Proizvodnja rasada u plastenicima

salees je napisao(la):
Juce bili iz virdzinije kod mene zvao sam ih jer mi paprika uzasno nikla svega 40% a to sto je niklo ima samo kotiledone listove i nijedan drugi sredinu uopste nema u pitanju je kt-1 a pored nje imam kameleon i fortesu koje napredjuju sasvim normalno i oni me ubedjuju da je zbog nedostatka svetlosti sta vi mislite :sta:
Sta pise na deklaraciji?
Dali je ovogodisnje seme?
Ako su ove dve nikle, morala je i ona.
 
Seme je u roku nije istekao i ne mogu da poverujem u njihove price...a i koliko je tacan taj datum na deklaraciji posto nasi lepe
 
Meni tek sada pustila klicu paprika a zasejana je 11 februara,neznam koji je razlog kašnjenja...sumnjam na nedostatak toplote...koja je optimalna temperatura da bi nikla paprika i paradajz?!
 
ja ni nepomišljam do 10-15 marta ništa raditi seme Paradajza je tu ...a sve sejem u kontajnere od42rupe i u supstrat pošto tamo neide puno.i taman do početka maja je spreman za rasadivanje i nema da boli glava od zime tako radim već 2 god i bilo je dobro...radi se o determinantnom paradajzu ::namigivanje::
 
Baš sam zabrinut za ovaj rasad...strah me da neistruli seme od vlage...
 
salees je napisao(la):
Seme je u roku nije istekao i ne mogu da poverujem u njihove price...a i koliko je tacan taj datum na deklaraciji posto nasi lepe
Odlepi deklaraciju i pogledaj dali nesto pise ispod.
Posto to ovi uvoznici lepe.
Pogledaj na gornjem rubu kesice dali ima utisnut datum proizvodjaca.
Oni mogu i 5 god staro tako prodavati, kad oni stampaju nalepnicu.
 
Javna tajna je da se uvozi seme 2 - 3 klase, jos i zarazeno. Na kesicama pise I klasa.
Ta kontrola koja se kao sprovodi, ::lose::
Sa Izraelskim nisam imao problema, ali ko ce znati.
Mozda se seme pakuje u Srbiji.
Svi petljaju ispod zita. :nono:
 
Ja sam pre jedno 13-14 godina kupio arletu koja j e bila fals i onda sam pritisko prodavca i on mi je priznao da se tad pakovalo u bosni a ko zna ko ga je radio i kad
 
Pa umem i ja da ostavim seme od paprike i paradajza pa sledece godine da ga sejem i da znam sta sejem a ne ovo kupim a neznam stasam kupio.
 
Miladin
na ovoj slici se vidi ka ima vode na listu,znaci previse vlage i biljku hvata plamenjaca.Moras da provetravas plastenik da izbacis vlagu.Potrazi u apoteci neki preparat i isprskaj krastavac i ubaci neki stimulator
 
Miladin je napisao(la):


Šta mislite zašto se spaljuju kotiledoni krastavca. Ovo se dešava svake godine.
Po ovoj slici se vidi da je biljci mali prostor da bi se ona pravilno rastla i razvijala ,krastavac je biljka koja ne voli presadjivanje.Moj savet posej ga u case precnika 10cm i koristi neki dobar supstrat.Mada hoce i od pesticida da ostane posledica, krastavac mozes prskati i zalivati samo kad dobije treci stalan list
 
Voda je nanjemu zato što je zaliven pred slikanje, a kotiledon se počeo paliti prije 15 dana kad je imao veći prostor, kotajner je sa24 rupe. Zaljevam ga redovno sa starterom (15-30-15). Sigurno nije zbog viška vlage zato što se pali i onaj koji mije stalno suvlji. Noćna temp. je oko 14 step. a dnevna je oko 19 step. Eto to su malo opširni uslovi proizvodnje, samo još da napomenem dami se ovo dešava u kravtavcu svake godine a u paprikama nikad. Poz. :sta:
 
Nazad
Vrh