Protesti malinara 2020 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Malinar86

Pisao sam da se necu povuci u nekom od prethodnih postova, nema potrebe za time.

ko Lukasenko . . . :haha:

4GXgMkDl7LtyIxE-990x556.jpg

Neću se povuci pod pritiskom ulice. . .
 

Veoma zanimljiv video, mozda dobar primer da i kod nas mogu nove tehnologije uspesno da se implementiraju. Raduje me da ovde vidim mlada lica, jer uvek to potenciram a i nastavicu ubuduce jer svet ide u tom pravcu...
 
@Malinar86

Ha ha ha volim vas smisao za humor. Vidi se i oseca na forumu da su ljudi zadovoljni, broje se novci, kupuju se auti, letuje se, neko sigurno kupuje i nekretnine, zasto da ne posteno je zaradjeno, ali postavlja se pitanje, misli li iko sta ce biti sutra??? To sto radimo na kratke staze uvek nam se obijalo o glavu... I sada ce... Proci ce i ovo pa sve opet po starom kao i mnogo puta do sada...
 
Za ocekivati je jos jedan skok cene iduce sezone , onda mirovanje jedno vreme pa ce mo dalje videti .

Ovo sa koronom ce potrajati par god. za to vreme delice se nezaradjene plate , stampace se evrici ( kao sto se vec uveliko radi a

novce bespovratno dobijaju zemlje clanice ) , sto ce neminovno dovesti do inflacije i gore pomenuti skok cena maline

ce realno biti pad ali sta da se radi kad smo mi u evro-zoni i vezani za njihovu valutu . Ako imate viska novca

( dinari , evrici ili dolari sve jedno ) menjajte ih za svajcarski franak (CHF) . Na danasnji dan
12.09.2020. srednji kurs je 109.1847
100 evra . . . . . . . . . . . . . . . 107.68 CHF
100 USA dolara . . . . . . . . . 90.95 CHF


A videce te kad izadjemo iz kovid-krize koji ce odnos biti u ovoj korpi valuta .
 
Logika je ako krene tako dalje kriza kako si opisao da se prvo novac, ako ga ima, cuva u gotovini, sledeci korak kako kažeš svicarci, dalje treba kupiti zlato a ako sejoš zaoštri kriza svjetska novac je najbolje uložiti u municiju. 8-)
 
Miloica ,pomenuo si da smo mi tj vi Srbija tj RSD vezani za evro ? Kako ,zar nije dinar slobodan? Ji ovde u BIH smo totalno vezani tj BAM je fiksan uz euro . Nisam znao za dinar pa pojasni ,zanimljiva je tema
 
Како злато може бити после папирног новца без обзира што је то швајцарски франак.

У време инфлације и светске кризе је најбоље улагати у инвестиционо злато. То је добро за дугорочнију штедњу. Иначе, цена је од половине марта скочила 20%.

Они који купују некретнине добро улажу.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh