Protesti malinara 2017 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Srb1in
Zasto hladnjace otkupljuju malinu , pa to im je osnovna delatnost sta drugo da rade kad su mnoge zarad maline i izgradjene. Otkupljuju iako je ima dosta jer imaju oni i kooperante, misle na njih misle da se mora raditi i ziveti iako je cena losa. Niko ne srlja svesno u propast zato su ove godine i jako obazrivi po pitanju cene.

I za kraj, dok vi saljete linkove od kojekakvih novina i pominjete kakve strane organizacije koje informacije plasiraju na osnovu svojih interesa ja sam licno ovde jednom postavljao originalnu izvoznu fakturu i moj kredibilitet dokazao. Kada vi dokazete svoj kredibilitet na takav nacin, sa sve pecatima da bude lepo overeno ja cu onda mozda poceti da vam verujem. Da imam saznanja oko cena koje su sada u izvozu i kakav se trend ocekuje, nazalost neke stvari ne mogu podeliti sa vama jer nije sve za forum koji moze citati svako.
Niti vam verujem niti vam ne verujem,jednostavno sve informacije i "informacije" koje se ovde iznesu su u stvari pravo merilo odnosa izmedju hladnjacara i proizvodjaca.
Sumnjate u sve i svakoga a trazite da se bezrezervno veruje u vas kredibilitet i misljenje sto nije ni normalno ni realno.
Ljudi kazu za sebe da su zavrsili fakultete a kad pogledate njihove postove i recnik stekne se utisak da su se jedva provukli kroz osnovnu skolu..
Zaista mislim da ne bi trebalo ove stvari da shvatate previse licno ipak je ovo forum,jedan od mnogih i ljudi pisu svasta..
Sad sto se tice dokazivanja kredibiliteta...ja nikada nisam ni rekao da sam hladnjacar ili izvoznik.Proizvodjac sam(barem volim tako da mislim za sebe) opredelio sam se za organsku proizvodnju,za sada sam zadovoljan.
Kada sam poceo imao sam plan da za dve godine budem na pozitivnoj nuli,odnosno da vratim ono sto sam ulozio,zbog dobre cene i roda taj plan sam ostvario za 10 meseci tako da kako god da okrenete ja sam "u plusu".
Ja sam JEDINI kooperant kome je Mondi prosle godine produzio otkup i nakon zvanicnog zavrsetka otkupa zbog kvaliteta maline koju sam predavao.
To je moj kredibilitet,to je moj posao,izaberite bilo koju gajbicu koju ja donesem i prosipamo sve na licu mesta,ja garantujem da je ono na vrhu i dnu isto.
Moja zena kaze da je to "profesionalna deformacija" i da me je vojna sluzba "upropastila" pa mi ponekad zameri sto odvajam i kasnije "preberem"gajbice koje je brao njen otac..
Udaljismo se od teme...
"Da imam saznanja oko cena koje su sada u izvozu i kakav se trend ocekuje, nazalost neke stvari ne mogu podeliti sa vama jer nije sve za forum koji moze citati svako."
Ova vasa recenica predstavlja srz problema,te zakulisne radnje,muljanje ispod zita i prikrivanje informacija su i napravile ovaj jaz izmedju "nas" i "vas".
Prosto dodje coveku da vas pita sta radite ovde ako vec ne mozete(necete)da date ni jednu relevantnu informaciju" jer nije sve za forum koji moze citati svako".
Ono sto sam ja postavljao od linkova i vesti,saopstenja..itd je ustvari ono sto zanima svakoga od nas(ili bar vecinu) da se vec jednom demistifikuje princip formiranja cene maline..
Koja je metodologija,jel se gleda svetska cena ili ne ili ima neka druga svetska cena za koju mi ne znamo?
Zasto ne moze da se izadje sa konkretnim podacima oko uvoza,izvoza,svetskih cena,kapaciteta,proizvodnje...
Napravi se nesto kao kreditni biro pa prvo provera pa onda sklapanje ugovora i dobijanje licence,ako si muljao (bio hladnjacar ili proizvodjac svejedno) sa tim poslom si zavrsio..otvoreno brate pa kom obojci kom opanci...
Zasto ljudi beze od mesanja drzave u resavanje ovog problema?
Kaze se da je drzava medijator izmedju hladnjacara i proizvodjaca i ne moze da se mesa sto je apsolutna neistina da ne upotrebim neku tezu rec.Setite se ko je "presekao"kada su sindikati strajkovali trazeci vecu cenu minimalca,sindikati trazili 135din po satu a udruzenje poslodavaca nudilo 127din pa DRZAVA odlucila da cena bude 130din.vlada ukinula nesto nameta na zarade i poslodavci nisu "ni osetili".Znaci moze i treba drzava da se ukljuci i sada neka se odrekne dela kolaca,ili neka smanji namete hladnjacarima,ili neka kao Poljska subvencionisu svaki kg maline.
Sve moze da se resi uz malo dobre volje.
 
