Prolećno oranje-Opšta tema

Učlanjen(a)
4 Jan 2008
Poruka
2.938
Odg: Prolećno oranje 2010

Danas sam orao jedan manji komad ledine. Bome se ferguson namučio dobrano. Zemlja je dosta teška i masna. 3. spora, blokada, pun gas i svako malo ferguson na auspuh pokaže ispušni ventil od muke. :haha: Kasnije sam orao i 1. brzom na 1700 o/min. jer mi se žurilo, no to je bilo španovanje ferca do temelja. Evo jedna slika, a Bobo će okačit jedan video koji sam napravio no nemogu ga sam podići.

Bobo

Član
Učlanjen(a)
5 Dec 2008
Poruka
7.189

Vasa zelja, meni je zapovjed!

Becarina kako muci svoj 533:
[youtube]c83VDGhfLqI[/youtube]

Bobo

Član
Učlanjen(a)
5 Dec 2008
Poruka
7.189

Nisam bio kod Becarine... Ovo mi poslao na mobitel, pa sam postavio. Nista od voznje rusa u skorije vrijeme.

INACE, imam i ja nekog proljetnog oranja, ali nisam slikao. isao jucer to potanjurati dok se nije speklo sve i polomim osovinu na tanjuracama. Znao sam da ce puci, uzeo u Rumi novu. I krenem rastavljati tanjurace i vidim da matica sa stare osovine ne pase na novu osovinu... Bit ce mi veselo to tanjurati ako se osusi prije nego sastavim tanjurace.

Učlanjen(a)
30 Okt 2009
Poruka
1.600

kod nas malo prskala kisica, valjda ce jos nesto da padane,tmurno je, tako da nece biti lose.
istanjirano jednom i posle drljaca sa tegovima na svakom krilu, ma cudo pravi :cao:

mityoo

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Dec 2008
Poruka
9.142

@ Bećarina pusta

Pa zar si morao baš mališu patiti... što nisi krenuo sa većom pilom....

Učlanjen(a)
4 Jan 2008
Poruka
2.938

Bobo hvala za postavljanje videa. Imaš pivo. :ppozdrav:

mityoo je napisao(la):
@ Bećarina pusta

Pa zar si morao baš mališu patiti... što nisi krenuo sa većom pilom....
Veće pile rade svoj posao, dok se u ograđenim komadima ferguson snalazi kao riba u vodi.

Di su sad oni sa IMT-560 i 2x14" ili sa 577 i 3x14" da vide šta je oranje. ::namigivanje:: Tu IMT-560 ima šta vući neki lakši plug 2x12".

mityoo

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Dec 2008
Poruka
9.142

Da... to je prednost malim traktorima... a ne ko ja... odem da frezerujem bašću od 3-4 ara sa traktorom od 82 ks..... I frezom zahvata 2.20..... :haha: :haha: I još me pitaju što nisam mogao doći sa većim? :haha: :haha:

kloki

Član
Učlanjen(a)
20 Apr 2008
Poruka
1.244

imaš sreću da su pale kiše inače svi znamo na šta može da liči prolećno oranje samo na sranje

Dragan18

Član
Učlanjen(a)
10 Avg 2008
Poruka
5.473

Kloki nije to moja njiva, moje je bilo uzorano jos pocetkom novembra ::namigivanje:: , a pohvale zasluzuje Vogel Noot

Vrh