Proizvodnja rasada u plastenicima

Miladine ako se secam ovo pitanje je bilo postavljeno prosle godine zasto je tako lisce na krastavcima. Doslo se do zakljucka previse azota i receno je da se krastavci samo zalivaju obicnom vodom. Ne mora da znaci da sam ja u pravu. :cao:
 
Ja zaljevam gradskom vodom, mada poznajem jednog prijatelja isto zaljeva gradskom vodom pa nema ovih problema. Višak azota jabih isključio jer substrat je klasman a ja ga đubrim sa vodotopivim starterom jara (15-30-15). I ja sam kao i Topalović počeo da sumnjam na temperaturu. Imam dobro riješeno grijanje u rasadnbiku ali sam stalno izbjegavao višu temperaturu zbog izduživanja rasada a možda sam i griješio. :cao:
 
Zato i sluzi forum da bi razmenuli iskustva , naucili nesto novo i normalno pomogli jedno drugom. Nemojte mi zameriti :ppozdrav: :cao:
 
Nema zamerki, od svega ovoga što smo naveli nešto sigurno jeste. Mislim da je na ovoj rasadi sad kasno da se to ustanovi pošto će se ona saditi za oko 5-6 dana. Ali ću uraditi jedan test u maju kad budu više temperature sa istom vodom i istim đubrivom u istom rasadniku pa ću vas obavijestiti o rezultatu sa starom i novom slikom. :D
 
Iduci put sadi u case.
Ako je sve dobio na vreme, hladnoca je uzrok problema.
Dali biljka krzlja, zaostaje?
 
Kazes da si djubrio?Da nisi mozda preterao sa koncenrracijom djubriva pa si imao veliki EC i da nije doslo do vece koncentracije soli?U supstratu obicno biljka ima dovoljno hrane do izbacanja na stalo mesto pa i nije potrebno neko ekstra djubrenje. :sta:
 
Zašto misliš da su čaše bolje? Doza đubriva je 1gr/1l vode. Povećao sam temp. pa ću vam poslati sliku za 2-3 dana. :cool:
 
Case su bolje jer koren biljke ima vise prostora za razvijanje,
nego u kontejnerima. Zasto se paradajz pikira.
 
Kurkela, upravu si ti da je bolje više prostora, ali vjerovatno nema veze dali je čaša ili kotajner za isti broj biljaka po kvadratu. :cao:
 
Tačno, ali ja nemogu rijeđe od 24 rupe po kotajneru, inače ostali proizvođači oko mene siju još gušće.
 
Seju gusce, i iznose manju rasadu.
Dok je rasad mali, tek nikao nije problem.
Sto je veci to je veci problem. (nije kao u zivotu :haha:)
 
Ja sejem kontejnere od 104 rupe i ovo sada otprilike kazem stane 5 kontejnera na kvadratili 520 biljke.Kada pikiram stavljam po 2 biljke u saksiju ili 48x2 na kvadrat pa ti vidi razliku.Cisto da ne bude zabune iz casa pijemo pivo i tako to a biljke su u saksijama.Mnogo je bitno koristiti pravu terminologiju. Od mnogih sam cuo pitanje kojim otrovom si prsko?Ja biljke tretiram preparatima a ne otrovom i ne drzim ih u casama :ppozdrav:
 
Pa to izadje gušće nego u kontejneru sa 24 rupe.

Znači kad popiješ čašu preparata nisi mrtav nego prepariran. :)
 
Ja sejem u kontejnere od 104 rupe a posle pikiram u kese 8 cm u precniku sve to radim sa supstratom bez prskanja samo 3 puta do sadnje u plasteniku nalijem previkurom i nikad nije bilo problema :cao:
 
dzionik
Potpuno si u pravu ako tvoj kontejner ima povrsinu od 1-og kvadratnog metra i ao jedan otvor prima vise supstrata od saksije.
Obicno nema problema i ja prskam samo preventivno pred sadnju i to savo iz jednog razloga.Za prskanje rasada mi treba 5 litara tecnosti i 10 minuta vremena.
 
lakan
KOristim sto i svi vi samo sto dok je krastavac na rasadu sve je na gomili i zauzima 30kvadrata itreba ti pola pumpe tecnosti da to isprskas.
primer 5l vode 6grama akrobata neki insekticid i to je to.Kada se rasadi to je veca povrsina i treba ti nekoliko puta vise svega vise vremena itd.U plasteniku se sve prska preventivno i redovno,zavisi ko kako praktikuje.Price da se ne prska ne piju vodu jer svima plasteniku ulece vas.inace krastavac izbacam kada ima bar 4 stalna lista.
 
Ja ga u rasadniku prskam samo sa Previkur enerdzi.E ove godine sam prvi put sav rasad zalio sa rastvorom Trifendera.Planiram da krastavac nesto rasadim za vikend pa sta mu bog da.Pozdrav
 
Nazad
Vrh