Protesti malinara 2018 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

I posle noćašnjih razgovora sa predstavnicima Ministarstva poljoproivrede, proizvođači malina nastavili blokadu magistrale u Prijepolju.

Početna cena od 50 do 80 dinara po kilogramu ne podmiruje, kažu, ni troškove proizvodnje. Malinari traže da minimalna otkupna cena bude evro i po po kilogramu.
Da adresa za taj zahtev nije država, potvrdio je tokom noći drzavni sekretar u ministarstvu poljoprivrede Senad Mahmutovic koji je razgovarao s proizvođačima.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/s...proveli-noc-na-putu-nastavljaju-blokadu-.html
 
Ostavljajte komentare i podrzavajte protest, treba objasniti narodu sta se radi i zasto se protestvuje.
Ovo je prvi put da citam komentare a da je odnos pozitivni-negativni u nasu korist, valjda se i ovom narodu malo otvorile oci..
 
Neću ulaziti u dalju raspravu povodom tvrdnje koju ću izneti.

Do zaključka dolazim čitajući novinske tekstove, kako one za koje vi ovde kačite linkove, tako i one koje sam nalazim.

Ceo protest u Prijepolju je u organizaciji UDBe !

Na čelu protesta Musliman, bespotreban pendrek po licu je popio Srbin, otežan je saobraćaj za, ne baš voljene, Crnogorce, a traži se da Predsednik Republike "dovede investitora koji će pokrenuti proizvodnju i plasman na svetskom tržištu" !!!


Epilog je očekivan i glasi: "Drug Tito je rekao studenti su u pravu !"
 
Neću ulaziti u dalju raspravu povodom tvrdnje koju ću izneti.

Do zaključka dolazim čitajući novinske tekstove, kako one za koje vi ovde kačite linkove, tako i one koje sam nalazim.

Ceo protest u Prijepolju je u organizaciji UDBe !

Na čelu protesta Musliman, bespotreban pendrek po licu je popio Srbin, otežan je saobraćaj za, ne baš voljene, Crnogorce, a traži se da Predsednik Republike "dovede investitora koji će pokrenuti proizvodnju i plasman na svetskom tržištu" !!!


Epilog je očekivan i glasi: "Drug Tito je rekao studenti su u pravu !"


E ovaj put si nadmasio sam sebe,nemam komentar Ilija Cvorovicu.....:haha::haha::haha:


 
Podržavam proteste u svakom pogledu.Nisam u mogućnosti da se priključim ali bih svakako_Ovo je sramota.U mom kraju uveliko berba,uglavnom organska.Pre neki dan na sastanku sa otkupljivačem još nema cene.Zašto?Čeka se da se vidi šta će biti sa protestima.Stvarno nema smisla...a ljudi beru i predaju u hladnjaču.
 
Ljudi misle da ce cena otici gore pa beru a hladnjacari ce na kraju dati 100din. Kurva banda. Bogate se na tudjim mukama. Sramota. To samo kod nas ima.
 
Neki beru i misle da ce cena otici gore a neki ne beru i ne misle, nego se bore na protestu da cena ode gore, na radost svih...
Blokirajte jos nekoliko pravaca u Srbiji pa da vidimo koliko imaju kordona, a taxisti blokirase slaviju i posle par sati sve im prihvatise a policije nije ni bilo???
 
Sinoć bio spontani skup u jednom selu pored Surdulice. Danas opet u 13,00 h. u drugom selu, Masurica, pored Surdulice. Čeka se sreda, ako ni tada ne bude ništa videćemo šta dalje .....
 
Sinoć bio spontani skup u jednom selu pored Surdulice. Danas opet u 13,00 h. u drugom selu, Masurica, pored Surdulice. Čeka se sreda, ako ni tada ne bude ništa videćemo šta dalje .....

Samo cela Srbija, to je jedino rešenje. Ako niko ne obrati pažnju na nas, onda svi za Beograd. Jer izgleda da reaguji samo kada im se dirne u gnezdo koje su svili gore...
Ne znam kako više ovo da nazovem, jer bezobrazluk je mala reč.
Juče čovek iz Nektara - firme koja je najveći otjupljivač voća u zemlji ne zna cenu ni za višnju ni za malinu. A berba mu počela???!!!!! Ispituju stanje u Poljskoj, pa kojoj Poljskoj 100 ti Poljski je.....m. Oni imaju veće subvencije nego što vi nama dajete cenu. STOKO BRE JEDNA!!!!
BLOKADA CELE ZEMLJE, DA KONAČNO SELO PROGOVORI!!!!!!
 
Ovo je definitivno postalo neodrzivo, crno ispod nokta bi uzeli od seljaka, smatram da je potrebno proteste malinara podrzati i gledati da se prosire i na ostale gradove, ujedno 08.06. udruziti se sa protestima protiv poskupljenja goriva i ici do kraja.


Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
A ne razumem ovo, čekaju da im se obrati AV. O srbijo (namerno je malim slovom) zar on treba da kaže, bukvalno: “ Aj dobri ste momci, mož ove godine ta i ta cena“ a sledeće i one tamo prc“. Pa zar je to rešenje, kad treba jedan čovek da mi odlučuje da li mi se piša ili ne (oprostite na izrazu). A institucije, ministarstva ne postoje... A što je najgore pola od svih ovih što se okupljaju su glasali za njega, ne za stranku nego njega. Da se odmah razumemo i ova ostala politička “elita“ su ista g.vna.
Podržavam proteste ali mi ovo “čekamo da nam se AV obrati“ izuuetno smeta i para uši. Srećno!!!
 
Kada su nacisti došli po komuniste,
ja sam ćutao;
jer nisam bio komunista.

Kada su zatvorili socijaldemokrate,
ja sam ćutao;
jer nisam bio socijaldemokrata.

Kada su došli po sindikalce,
ja se nisam pobunio;
jer nisam bio sindikalac.

Kada su došli po mene,
nije preostao niko da se pobuni.


E sad ove politicke partije iz pesme zamenite sa : mlekari, ratari, krompirasi, vocari itd...
 
Trebalo bi da se uključe u proteste svi krajevi u kojima se malina gaji, da ne bi hladnjačari imali mogućnost da kažu, a već jesu, " ma šta se vi bunite kada npr na jugu Srbije svi ćute i zadovoljni sa cenom ( prošlogodišnjom ) od 120d.
 
Ova bagra izgleda samo tako i razume, kuka i motika.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
Nazad
Vrh