Prolećno oranje

Kod mene kada bi se uzoralo u proljece i posijao kukuruz i da bude samo s od suse mozes se odmah slikati.
 
Je li počeo neko da ore
Post je spojen: [time]1300969438[/time]
_________________________________________________
 
Kod nas je jedan matori izrvrnuo velike televizore od brazdi orao sa 577 imt 757 trobrazni kako ce se to uciniti neznam stoji mu vec 2 nedelje jos se sad dobro zakorelo na suncu.Bolje je ici pod grudvu kad kisa padne pa kad se uzore odma po setvospremac.
 
Zuckasta braon titelski breg kao srem,fruska gora slicno zemljiste nije bas onako olako za oranja ni on sam nezna kako to vuce valjda plice ide natrci 3 brazdu ma pusti ga umesto da da lepo zemlju u arendu i uziva u starosti kaze mi vidis ovu nogu dogod ja mogu da je mrdam radicu zemlju i kaze meni sto ti neizdas u arendu :haha: mlad si jos treba da ucis :haha:.
 
ja juce poceo istina na crnom pesku,ide lako, odlicno izgleda malo je u doljama jos vlazno,ali nema vise sta da se ceka imam jos na par njiva uvratine da uradim i krecemo u setvu,prvo suncokret pa kukuruz :bravo:
 
I ja počeo-ide tako da nit smrdi nit miriše-i santa se i rasipa ali ide teško ali kakve su prognoze lepo nisi pametan šta da radiš jer ne može da sastavi nedelju dana bez kiše a od toga 3,4 treba da se prosuši :udri:
 
Ovako izgleda današnje oranje jednog komšije:

x3x3j4.jpg
 
Zuckasta braon titelski breg kao srem,fruska gora slicno zemljiste nije bas onako olako za oranja ni on sam nezna kako to vuce valjda plice ide natrci 3 brazdu ma pusti ga umesto da da lepo zemlju u arendu i uziva u starosti kaze mi vidis ovu nogu dogod ja mogu da je mrdam radicu zemlju i kaze meni sto ti neizdas u arendu :haha: mlad si jos treba da ucis :haha:.

Stevo, treba biti u njegovim godinama pa ga razumeti. Na zalost (moju) , ja ga razumem. Nema uzivanja u starosti kada das zemlju u arendu.Jer kao sto neko rece: "U starosti se ne zivi, vec se prezivljava", Starost nema druga zadovoljstava sem zadovoljstva u radu, (ma kako taj rad naporan i tezak bio). I zato neka ga, neka se muci , jer jos veca muka bice mu kada bude morao da da zemlju u arendu. Uostalom da vecina paora nije takva, na ovim prostorima odavno bi zavladala glad. A on nikom ne zauzima radno mesto. U poljoprivredi ima mnogo upraznjenih radnih mesta , a malo onih koji su zainteresovani da ta mesta popune. Pozdrav Stevo i ne zameri
 
Imenjače,i kod mene ima toga,gde ima peska milina a ja toga imam malo-ostalo mi još oko 6 jutari da uzorem-a kako će se to razbiti pojma nemam (jedino ako ne padne neka jača kiša)
 
joj ljudi ja vise u zivotu necu orati u prolece ,zimus uzo sam u zakup jos jednu parcelu 3.5 ha ima gornji deo malo vise brda i uzoro to za zob ima 1ha to su bile isusove muke 2 spora i to je maksimum juce tanjiro i nista nisam uradio danas cale uzeo do komsije roto frezu da vidi moze li se sta uraditi
 
Ne znam kako će se (i da li će se) to oranje usitniti. Zemlja je jako sabijena, cepa se i stoji uspravno.
Možda bi ipak bilo bolje istanjirati?
 
Ja sam bubrege pomerio na nekim zimskim oranicama kada sam spremao.Mogu misliti kako je na prolecnom...a sve mi se cini da cu i na svojoj kozi osetiti..Treba da oremo kumovih 30-ak jutara i spremiti za setvu...::lose::
 
Meni je lakše išlo spremanje (manje su skakali bubrezi :osmeh: ) na januarskom oranju nego na novembarskom. U januaru se koliko toliko rasipala zemlja a ono novembarsko je ostalo prilično grubo.
 
Nazad
Vrh