Ma neka napadaju ja radim u hladnjaci 3 godine pricam sa ljudima koji rade po 20. Znam kako funkcionise od A do Š. Znam da sav rashod plate sa blokom, trecom klasom i grizom. Mozda u nekom slucaju ode nesto i od rolenda prve klase.. ja sa tim gazdom cesto pricam jer imamo isto interesovanje ne vezano za hladnjacu i taj posao. Ali kada pricamo proturimo koju i o poslu. Tako da znam. A povrh svega najbolji drugar mi je u finansijama u elixiru.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Mislim da je kvalitet ove godine nenadjebiv, gledao sam dosta slika koje ljudi postavljaju na fb stranici gajenje maline, krupne brale ko sterlejke, kolega svaka cast, za svaku pohvalu

Sent from my Samsung A5
 
Srb1n vidim da si vredan i mudar covek koji pise fine i dugacke komentare, ja cu biti kratak, vi koji se bavite polkom i polanom u vecim ste problemu od nas koji gajimo vilamet i miker jer koliko cujem cene polke i polane ove godine bice nize mnogo nize od vilameta a da nepricam o mikeru (spremaju vam cenu za polanu kolika je i u poljskoj) tebe srv1n moze da izvadi samo sto proizvodis organiku..
 
Neke druge godine mozda ali ove godine ne, nema potraznje za robom. Previse robe ima na trzistu bez obzira sto ima malinjaka koji su pogodjeni nevremenom i ciji je rod umanjen, takodje ima delova Srbije gde ce malina kolicinski podbaciti ali celokupna slika nije dobra, prenete zalihe, veliki rod trenutni i ocekivanja dobrog roda u Poljskoj dovode do toga da kupci ne pokazuju znacajnije interesovanje za robu.
 
O kom dobrom rodu u Poljskoj pricas zivota ti, pa njih mraz ojadio gore nego nas

Sent from my Samsung A5
 
Ako ih je ojadio mraz zasto onda Poljaci ne reaguju... Imam par kontakata u Poljskoj, roba ih ne interesuje kaze ima je i kod njih previse. Tako da te price pustite, oni znaju situaciju kod njih i da zaista nema robe kupovali bi nasu robu sada naveliko a ne kupuju znaci da ni oni ne znaju sta ce sa malinom.
 
Marko17, a vama koji imate Willamette i Meeker kao da je drago zbog toga?

Jbte mi se smorimo svi kad čujemo da vam je pao sneg, da vam je bio mraz, pre neki dan i gràd... A vi što gajite Polku/Polanu "nek' vam crkne krava"... Baš kolegijalno nema šta :bravo:
 
Zbog toga sto smo ovakvi ljudi smo i tu gde jesmo.Draze nam je da neko ima stetu nego korist od necega.Umesto da se udruzivo i borimo za proizvod mi cemo da se sladimo tudjom mukom.Takvi smo mi Srbi
 
@Fantastiko015

"A S/K sljivu prodaju zaledjenu po 138 din" da li je moguce da ce vam neko poverovati ovo?

Nemojte pisati nesto sto nije provereno, dovodite ljude u veliku zabludu.
To ako neko vozi dobar auto uopste ne znaci da dobro posluje isto tako ako se siri ne mora da znaci da dobro posluje, nekad se hladnjace sire da bi se doslo do svezih sredstava a ne zato sto je to realna potreba firme. Da vi sve tako dobro poznajete vi bi bili poslodavac i vlasnik firme a ne bi radili za drugoga.

@Srb1n

Zasto je srz problema to sto ne zelim sve da podelim na forumu? Zasto bih to radio iz kojih pobuda. Ja mogu da pisem, da vam iznosim svoje ideje da ukazem na greske koje pravite ali preko toga ne, jer svoje kontakte znanje , rad i energiju necu tek tako javno da ponudim. Uvek sam spreman sa svakim da se vidim i da pricam pa ako se dogovorimo nadjemo zajednicki interes mogu da radim...

Sta vam vredi da vam dajem ovde cene kad vi ne verujete u to, vi mislite da je cena ona koju nadjete u maloprodaji ili nekom drugom mestu a to nema nikakve logike a pisao vec i zasto.

Ja se ne bavim direktno proizvodnjom, drugi rade za mene ja radim ono u cemu sam dobar i gde pravim najbolje rezultate. Za proizvodnju imam angazovane najbolje ljude svako radi svoj deo posla i za sada sam zadovoljan postignutim.

Moj posao je prodaja, marketing i konsalting, realna dokumenta sam vam ovde kacio i time dokazao da iza mene stoje rezultati a ne samo prica. Vi volite puno da pisete ali gde su rezultati... Ne sumnjam da ste dobar proivodjac ali za druge stvari niste u pravu, bavite se proizvodnjom ako vam ide a za druge stvari pustite strucne ljude, one koji mogu da naprave rezultat, vidljiv i opipljiv , bilo da je neki ugovor ili izvod sa bankovnog racuna.
 
Nije mi ambicija da budem vlasnik firme :) a sto se iznetih podataka tice nemam ni jedan razlog da bilo koga dovodim u zabludu. Ako je neko pred bankrotom taj ne kupuje auto od 96000 kada je u krizi. Radim kod gazde jer imam planove lakse mi sa svojih 10 prstiju zaradim nego da idem u banku ili kao pojedinci u stranku....

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ova tema postaje sve zanimljivija i jedna od najposećenijih na forumu. Lično po uključivanju računara prvo na nju "potrčim".
Svaka čast onome ko je se setio.

UPS ...
Pa je napravio off-topic, ovo nije ona vezana za sve i svašta, izgubljeno nađeno, itd ... :)

Inače kod mene je cena 120+ gajbice za branje.
 
O kom dobrom rodu u Poljskoj pricas zivota ti, pa njih mraz ojadio gore nego nas

Sent from my Samsung A5
Kako mraz može da naškodi Poljskim sortama malina? Jedino ako je bio prošle nedelje(što je nemoguće). ..kod nas polana i polka nisu stradale od mraza, tako da nisu ni tamo... A znamo da su one glavne sorte u toj državi...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh