Protest poljoprivrednika 2018

Nemojte se vec prepucavati, ako ste za moze bez politickih etnickih i verskih razlika da se ujedinimo a najvise bez politickih jer te nam razlike uvek pokvare blokade. Dokle vise trpiti nemamo vise nikakve sanse treba rusiti sistem a ne zahtevati nista.

- - - - - - - - - -

Osoke djubre sve na ulice za svaki slucaj ako se mora istovarati ako nas krenu tretiratio kao djubrad... pa mi smo jedina grana koja radi dokle vise...
 
Kako ti znas da li ce madjari protestovati ili nece?
Znači bez uvrede ,ali siroti smo,kad ni za registraciju traktora nememo,šta radi murija u Čantaviru,nemamo uvid u to koliko kazni je napisano seljacima,naće neku ne ispravnost na traktoru za toliko i plus gorivo,jedva se sastavlja kraj sa krajem,a u istom selu koliko je gazda i to baš velik platio kaznu što iznosi blato na put,sumnjam i jednu.
A u opštini Bačka Topola,odakle je i poslanik Arpad Fremond(Pačir) lepo će to izgladiti da se raziđu,malo obeća i ajte kućama.
Inače su tražili, da budu u koaliciji, mesta sekretara za poljoprivredu i verovatno još koje ministarstvo,nema ni jednog ministra iz dzvzm.
Samo opušteno ,ne trebaš se svaki put javljati kad ja spomenem mađare,svi smo u istim govnima zbog ovakve politike.
 
Niko ne sme ni da pisne! Opet dolazi do toga da smo bez glave. Vojvodina je pukla odavno! Svi su potkupljeni! Organizacije nema nikakve za pokret, a kako bi je bilo kad svuda u svakoj opstini vladaju uvlakaci koji ne pomisljaju da krenu protiv svojih!
 
Mi smo podigli našu opštinu za manje od sat vremena,hvala bogu svi imaju viber..petak u 16 kreće protest. Sutra prijava skupa u rute..

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Jedan moj prijatelj je slucajno ima sansu da prica sa nasim ministrom i postavi mu par pitanja oko krize u poljoprivredi. Na sta mu je ministar odgovorio da krize u nasem poslu nema dokle god nam se hektar zemlje prodaje izmedju 10000 i 12000 e i pritom je otimacina za istu.
 
Nije dobro informisan ide hektar negde i do 20000,i šta sad treba prodati???:sta:
 
Ja bi pitao doticnog ko kupuje i ko se otima i da proveri odakle im!

- - - - - - - - - -

I jel zna on i jedan posao da je privatan a danse za njega preduzimaci ne nadmecu?
 
Necemo nista da uradimo, vidite sta rade sa malinarima. Najgore je sto su ovi predsednici udruzenja poljoprivrednika njihovi dupelizci i dok je takvih obican paor najebe. Dok se svi ne udruzimo pod jedan krov malo toga mozemo da promenimo.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Jedan moj prijatelj je slucajno ima sansu da prica sa nasim ministrom i postavi mu par pitanja oko krize u poljoprivredi. Na sta mu je ministar odgovorio da krize u nasem poslu nema dokle god nam se hektar zemlje prodaje izmedju 10000 i 12000 e i pritom je otimacina za istu.

Pa kakvi su licemeri i hohštapleri. Pa ako propala firma kupi nove audije jel to znači da im cvetaju ruže u poslu. Srbijagas dužna nekoliko miliona zelenih novčanica a ološ od direktora ima platu 2 miliona dinara. Sramota ali jednog dana i oni će biti nekadašnji.
 
Uraditi se može mnogo ako se okanete socrealističkih zahteva !

Garantovana cena otkupa, recimo...

To je osuđeno na propast i pre protesta.


Treba tražiti smanjenje poreskih opterećenja.

Porez na zemljište recimo.

To nam je svima osnovno sredstvo za rad.

Tražiti poresko oslobođenje za svaki hektar koji se može pokriti uslovnim grlom, poresko oslobođenje za svaki hektar sa koga se rod proda državnim robnim rezervama, poresko oslobođenje za x hektara po svakom maloletnom detetu, po svakom redovnom studentu, po starom ili iznemoglom licu bez ličnih primanja...

Umanjenje vodnog doprinosa po metru održavanog kanala oko parcela, po metru održavane živice i podignutog vetrozaštitnog pojasa...

Umanjenje dažbine za zdravstveno osiguranje po osnovu ne korišćenja usluge lekara.

Dizel bez akciznog opterećenja bez obaveze ulaska u PDV.



Dalje...

Pravo izbora veterinara koji će sprovoditi obavezni program mera zdrv. zaštite blaga.

Pravo na određen broj besplatnih analiza u smislu drugostepenog veštačenja od strane državnih akreditovanih laboratorija.

Ukidanje pravilnika iz 80.ih - 90.ih godina o veterinarskoj zaštiti i njihovo upodobljavanje savremenom dobu i prilikama, kako tržišnim tako i zdravstvenim.

Efikasnu fitosanitarnu kontrolu.



Onda...

Aj sad malo ratari...
 
Jel šalješ negde ove zahteve???Nama ratarima treba svake nedelje jedno 20 litara kiše,ako možeš da središ,ništa više to bi bilo to...:osmeh:
 
Država da nam u potpunosti subvencioniše osiguranje usjeva i ništa više , ali ful osiguranje od svih viših sila uključujući sušu i kestremno niske cijene.
 
Nazad
Vrh