Prolećno oranje-Opšta tema

Odg: Prolećno oranje 2010

Danas sam orao jedan manji komad ledine. Bome se ferguson namučio dobrano. Zemlja je dosta teška i masna. 3. spora, blokada, pun gas i svako malo ferguson na auspuh pokaže ispušni ventil od muke. :haha: Kasnije sam orao i 1. brzom na 1700 o/min. jer mi se žurilo, no to je bilo španovanje ferca do temelja. Evo jedna slika, a Bobo će okačit jedan video koji sam napravio no nemogu ga sam podići.

 
Odg: Prolećno oranje 2010

Vasa zelja, meni je zapovjed!

Becarina kako muci svoj 533:
[youtube]c83VDGhfLqI[/youtube]
 
Odg: Prolećno oranje 2010

Nisam bio kod Becarine... Ovo mi poslao na mobitel, pa sam postavio. Nista od voznje rusa u skorije vrijeme.


INACE, imam i ja nekog proljetnog oranja, ali nisam slikao. isao jucer to potanjurati dok se nije speklo sve i polomim osovinu na tanjuracama. Znao sam da ce puci, uzeo u Rumi novu. I krenem rastavljati tanjurace i vidim da matica sa stare osovine ne pase na novu osovinu... Bit ce mi veselo to tanjurati ako se osusi prije nego sastavim tanjurace.
 
Odg: Prolećno oranje 2010

kod nas malo prskala kisica, valjda ce jos nesto da padane,tmurno je, tako da nece biti lose.
istanjirano jednom i posle drljaca sa tegovima na svakom krilu, ma cudo pravi :cao:
 
Odg: Prolećno oranje 2010

@ Bećarina pusta

Pa zar si morao baš mališu patiti... što nisi krenuo sa većom pilom....
 
Odg: Prolećno oranje 2010

Bobo hvala za postavljanje videa. Imaš pivo. :ppozdrav:


mityoo je napisao(la):
@ Bećarina pusta

Pa zar si morao baš mališu patiti... što nisi krenuo sa većom pilom....

Veće pile rade svoj posao, dok se u ograđenim komadima ferguson snalazi kao riba u vodi.

Di su sad oni sa IMT-560 i 2x14" ili sa 577 i 3x14" da vide šta je oranje. ::namigivanje:: Tu IMT-560 ima šta vući neki lakši plug 2x12".
 
Odg: Prolećno oranje 2010

Da... to je prednost malim traktorima... a ne ko ja... odem da frezerujem bašću od 3-4 ara sa traktorom od 82 ks..... I frezom zahvata 2.20..... :haha: :haha: I još me pitaju što nisam mogao doći sa većim? :haha: :haha:
 
Odg: Prolećno oranje 2010

214owfo.jpg


evo jedna fotkica usluznog oranja od pre nedelju dana . :cao:
 
Odg: Prolećno oranje 2010

imaš sreću da su pale kiše inače svi znamo na šta može da liči prolećno oranje samo na sranje
 
Odg: Prolećno oranje 2010

Kloki nije to moja njiva, moje je bilo uzorano jos pocetkom novembra ::namigivanje:: , a pohvale zasluzuje Vogel Noot
 
Nazad
Vrh