Protesti malinara 2017 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ni ti uceni nista nece uraditi,protiv hladnjacara i drzave, posto se zna ko drzi u rukama izvoz svega i ko odobrava kome i za koliko se izdaju izvozne dozvole
Nema potrebe Proximus , nisam to tako ni shvatio .

Eto cak sam okacio ono ladno pivo i cice da se osvezimo ( pa nek se sluzi ko sta voli )

Izgleda da je problem u meni , gledam tv , nerviram se i boli me nepravda pa bilo to da je politika ili kao sad malina u pitanju .

Nece vama probleme resiti ni drzava , ni hladnjacari a ponajmanje oni vasi predstavnici ( iz udruznja )

Tako su nas driblali nasi SINDIKALCI ( u firmi ) ispali su najgore ljige i krpe a preduzece je naravno u medjuvremenu propalo (drvnaindustrija )

Samo profesionalno angazovani ljudi od struke ( znaci oni koji rade za novac ) imaju sanse protiv hladnjacara , drzave i ostale

kamarile a ne ovi zastupnici sto znaju samo da galame ( daj boze da ne pozovu na neke blokade , strajk, prekid branja i sl stvari koje

ce se na kraju opet obiti proizvodjacima o glavu )

pozZz

p.s eto u medjuvremenu se odigrao na prethodnoj str pomenuti sastanak vlasti, hladnjacara i predstavnika malinara i sta??? NISTA!


sedeli su tamo 2.5h ko pecene glave
 
Da li si ikada do danas probao malinu?????Mislim da nisi .Pa Wilamette je za polanu ono sto je psenica za tritikale.E sad ja nisam probao malinu iz Zitoradje ali bostan jesam i on je vrhunskog kvaliteta,nije bas ko onaj iz albanije al moz da prodje .Polana ili polka su mozda dobre sorte maline ,ko zna pokazace vreme.Mozda i gresim.Samo znam da se njihovom pojavom i sirenjem cena i sam polozaj i odnos otkupljivaca prema proizvodjacima naglo strmoglavio.Zasto?Otkupljivaci pricaju da ih imaju dosta u ponudi jer stizu malo kasnije i po manjoj ceni.Nego lepo ti sadi bastu da ti mi kupujemo zelen kao i do sada od Zivote iz tvog kraja inace ostadoste i Vi i mi bez maline a Vi i bez basti .
Hehehe pozdravi mi Zivotu inace moj rodjeni ujak ja samo reko da je wilamet u nasem kraju katastrofa sa drugih lokacija nisam probao.vasu kupinu i rakiju jesam vrh su sto se tice basti i bostana imam i to al hebu nas sa ovim albanskim cudom .Lep pozdrav i popij jedan spricer sa Zivotom u moje ime.
 
@Markonator

Ja se svojim postovima uvek trudim da nadjem i predlozim neko resenje a vi ako vam se ne svidjaju imate pravo da ih ne citate.

Voleo bih da cujem zasto je moja ideja losa ili je samo losa jer drugacije mislim od vecine?

Profesionalna udruzenja imaju sanse da naprave model kojim ce biti zadovoljni proizvodjaci, oni koji budu bili dovoljno hrabri i smeli da udju u jednu takvu pricu. Sve drugo, je po meni neozbiljno gubljenje vremena koje ce se na kraju zavrsiti bez ikakvog rezultata.
 
Poznavaoc prilika reci te mi posto znate dosta zamrzavati ili dati stez vilamet na 1e? Ako zamrzavam dali da cekam jos 2 meseca ili da je dam 1e +24din ili cuvati?do kad?sta sad? Kome?cemu,gde? Sta da radim?

- - - - - - - - - -

Da pravid udruzenje i slatko od nje? Budite pametni i recite sad javno sta da joj radim i kad da je prodam.
 
Nemojte cekati puno sa malinom, napravicete samo gubitke, tesko tu da situacija moze da bude dobra. Pa jel vidite da navodno nema gajbica a u stvari gajbice se povlace namerno sa terena jer robe pristize i vise nego sto treba...
 
Ljudi ja vec nedelju dana ulazim i procitam par postova u ovoj temi nadajuci se da ste krenuli masovno sa protestima ili vec pregazili Beograd i uzduzno i popreko a kad ono vi raspravljate u ovoj temi neke stvari koje su totalno nebitne, plus se i pomalo svadjate!:ppozdrav:
 
E moj čika Pero nisu oni ni svesni koliko su sretni ljudi,oni već imaju šta da prodaju(po nekoj ceni) a ja i ti možemo da gledamo u Rain-alarm i u Vremenske prilike 2017 još dva meseca i ako nastavi kiša ovako(nikako) lako može da bude saldo 0 ili čak i minus...:ppozdrav:
 
Uvek se cena formira u julu. Tada ćemo znati pravu cenu. Ja siguram da će cena biti veća od ove akontne. Ovo do sada je bila čista igrarija.
 
Kakvi provokatori... Pazi molim te ne daju gajbice. A još prete i obustavom otkupa... A prošle godine gazili jedni druge samo da kupe još kilogram malina.
Nesreća ljudi koji sad beru najjače berbe je u tome što su oni sad prezauzeti višnjom, pa ih malina ne zanima previše. Ali uskoro će videti koliki je manjak malina, pa će opet jedni na druge svim sredstvima. Živi bili pa videli...
 
informacija iz pouzdanih izvora kaze,uvozimo malinu iz Albanije,bolje je sve tudje nego domace.
 
Ma cena maline nije bitna nikomu osim proizvodjacu trenutno je najvaznije da se obavi ustolicenje gospodina sa gornje slike pa cemo onda u proteste.
 
To sam i ja cuo, brat mi je javio da je nesto preseklo zrenje i da je iznenada sve stalo, ne znaju ljudi sta ce, verovatno od velikih temp.zadnjih dana

Sent from my Samsung A5
 
citam sada vesti iz linkova postavljenih,i uprava albanska je stigla u hladnjace u Leskovcu.
 
Veci problem od same cene je trenutno stanje zasada malina.Malina je osetljiva na visoke dnevne temperature.Vlage ima ia eto problema etc.
Malina iz Albanije po 50 d.?Kolega se sigurno salio a i Kosovo nije u Albaniji a i nasi po papirima do Batrovaca malinu izvoze ispod otkupne cene sa gubicima a posle valjda otvaraju pravu kovertu.
Gorane 970,slazem se oko gungule a nas juzno od TV Pinka ko j...,zapravo i kod nas je gungula i zna se ko je j....,i ko je na kraju j....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh