Protesti malinara 2019 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

Ti sagovornik!!!!! ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha........................................................................................
Kolegama i administratoru mogu da se izvinem zbog vulgarnosti ali mislim da razumeju i oni da sa ljudima poput tebe drugi nacin ne postoji.
Zasto covek koji vodi volove nosi stap ili bic.... Mozda zato sto volovi drugi jezik ne razumeju. Jer stoka moze da vuce kola ali je opasno kad pomisli da zna put.
Da te iko igde postuje ne bi ovde dolazio non stop da maltretiras ljude, vec bi nasao sagovornika u svom okruzenju ili na nekom "sajmu". A to sto te ne postujem govori o tebi a ne o meni (opet zamena teza). Kada proizvedes 4-5-6 kg maline po duznom metru dodji da te postujemo svi do jednog, a do tad zavuci se u svoju rupu il na neki sajam i skini nam se s PENISA (to valjda nije vulgarno).
Kaze Brdiy da covek leci frustracije samo zato sto je rekao istinu... a posle trazi postovanje sagovornika... i ocekuje neku kulturu...

Vas istina boli a nas narod sta radi kad vidi da je neko bolji od njega? Pa pocne da vredja i radi stvari koje vi radite, jer na moje argumente odgovor nemate... Razumem vasu nemoc, razumem da ste besni jer ne razumete sta se desava na trzistu, razumem i da morate maline mozda da izvadite jer ne mozete vise da izdrzite da radite na pozitivnoj nuli, ali da li je to moj problem...? U normalnom i razvijenom svetu ljudi propadnu preko noci, neki drugi pocnu da rade i tako sve u krug. Niti sam ja izmislio malinu a niste ni vi, uvek ce se naci neko da je radi...

U redu je, bice bolje... Vade ljudi malinu, pa sta, neka je vade... Dovoljno sam dugo u poslu da znam da trebam da sadim kada je drugi vade, ako to vama nije jasno onda sve vi mlad malinar i nemate dovoljno iskustva.. Oni koji je budu radili imace bolju cenu.. Slike svog malinjaka sam postavljao...

Zamolio bih moderaciju da opomene clana @Hunter99 jer smatram da nacin pisanja nikako ne dolikuje ovom forumu.
 
" Najveće smanjenje površina pod malinjacima imali su Srbija ...................................................................

Srbija je u 2016. godini proizvela 83.000 tona, a samo dve godine kasnije 56.000 tona.

I ta proizvodnja ima tendenciju pada – upozorava Leposavić. "

Moj savet je ako svi vade vi sadite, vise puta doziveo, pitanje je hocete li da mi verujete ili ne? Mislim da je veliki problem besparica i to sto ljudi vise ne mogu i ne zele da rade za pozitivnu nulu, malu dobit, negde vide da im to nije toliko profitabilno.. Manjak radne snage i povecani troskovi proizvodnje koji su neminovnost a nejasna situacija oko otkupne cene samo pojacavaju takve trendove... Bice opet malina skupa u otkupu...
 
Da sadim malinu pa tek je pokrcio, pa nije to paprika, pa ce iste godine da rodi, to posadis pa cekas taman 3 god da dodje na puni rod i kad dodje opet pe.is.Svi zivi su popus.li na maini, nem vise koga da zajebu, probali malo bo Bosni al ne da se raja tamo manipulisati, povadise i oni ostalo nesto sitno a tek od nove godine kad se razmili ovaj narod po evropi, pa tek naredne kad i ti sto su otisli povuku jos visey e tu je kraj za sve lopove na ovim prostorima
 
J
Da sadim malinu pa tek je pokrcio, pa nije to paprika, pa ce iste godine da rodi, to posadis pa cekas taman 3 god da dodje na puni rod i kad dodje opet pe.is.Svi zivi su popus.li na maini, nem vise koga da zajebu, probali malo bo Bosni al ne da se raja tamo manipulisati, povadise i oni ostalo nesto sitno a tek od nove godine kad se razmili ovaj narod po evropi, pa tek naredne kad i ti sto su otisli povuku jos visey e tu je kraj za sve lopove na ovim prostorima
Ima ko misli na nasu zemlju, postoje indicije da ce obojeni dobiti zemljiste, kuce i debele subvencije, a ti Srbine idi po belom svetu i budi gedzo, samo malo bolje placen gedzo, a svoju zivotima placenu zemlju ostavi drugima, i tako polako dolazimo do situacije da cemo ostati bez drzave. Primer koliko miliona kurda ima, a nemaju svoje drzave, a nas ce ostati za pod sljivu.
 
...............................................................................a tek od nove godine kad se razmili ovaj narod po evropi, pa tek naredne kad i ti sto su otisli povuku jos visey e tu je kraj za sve lopove na ovim prostorima

Istina ziva , bas danas u mojoj firmi ( Z.S ) radnici pricaju o nekom novom zakonu i pojednostavljenom odlasku u Nemacku

( od 1 Januara ) pa cak u vezi s tim prave i neke spiskove:rolleyes: i nesto mislim kada Mi koji smo zaposleni burgijamo da odemo

pa sta ce tek da misli ova armija nezaposlenih mladih ljudi na birou ???

S.S.S.S ......................................Samo Seoba Srbina Spasava

Izvinite malo na digresiji i lutanju od teme .
 
Da sadim malinu pa tek je pokrcio, pa nije to paprika, pa ce iste godine da rodi, to posadis pa cekas taman 3 god da dodje na puni rod i kad dodje opet pe.is.Svi zivi su popus.li na maini, nem vise koga da zajebu, probali malo bo Bosni al ne da se raja tamo manipulisati, povadise i oni ostalo nesto sitno a tek od nove godine kad se razmili ovaj narod po evropi, pa tek naredne kad i ti sto su otisli povuku jos visey e tu je kraj za sve lopove na ovim prostorima
Nazalost ima ih koji su pokrcili. Balon se bio previse naduvao, ponavljam se ali je zaista tako. Privuceni nerealno visokom cenom ljudi su usli u posao i podigli zasade. Od starta to nije bilo realno. Uvek pisem , proizvodjacka cena pa broj uz plus-minus oscilacije i otkupna cena uz 10godisnji prosek... To tek onda ima smisla za vece zasade... A ovi manji, 20-30ari je dopuna budzeta...
 
J

Ima ko misli na nasu zemlju, postoje indicije da ce obojeni dobiti zemljiste, kuce i debele subvencije, a ti Srbine idi po belom svetu i budi gedzo, samo malo bolje placen gedzo, a svoju zivotima placenu zemlju ostavi drugima, i tako polako dolazimo do situacije da cemo ostati bez drzave. Primer koliko miliona kurda ima, a nemaju svoje drzave, a nas ce ostati za pod sljivu.

Ne vidim problem u tome... Ako mi necemo tu da zivimo neko ce hteti. Zasto smo licemerni? Zasto kukamo na bilo koga a da pri tome mi nista ne cinimo da stvari promenimo? Ja sam pisao kako se resava problem sa malinama a vecina napise da sam lud, blesav itd sve pezorativni izrazi sa ciljem da se nista ne promeni... Mi kukamo na drzavu a ko cini drzavu? Cine je ljudi... A kad ti ljudi ne mogu da se sloze i udruze nije kriva drzava nego su krivi ti ljudi. To da li je drzava ovakva ili onakva mogao bih do sutra, meni smeta to sto nema na mikro planu organizacije, borbe i sl... Oticice ljudi, a na nase mesto ce doci neki drugi ljudi... Nasi su nekad davno velike zrtve dali za zemlju koje se mi olako odricemo... Prstom upiremo u druge jer necemo da priznamo da smo i mi krivi...
 
Istina ziva , bas danas u mojoj firmi ( Z.S ) radnici pricaju o nekom novom zakonu i pojednostavljenom odlasku u Nemacku

( od 1 Januara ) pa cak u vezi s tim prave i neke spiskove:rolleyes: i nesto mislim kada Mi koji smo zaposleni burgijamo da odemo

pa sta ce tek da misli ova armija nezaposlenih mladih ljudi na birou ???

S.S.S.S ......................................Samo Seoba Srbina Spasava

Izvinite malo na digresiji i lutanju od teme .

Nije digresija vec samo oslikava trenutno stanje nase drzave koja malo ili nista ne cini da stvari poboljsa. Sa jedne strane drzava nemocna a narod neorganizovan. Taj isti narod gde su zadruga, parovi i slicni programi najgledanije emisije. U doba kada je izbor svega nadohvat ruke nas narod bira da gleda rijaliti... Od takvog naroda sta ocekivati? Sistem vrednosti u nasem drustvu je totalno pogresan i usled toga desava se to sto nam se desava.
Za sve postoji resenje ali su ljudi pod utucajem medija i tranzicije postali ''anestezirani'' , nezaposleni, inertni, jednom recju izgubili su osecaj sa realnoscu... Cak i neke jednostavne stvari koje bi se mogle resiti samo boljim organizovanjem ne resavaju se jer su svi staticni, bezvoljni, depresivni, nepoverljivi itd itd. Koliko ja vremena pisem da su se trojica udruzila dosad bi napravila nesto... Ej samo trojica... Al ne vredi lakse je iz udobne fotelje pljuvati sve zivo i verovati u price rekla kazala... Ja non stop putujem i upoznajem ljude, ulazem u sebe svakodnevno i nije mi tesko, ni bus ni auto, ni voz ni avion. Ako imate energiju ona ne moze da se unisti samo prelazi iz jednog oblika u neki drugi al ako je nemate ili svoju energiju unistite e onda ste u velikom problemu.
 
Ovo je stanje u onom sto je nekad bio moj malinjak.
Stubovi, sistem kpk, kaca...izneseni, juce pokosen u drugi deo, danas malo zezala kisa pa nisam zavrsio skupljanje i cekam prvi dan bez vetra da popalim gomile.
Sto se mene tice ja sam sa malinom zavrsio a svim kolegama koji nastavljaju zelim puno srece i dobro zdravlje.

20191112.jpg


20191111.jpg


20191110.jpg
 
Ej Srbijo . . .

komsija , kad si se ti na ovako nesto odlucio a na dobrom putu je i jos jedan uvazeni clan ovde ( pole )

onda to ( pametnima ) dovoljno govori o stanju u malinarstvu . . .

Izasli ste iz malinarstva ali valjda necete i iz teme jer ste oboica savetima nesebicno pomagali ostalima .

Svako dobro . . .
 
Ovo je stanje u onom sto je nekad bio moj malinjak.
Stubovi, sistem kpk, kaca...izneseni, juce pokosen u drugi deo, danas malo zezala kisa pa nisam zavrsio skupljanje i cekam prvi dan bez vetra da popalim gomile.
Sto se mene tice ja sam sa malinom zavrsio a svim kolegama koji nastavljaju zelim puno srece i dobro zdravlje.

20191112.jpg


20191111.jpg


20191110.jpg

Mogu li dva pitanja? Koliko dugo ste se bavili malinarstvom? Kad se posle toliko godina podvuce crta da li ste u minusu? Molim vas samo da budete iskreni... Ostace zabelezeno na forumu... Shvaticete da ste pogresili... I ti ubrzo... Moj savet svima... Sada se podizu zasadi kada svi izlaze iz toga a nikako obratno.
 
Ej Srbijo . . .

komsija , kad si se ti na ovako nesto odlucio a na dobrom putu je i jos jedan uvazeni clan ovde ( pole )

onda to ( pametnima ) dovoljno govori o stanju u malinarstvu . . .

Izasli ste iz malinarstva ali valjda necete i iz teme jer ste oboica savetima nesebicno pomagali ostalima .

Svako dobro . . .

Malina ima hiljadu jednu primenu, u mnogim recepturama je nezaobilazna sirovina... Ta traznja i potreba za malinom nece nestati, ona moze da varira +- nekoliko procenata u zavisnosti od kretanja privrede, trzisnih prilika, rentabilnosti pojedinih fabrika, proizvoda itd itd. Na strani ponude se desavaju puno vece oscilacije tako da... Ima tu buducnosti samo ljudi treba da budu mudri i stpljivi. Kao sto je ponuda nekad bila ogromna tako cemp doci u situaciju da se ta ponuda smanji... A tada se mogu ocekivati i vece cene u otkupu... Ovde ce ostati pisani trag... Nadam se samo da ce pojedinci biti dovoljno hrabri i da mi stave makar ''lajk'' ako vec ne budu mogli da mi napisu da sam bio u pravu...
 
Mogu li dva pitanja? Koliko dugo ste se bavili malinarstvom? Kad se posle toliko godina podvuce crta da li ste u minusu? Molim vas samo da budete iskreni... Ostace zabelezeno na forumu... Shvaticete da ste pogresili... I ti ubrzo... Moj savet svima... Sada se podizu zasadi kada svi izlaze iz toga a nikako obratno.

Ala ti lupas gluposti pa to nema nigde
 
@pole

Moze li od vas kalkulacija, ulozeno dobijeno makar otprilike... ? Znam da vodite dobru statistiku... Voleo bih da ne gresim i da posle svega niste minusu....
 
Ala ti lupas gluposti pa to nema nigde

Dok ja nisam poceo da pisem nije niko pisao... Sada je forum ''ziv''. Slobodno daj da cujemo i vas stav? Ja ne bezim da cujem i drugacije misljenje... Otvoren sam, uvek spreman da cujem i druge... Forum za to i sluzi da ljudi razmenjuju misljenja , da razvijaju nove ideje, da se druze itd itd... Svako dobro.
 
Mogu li dva pitanja? Koliko dugo ste se bavili malinarstvom? Kad se posle toliko godina podvuce crta da li ste u minusu? Molim vas samo da budete iskreni... Ostace zabelezeno na forumu... Shvaticete da ste pogresili... I ti ubrzo... Moj savet svima... Sada se podizu zasadi kada svi izlaze iz toga a nikako obratno.

Kakve veze ima to dali je vo plusu ili minusu ? Sve sto se radi mora biti dovoljno da se zivi normalno, ako se prezivjava umesto da se zivi onda nema svrha raditi to, narocito kad gledas da otkupjivaci imaju veci profit na kg od onog ko je proizveo taj produkt.
 
Kakve veze ima to dali je vo plusu ili minusu ? Sve sto se radi mora biti dovoljno da se zivi normalno, ako se prezivjava umesto da se zivi onda nema svrha raditi to, narocito kad gledas da otkupjivaci imaju veci profit na kg od onog ko je proizveo taj produkt.

Ja sam jedan od retkih koji kritikuje i uvek nudi resenja... Jednostavno je , jedan zaosek ima proizvodnju xxx ili yyy tona maline... Odlucite da jedan pregovara u ime svih vas i nema potrebe za otkupljivacem... Jel dovoljno jasno... Udruzivanje u svakom segmentu pomaze ako su ljudi fer, posteni, ako se unapred postave pravila igre.. Znam par primera gde ovo funkcionise... Izbaci se otkupljivac i dobije se malo bolja cena.
 
Druze sve sto ti pises ima logike, a u praksi nije tako. Prvo glupo je voditi se statistikom u kojoj ce stvar da izvade ranije godine gde je bila dosta niza cena inputa, a veca cena izlaznog proizvoda. Drugo ta pravila ponude i potraznje sto svuda vladaju, ovde ne vaze jer ovo je Srbija. Sve je politika i gde god postoji mogucnost zarade tu su politicari. Imas masu primera na forumu gde usled slabih prinosa nema dobre cene. Da je mafijasima koji se bave preradom mleka, mesa , voca, zitarica cistija racunica da kupe sa strane, uvezu, i na taj nacin drze nisku cenu kod nas ili samo prepakuju robu iz uvoza i posalju dalje itd i sl.
 
Druze sve sto ti pises ima logike, a u praksi nije tako. Prvo glupo je voditi se statistikom u kojoj ce stvar da izvade ranije godine gde je bila dosta niza cena inputa, a veca cena izlaznog proizvoda. Drugo ta pravila ponude i potraznje sto svuda vladaju, ovde ne vaze jer ovo je Srbija. Sve je politika i gde god postoji mogucnost zarade tu su politicari. Imas masu primera na forumu gde usled slabih prinosa nema dobre cene. Da je mafijasima koji se bave preradom mleka, mesa , voca, zitarica cistija racunica da kupe sa strane, uvezu, i na taj nacin drze nisku cenu kod nas ili samo prepakuju robu iz uvoza i posalju dalje itd i sl.
Svestan sam da je praksa jedno a a teorija nesto sasvim drugo. A hajde da radimo na tome da teoriju prilagodimo ptaksi i da se nadje resenje. Najlakse je nista ne ciniti i reci kako nesto ne moze... Sve se moze samo je pitanje koliko to neko zeli. Zasto je statistika glupa? Mozemo na principu dobiti da pricamo, ulozeno toliko, toliko zaradjeno, to valjda svako zna...

Ponuda i potraznja trziste funkcionise po tom principu. Gde je problem? Problem nastaje jer 99% ljudi posmatra samo lokalno trziste, onih 1% su profesionalci koji od toga zive i jako dobro poznaju svetska kretanja. Ako necega na lokalnom trzistu nema ako je ponuda dosta slaba to ne znaci da je ponuda tog proizvoda i u svetskim okvirima mala.

Ovih 99% pravi galamu i stvara sliku u javnom mnjenju na osnovu toga a ovih 1% radi posao i prati zbog prirode posla svetska kretanja.

Kada nudite nesto na svetskom trzistu morate biti konkurentni sa cenom a cene se znaju ili vam kazu gde ima povoljnije da se nadje... Nekad je to spin igra sa njihove strane ali cesto je info 100% tacan. Tako da ako neki izvor kaze da ima malinu u Ukrajini znaci da je tamo stvarno i ima ili kaze da ima jagodu iz egipta npr u Luci Kopar ili recimo Hamburg , Roterdam. Stvari moramo malo sire sagledavati. Vremena kada je drzava to mogla da kontrolise i da ''pegla'' situaciju su iza nas... Sami se borimo na trzistu.
 
Nazad
Vrh