema boljem , a kao najbolje sam stavio ako se bas uozbilji kupovinu 7.62x39 metaka . 8-)

Malo se salim a malo i ne.Ekonomski gledano ,koji god oblik investicije odaberemo u slucaju krize nije najbolji ako svi pohrle to isto .
 
I?
Šta predlažeš?
Ali konkretno, bez floskula i šuple priče.
E
Ja cvrsto stojim iza svojih stavova. Predlazem udruzivanje na trzisnim principima, podizanje zasada koji bi bili namenjeni za konzum uz GLOBAL GAP sertifikat kako bi ista roba lakse nasla put do supermarketa, zatim da se ubaci u posao vise mladih ljudi, staru gardu ostaviti eventualno kao savetnike u proizvodnji kao sto se u svetu radi... Direktor jedne velike firme ima 25 godina i dva starija gospodina koji ga prate i stvaraju da jednoga dana bude to sto treba da bude... Tamo gde malinu nasu prodajemo to je sasvim normalno, jedino kod nas imamo likove koji godinama manipulisu proizvodjacima i sluze da '' ublaze socijalne tenzije'' u datom trenutku. Oni rezultat ne mogu napraviti jer ne znaju...

Bojim se da smo opijeni trenutnim uspehom i da ne shvatamo da ce i ovo proci...

Generalno jako lose radimo marketing, jako lose pratimo trziste i zato smo tu gde smo...
 
Na prodaju sadnice wilameta, sa obronaka Kopaonika, sa 1400 metara nadmorske visine..
Ako neko od kolega prolazi moze da svratii i da se uverii u kvallitet mallinjaka.
Saljjem brzom postom, ili donosim licno u krugu od 100 km cena sadnice 15 dinara, popust na vecu kolicinu.
061 145 75 17
 
Greska,pitanje je bilo vise za drugu temu.Inace,zna li se jel krenula malina iz Kine i Ukrajne????Dzaba nama zastita geografskog porekla kad ce nas sverceri unistiti.....

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
Ko svercuje i sta se svercuje?

Zastita geografskog porekla je odlicna stvar ali mora jako puno da se radi na njenom marketingu. Ta ideja je potekla bas od vas (ljudi iz vaseg kraja) a igrom slucaja znam da je projekat geografskog porekla par godina stajao u fioci jer pojedincima to tada nije odgovaralo.... Cak ste i ljude cija je to bila prvobitna ideja i zamisao i koji su dobili grant od ministarstva poljoprivrede i uradili najveci deo posla gurnuli u stranu... Sta reci nego srpska posla... Tek kasnije se ulazi u projekat i prakticno se finalizira nesto sto je bilo uradjeno ranije, tacnije, prisvajaju se tudje zasluge... Al dobro, pored svega, mi nismo ubedili nase kupce da malinu zasticenog geografskog porekla treba skuplje da plate a i kako da je plate skuplje kad nije donet ni jasan pravilnik niti se sam zig (oznaka Ariljska malina) u dovoljnoj meri koristi... Znajuci nas i nas mentalitet nista novo, sve radimo polovicno i sa katastrofalno losim marketingom. Svaki dan sam na trzistu cujem se sa raznim ljudima koji su kljucni za nabavku maline bilo da je sveza, zamrznuta, pothladjena, jos mi niko nije rekao ili me upitao, ima li maline zasticenog geografskog porekla.... Ideja odlicna, marketing i realizacija katastrofalna.... Nazalost, ljudi koji su umeli i znali da taj posao puno bolje urade su skrajnuti, ovi novi to rade slabo jer pored zelje treba imati znanje, iskustvo, ideje.... Jos mi bode oci da najvecu korist od geografskog porekla ima Nektar, koji tu pogodnost koristi a da jako malo ima dodira sa ariljskom malinom al gle cuda imaju jako kvalitetne marketare koji su u ovom zigu prepoznali snagu koja se najvise koristi na domacem trzistu. Nedostaje i veca podrska drzave kao i lokalne samouprave i puno jasniji zajednicki marketing firmi iz vaseg kraja koji treba prvenstveno i da koriste ovaj zig.
 
@pekarinho

Nas je unistilo neznanje i neodgovornost... Niko nikome za nista ne odgovara i na kraju je uvek neko drugi kriv. Procitajte moj post iznad..
Ne znaci nam nista zastita geografskog porekla ako se ista ne promovise i ako firme pre svega lokalne nisu slozne u primeni istog... Nektar koristi a da je najmanje ucestvovao u tome i oni ga koriste lokalno a niko jos nista nije uradio za medjunarodnu promociju... Sa trenutnim ljudima (koji se najvise busaju u grudi oko geografskog porekla maline) to se nece nikad desiti jer oni ma koliko to da zele nazalost ne znaju kako to da urade... Vise sam puta pisao o tome zasto je to tako.
 
@pekarinho

Nas je unistilo neznanje i neodgovornost... Niko nikome za nista ne odgovara i na kraju je uvek neko drugi kriv. Procitajte moj post iznad..
Ne znaci nam nista zastita geografskog porekla ako se ista ne promovise i ako firme pre svega lokalne nisu slozne u primeni istog... Nektar koristi a da je najmanje ucestvovao u tome i oni ga koriste lokalno a niko jos nista nije uradio za medjunarodnu promociju... Sa trenutnim ljudima (koji se najvise busaju u grudi oko geografskog porekla maline) to se nece nikad desiti jer oni ma koliko to da zele nazalost ne znaju kako to da urade... Vise sam puta pisao o tome zasto je to tako.
Tacno tako, neznanje i neodgovornost drzave i rukovodecih organa, da postoji malo znanja i odgovornosti ljudi koji su na polozaju, niko ne bi mogao da uveze malinu pa da je izveze kao srpski proizvod, lepo ih je covek nazvao gore svercerima.. ali dobro, navikli smo da u ovoj drzavi dominira javasluk
 
@pekarinho

Nas je unistilo neznanje i neodgovornost... Niko nikome za nista ne odgovara i na kraju je uvek neko drugi kriv. Procitajte moj post iznad..
Ne znaci nam nista zastita geografskog porekla ako se ista ne promovise i ako firme pre svega lokalne nisu slozne u primeni istog... Nektar koristi a da je najmanje ucestvovao u tome i oni ga koriste lokalno a niko jos nista nije uradio za medjunarodnu promociju... Sa trenutnim ljudima (koji se najvise busaju u grudi oko geografskog porekla maline) to se nece nikad desiti jer oni ma koliko to da zele nazalost ne znaju kako to da urade... Vise sam puta pisao o tome zasto je to tako.
Ne koristi samo Nektar geografsko poreklo,postoji nekoliko firmi koje ga obilato koriste vec godinama i na tome su debelo zaradili....Ali da batalimo demagogiju,pricao sam da ukoliko se kupcima van EU i nekima u EU bude prodavala kineska malina kao nasa,to ce negativno uticati na rejting nase maline.O tome sam pricao......

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 
@Ariljac80

Na cemu zasnivate tvrdnju debelo zaradili??

Tvrdim da jedino NEKTAR ima direktne koristi od toga svi drugi sto '' navodno koroste zig'' od toga nemaju neke velike koristi. Nemaju jer, ljudi koji su znali da rade taj posao sklonjeni su u stranu (to vi lokalci bi trebalo da znate) a ovi drugi to ne znaju... Svakodnevno sam na trzistu, jos nisam doziveo da me neko pita, za malinu zasticenog porekla... Necu ni doziveti kako stvari stoje jer tako nesto se ne reklamira, vecina nasih kupaca ne zna da tako nesto postoji. Francusko vino ili svajcarski sir nisu postali poznati sami od sebe, vec je to rezultat dugogodisnjeg rada ulaganja u marketing i konstantnog usavrsavanja proizvoda...

Nasa malina se izvozi za Nemacku, Francusku, Italiju, Svedsku, itd itd, da li ste vi culi ili videli da u nekoj od ovih zemalja postoji bilo kakav vid promocije ili marketing aktivnosti a koje se ticu gore pomenutog zasticenog geografskog porekla maline...???
 
Greska,pitanje je bilo vise za drugu temu.Inace,zna li se jel krenula malina iz Kine i Ukrajne????Dzaba nama zastita geografskog porekla kad ce nas sverceri unistiti.....

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
Malo sam se raspitao kod nekih svojih poznanika i evo sta sam saznao da se desava na relaciji Kina - Cile...

Srpsko udruzenje hladnjaca mora da predvidi probleme koji mogu nastati zbog ovog skandala


Nadam se da nase hladnjace nisu u ovom periodu radile slicne stvari


Dokument sa dokazima o malverzacijama obljavljen juce 06.10.2020 bice velikih potresa vise cileanaca je uhapseno, anketa krece i u drugim zemljama Poljska Ukraina Francuska i u Srbiji takodje

Kineska roba 4000 tona prodata preko Novog Zelanda u Cili, preradnjena u Cileu i kao cileanska roba prodata najvise u Kanadi ali i drugim zemljama Evrope, od 2017 traje istrazivanje, jer se tada masovno pojavio i noro-virus u Kanadi i drugim zemljama evrope, Evropska komisija ce od srpskog ministarstva traziti da srpska carina posalje sve uvezene kolicine iz Kine u Srbiju...
 
Malo sam se raspitao kod nekih svojih poznanika i evo sta sam saznao da se desava na relaciji Kina - Cile...

Srpsko udruzenje hladnjaca mora da predvidi probleme koji mogu nastati zbog ovog skandala


Nadam se da nase hladnjace nisu u ovom periodu radile slicne stvari


Dokument sa dokazima o malverzacijama obljavljen juce 06.10.2020 bice velikih potresa vise cileanaca je uhapseno, anketa krece i u drugim zemljama Poljska Ukraina Francuska i u Srbiji takodje

Kineska roba 4000 tona prodata preko Novog Zelanda u Cili, preradnjena u Cileu i kao cileanska roba prodata najvise u Kanadi ali i drugim zemljama Evrope, od 2017 traje istrazivanje, jer se tada masovno pojavio i noro-virus u Kanadi i drugim zemljama evrope, Evropska komisija ce od srpskog ministarstva traziti da srpska carina posalje sve uvezene kolicine iz Kine u Srbiju...
O ovome sam pricao.Kineska malina stize i stizace kod nas.Poljska malina moze nekako i da prodje,alo ovo.....Gramzivost odredjenih ljudi nema granicu na zalost.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh