Protesti malinara 2020 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sa barabom samo barapski, a strong je mnogo gore od barabe to je jedan podlac sendvicar koji konstantno palamudi i brani neodbranjivo.
 
@Bobansupergenije

Ima na forumu dosta normalnih i postenih ljudi, vaspitanih, kulturnih, onih koji uvazavaju druge cak i kada imaju drugacije stavove i koji ne podrzavaju recnik mrznje, uvreda i nipodastavanja.

Jos jednom ste @Bobansupergenije pokazali svoj nivo a ja se na njega necu spustati.
 
Nivo varalice sendvicara je dno dna i o kom onda crnom postenju, kulturi , vaspitanju i spustanju nivoa nesretnice pricas.
Potonuo si da nema dalje i grdje.
Kacis one budalastine po decijim ljuljaskama, palis baklje i vatromet ljudima po krovovima i ti da nam pricas o nekom nivou.
 
Poslednja izmena:
Citam i citam iznova i iznova sta ljudi pisu, nigde ne mogu da procitam drugaciji stav, nigde neki kontraargument vec se sve svodi na to da sam izgleda ja glavni problem za sve. Istina uvek najvise boli ali je takva surova, prava, otreznjujuca i ne toliko popularna.
Verovatno je čitao mnogo kad je obrnuo onaj viljuškar naopačke pa dobio 25 po guzi od tate.
 
Nauči značenje reči ignorisati pre nego što je upotrebiš.



Kad bih ja mogao da razvodim ljude na mesta gde mislim da spadaju, najpre bih mnoge vodio u neke vaspitne ustanove.
Mnogo je ovde ljudi bez kućnog vaspitanja.
Ali ne mogu, pa pratim šta pišu tu gde sami izaberu da pišu.
A sa SB se u mnogo čemu razilazim, pa ako budemo ukrštali argumente, bilo gde, pa i na temi šljive, verujem da se nećemo složiti, ali sam siguran da se nećemo vređati.
Vaspitanje, a po malo i kultura dijaloga.
Ovo je Strongijev drugi nalog sa koga će da brani sam sebe.
 
Primitivizam i nekultura na delu.
Cena je dobra u otkupu, koga briga za taj narod sto je postradao u poplavama nego udri po onom koji misli drugacije,ne znam ni sam kako da objasnim ovakvo ponasanje...
 
Srtongi, i pored bezbroj tvojih postova ja nisam skonto šta ti hoćeš, šta predlažeš i koje su to tvoje ideje i mišljenja sa kojima se niko ne slaže?
Kao pp si nam objašnjavao da proizvodna cijena maline nije veća od pola eura, da je potražnja za malinom nikakva, da je hiperprodukcija u proizvodnji maline,da su hladnjačari na gubicima i da su hladnjače pune neprodana maline.
Da nisi proizvođač nego da se baviš visokom politikom i da otvaraš nova tržišta.
Hoćeš li nam konačno reći šta si i ko si ili da ipak vjerujemo u priču o viljuškaru.
 
Strongi znam da nisi odavno, al idi brate pojebi nesto, ako nemas sta mi smo sad dobro prosli sa cenom pa cemo da ti nadjemo neku kuravu da se ispraznis, i da nam se skines vise s kurca.



Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
@Brdy

Ako vam je cena dobra onda to nije razlog da budete tako nekulturni i bahati... Ali kao sto pisem drugima i vama cu, sve je stvar opste kulture koju neko ima ili nema....
 
Nekultura je i to sto ti radis. Nameces svoje misljenje, a vidis da te niko ne sljivi 3%. Pisao si, probao si da ljude prosvetlis i niko te ne prihvata. Prati forum pisi kako si prosao sa svojom malinom i ne provociraj ljude.
 
Nauči značenje reči ignorisati pre nego što je upotrebiš.



Kad bih ja mogao da razvodim ljude na mesta gde mislim da spadaju, najpre bih mnoge vodio u neke vaspitne ustanove.
Mnogo je ovde ljudi bez kućnog vaspitanja.
Ali ne mogu, pa pratim šta pišu tu gde sami izaberu da pišu.
A sa SB se u mnogo čemu razilazim, pa ako budemo ukrštali argumente, bilo gde, pa i na temi šljive, verujem da se nećemo složiti, ali sam siguran da se nećemo vređati.
Vaspitanje, a po malo i kultura dijaloga.

Ljudi jednostavno stvari nazivaju onakvim kakve jesu, e sad sto su one takve nisu oni krivi. A opet ljudi ljudi koji to ne shvataju,koji raznorazne gluposti pokusavaju da kamufliraju, i time ljude maximalno provociraju i kada dobiju JASAN odgovor, onda se hvataju za vaspitanje, kulturu dijaloga i kojesta jos.
Dakle gvozdeni, dosta je onih koji bi po SVOM MISLJENJU vodili kojekoga gde misle i radili ne znam sta, pa i ljude ucili kucnom vaspitanju, pa ne moras i Ti.
Argumente ukrstajte na nekoj drugoj temi... Ako stvarno mislis da vredi sa (kako nazvati) ovim polemisati!!!
 
Poslednja izmena:
Nekultura je i to sto ti radis. Nameces svoje misljenje, a vidis da te niko ne sljivi 3%. Pisao si, probao si da ljude prosvetlis i niko te ne prihvata. Prati forum pisi kako si prosao sa svojom malinom i ne provociraj ljude.
Neka sam ja i nekulturan ali nikad nisam pisao niti cu ikada pisati stvari koje su meni drugi pisali, puni mrznje i besa bez argumenata i bez ideja... Pogrdne reci kojima su me obasipali (ima toga koliko hocete) su dokaz njihove nekulture, nepostovanja sagovornika kao i nemoci jer kad ponestanu argumenti (a to se cesto desava) onda pocinju uvrede, vredjanja i omalovazavanja, tipicno za nas... Nazalost takva pisanja privlace posetu isto kao i rijaliti programi, navodno svi se toga gnusaju a opet svi uzivaju u tome da to procitaju, mi smo takvi nazalost smo takvi...
Ima ljudi koji rezumeju sta pisem i ima ljudi koji mi daju podrsku jer mnogi ne zele da '' udju u blato'' i polemisu sa onima koji to ne zasluzuju jer svojim ponasanjem to pokazuju na svakom koraku. Za sve imam argumente i uvek nudim resenja... Sve sto sam pisao to se obistinilo... Do pre samo godinu dana losa cena, problemi veliki svi hoce da vade malinu a ja sam tada pisao (da je nova sansa na vidiku) sve suprotno, vecina se tome smejala i na kraju se ipak ispostavilo da sam bio u pravu... Ja nisam vidovit i ne mogu sa sigurnoscu da predvidim da li ce se nesto desiti ili nece ali mogu iz iskustva i kretanja na trzistu da predvidim u nekoj meri sta ce se desavati. Isto tako mogu da dobijem i ukrstim informacije od proizvodjaca do najvecih izvoznika i nasih najvecih kupaca. Za kraj, i ovo ce proci, kao sto prodju niske otkupne cene tako ce i ova za proizvodjace dobra otkupna cena/cene proci. Treba misliti unapred treba se spremiti za neka druga vremena...
 
@coci064

Ostao sam duzan za to kako su moji prosli sa malinom. Malina je oko 700 m nadmorske visine, ostala je '' kratka'' sto automatski znaci manji prinos, radnika ima (15radnika), ali kao i kod svih sporo se bere i sporo sazreva i mislim da je negde na 1/3 berbe, videcemo. Povrsina je negde oko 1,5ha blaga kosina okruzena borovom sumom. Ja licno bih voleo da probam BIO proizvodnju (ima veliki potencijal na trzistu) kada mi vreme dozvoli a nadam se i da cemo deo zasada obnoviti sa novim sertifikovanim sadnicama iz kulture tkiva kako bi prinos i sam kvalitet ploda mogao da se jos poboljsa i da se zasad osvezi.... Malina za konzum je isto OK prica ali jako tesko je to organizovati inace na trzistu postoji prostor za to, sve zelene pijace u krugu od 1500 - 2000km ili cak avionski prevoz jer nesto sto je izvodljivo naravno kada prodje korona i sl...
 
evo nešto oko cene, ne znam baš da li je naslov tačan

 

Mozemo li cene sa nekih drugih terena da dobijemo?

A kad se samo setim pre godinu dana kada sam savetovao da se ne izlazi iz posla kada sam pisao da ce doci bolja vremena ljudi su vredjali, ponizavali jer ne znaju... Gde li je sada @pole nedostaje mi njegovo pisanje, voleo bih da procitam da li se kaje sto je cini mi se izasao iz proizvodnje malina?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh