Protesti malinara 2020 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pojma nemaš! Cena nafte je duže vreme u padu, a trenutni minimum cene je rezultat prepucavanja Rusije i Saudijske Arabije.
Sedi jedan!
A sta je merilo toga sto su berze pale... Sta to oslikava?? Sta znaci ako berza u Americi Voll Strit zaustavi trgovanje na 15minuta? I sta ja sad treba da se spustim na vas nivo koji ste pokazati svojom zadnjom recenicom u postu. Necu, vaspitanje mi ne dozvoljava, neka svako prosudi ima dovoljno citalaca foruma.
 
Moze cena da bude koja hoce, ja posle ove god vadim stubove i palim. A vi se potrudite da zakucate ekser do kraja malinarstvu.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
Najlakse je otici, predati se... Zasto? Nema potrebe tako da razmisljamo, trenutno situacija je takva kakva je, ali to su neke okolnosti na koje mi ne mozemo da uticemo. Stvari ce se promeniti. Ne gledajte sta je bilo vec razmisljajte sta ce biti, mislite pozitivno. Svako dobro.
 
Najlakse je otici, predati se... Zasto? Nema potrebe tako da razmisljamo, trenutno situacija je takva kakva je, ali to su neke okolnosti na koje mi ne mozemo da uticemo. Stvari ce se promeniti. Ne gledajte sta je bilo vec razmisljajte sta ce biti, mislite pozitivno. Svako dobro.
Prosla je ona parola da se radi bar nesto, bar i dzaba samo da se radi.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
I sta ja sad treba da se spustim na vas nivo koji ste pokazati svojom zadnjom recenicom u postu. Necu, vaspitanje mi ne dozvoljava,
Uvek ovako reaguješ kad te neko uhvati u laži, neznanju... Vaspitanja da imaš ne bi trolovao ovde pričom o lepšim vremenima koja će nikad doći, već bi radio nešto konkretno. Šta je, zort ti je da ne ostaneš bez dobre, a jeftine maline?! Pečen si!
 
Ovo su očekivane cene za malinu, krompir, pšenicu, kukuruz, svinje... - AGROPRESS - Udruženje novinara za poljoprivredu
ПРОЦЕНА ЦЕНЕ У НАРЕДНОМ ПЕРИОДУ – SEEDEV ПРОГНОЗА АНАЛИЗА ПРОГНОЗИРАНИХ ЦЕНА ПШЕНИЦА Процена цене је заснована на следећим претпоставкама Род у свету...
www.agropress.org.rs
Postojalo je ovo ministarstvo jos par godina unazad ali ne vidim da su te godine unazad izdavali ovakva saopstenja,al dobro videcemo koliko je ovo ministarstvo kredibilno sto se cene maline tice.Mislio sam da redje ucestvujem u raspravama ali ne vredi.Ovo kazu nasi a videcemo sta kazu stranci izdaju i oni saopstenja pa cemo ukrstiti argumente
 
Uvek ovako reaguješ kad te neko uhvati u laži, neznanju... Vaspitanja da imaš ne bi trolovao ovde pričom o lepšim vremenima koja će nikad doći, već bi radio nešto konkretno. Šta je, zort ti je da ne ostaneš bez dobre, a jeftine maline?! Pečen si!
Sta je laz i sta je neznanje?
Berza, jel to sto je berza stala sa radom na 15 minuta, ili to mozda sto je to dovoljan dokaz da je trenutno velika kriza u svetu uzrokovana Korona virusom. To svugde moze da se procitao... Nego vama smeta sve sto ja napisem...
 
Skupljom kategorijom proizvoda ste je učinili ti i tebi slični ! Od nas ide kao jeftin proizvod. Vrlo jeftin!
U tim markeitma je roba iz celoga sveta. Pisao sam kako se dolazi na raf jednog marketa, kako je ta cena par puta veca od one koja je isplacena primarnom proizvodjacu, necu ponovo o tome. Nema ni smisla ni logike porediti cenu u marketu i otkupnu cenu to su neuporedive kategorije.
 
Ta teorija vam ne oije bas vodu, po toj logice sve poljoprivredne kulture bi bile mnogo veca cena u marketima. Banane, ananas, narandze, limun,... Bi bile po 10e kg. Kako to malina skupa u marketima a ostalo voce jeftino. Ove god ako bude ko sto najavljuju bracu za zamrzivac i komsije. Lud nisam da jurim radnike da mi na kraju nista ne ostane. Neka jedu bar nasi ljudi a ne belosvestka elita i bagra.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Odlaganje jos jedne manifestacije...


Vest o Global Berry congresu sam postavljao i najavio taj dogadjaj a sada odlaganje... Gde su oni koji tvrde da ja nista ne znam i da na nas Corona Virus nece imati uticaja, uz to ako tamo neka berza padne usput se malo i zatvori pa naravno to nikakav dokaz nije.... Sve to bolje zna @Ibarska dolina
 
..............................................Nema ni smisla ni logike porediti cenu u marketu i otkupnu cenu to su neuporedive kategorije.

Zasto nema smisla :sta: , ne mozemo uporedjivati cenu kg. malina sa olovom , mesingom ili klikerima recimo ,

jer su to neuporedive kategorije :nono: ali zato maline brane u Srbiji i te iste prodavane u Norveskoj zasto da ne ? Naravno da se za

parametre uzmu svi dodatni imputi i onda konkretno kazete , cena malina u otkupu puta 3 , 5 , 10 ,15 = malina u trgovini :bravo:
 
Hrana hoce biti trazena i dobro placena , ali kao sto rece kolega strong.. konzervirana itd a maline nazalost nikome nece trebati abogami i moj kukuruz u zrnu cebiti cijenom na dnu . Mislite li da su uzgajivaci pamuka profitirali na velikoj potraznji za maskama ?
 
@MOMOSARIC

Ne vredi, nece to ljudi da razumeju. Evo npr @Ibarska dolina izvuce iz konteksta moju recenicu i posto ne zna sta ce pocne sa omalozavanjem sagovornika. A ja lepo napisao pad cena nafte i drastican pad na berzama...
@MOMOSARIC velika je igranka oko virusa u celom svetu, mi smo tu mali deo ali cemo definitivno na neki nacin osetiti. Koliko ce sve da traje videcemo nadam se da ce sve brzo ponovo da se vrati u normalu.
 
@MOMOSARIC
Ne znam, po meni sa lepsim vremenom virus ne bi trebalo da moze tako lako da se siri. Trenutna situacija nije nimalo naivna, velike ekonomije imaju velike probleme, rezultati ce se videti u sledecem kvartalu, pad traznje, pad prodaje je u svim bransama, svet je postao globalno selo i po principu '' spojenih sudova'' svaki potres se brzo odrazi na sve njene clanice...
 
@Ibarska dolina

Primetio sam da je ovde omiljeni '' sport'' mnogih da moje postove parafraziraju i izvlace iz konteksta... Jako dobro znam sta sam napisao...
Dao sam svoje misljenje..

Imam mnogo prijatelja sirom sveta i vidim da je situacija krajnje ozbiljna.

Ovo svakako ce imati uticaja na izvoz malina... Nemacka se polako zatvara, preduzimaju se mere zastite od virusa, Francuska isto a u Italiji je katastrofalno stanje.. Lose u ovom trenutku po sve nas...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh