Program za vodjenje podataka o radovima na parcelama

Posle 6 dana treba platiti licencu, i radice program i dalje.
 
http://www.knjigapolja.rs/

Zašto KnjigaPOLJA v1.1 ?

a. Precizno planiranje i analiza proizvodnih aktivnosti omogućava smanjenje utroška časova rada
b. Analizom podataka iz ranijih godina moguće je preciznije planiranje utroška materijala (đubriva, zaštitna sredstva,…)
c. Analizom podataka iz ranijih godina moguće je efikasnija izrada setvenog plana
d. Ekranski pregled „dnevnika poslova“ – šta je rađeno, ko je radio (zaposleni), pomoću koje mašine, koliko je sati planirano i utrošeno
e. Kompletan pregled svih proizvodnih aktivnosti, utrošenih materijala, časova rada ljudi i mašina, primedbi i zapažanja, analiza zenljišta, prinosa na jednom mestu za bilo koju godinu
f. Grafički i tabelarni pregledi prinosa po tablama
g. Jednostavnost korišćenja
h. Grafičko okruženje – digitalna mapa
i. Pomoć pri uvođenju ISO i GLobalGAP standarda

Ovaj program je predstavljen na BALKAN VENTURE FORUM i dobio je dobre ocene. O njemu sam pisao u sklopu svog bloga ovde na forumu - Knjiga polja - program

Treba samo kontaktirati tim koji radi na njemu i dogovoriti prezentaciju.
 
Tačno tako.Program je odlično zamišljen i urađen.Tvorac programa nam je prezentovao svoj proizvod i još smo razmotrili koje sve dodatke treba da ubaci u isti.Korisna stvar ali po meni samo za poljoprivrednike koji obrađuju velike količine zemlje.
 
jel to samo ratarstvo, ne vidim na ovom prikazu nigde deo o stocarstvu
 
Kao prvo da pozdravim Sofiju ako ne zamerate, na njenom programu sam i lično uložio i nešto svog truda u vidu informacija šta kako gde ispravljanju grešaka itd, instalirao sam ga nekoliko puta naravno uz pomoć Sofije i svaki put su mi parcele tj svi podaci brisani jer se ubacivale ispravke pa sam ih ponovo unosio i nikad u punom obimu jer sam znao šta me čeka šta ćeš kad je to razvoj jednog programa i tako mora da bude a par vas ovde vidim da se žalite da treba uneti sve podatke - pa kako ste mislili da će se sami uneti za svaki posao treba truda i vremena tako i za ovo. Kada ih sada pošto je program dovršen unesete unesete nećete ih brisati već u slučaju proširenja ako se dobro izrazim vršiće te samo dopunu koja vam neće remetiti ništa već eventualno poboljšati rad na njemu. Nemojte biti brzopleti i prerano donositi pogrešne zaključke lepo vam je žena rekla za sve eventualne probleme javite joj se sigurno će vam pomoći 101% i uputiti vas da ga pravilno koristite, svaku parcelu možete pregledati posebno šta ste sve radili sa čime tretirali koje seme koristili do detalja samo što nešto se unosi kako ja kažem u glavna polja a neka u polje pravougaonog oblika gde stoji OPIS i tu pišite i "koliko ste piva popili prihvatiće sigurno ali ne i u troškove". Tu postoji i mogućnost da samo unosite osnovne podatke ili ti da to bude neko prosto praćenje svega a ko želi da unosi sve redom dobija potpunu sliku naravno i rezultate svoga rada, za početak malo vremena ali se brzo stekne rutina i unošenje i ispravke se rade za kratko vreme a ostaju zapamćene i kad god vam zatreba tu su na jednom mestu. Znam da će neko kazati patu je papir i olovka pa vi pišite ali za samo malo ozbiljnije ovo je nešto što treba i sudeći po ceni jedan od najprihvatljivij programa koji se mogu naći. Još nešto da vas podsetim godinu dana sam radio tj učestvovao u izradi FARM SOFTA i šta je sa njim stao je koliko znam a imalo se još toliko toga otkloniti grešaka i ko ga je kupi po dosta većoj ceni šta sada radi - ispravite me ako grešim. Nebih vas više opterećivao i ja ću se još učiti ali se nadam da ću vam i pomoći savetima oko ovoga.
 
Da li ekipa iz Farm Softa još postoji?One registracije,telefoniranja, pri instaliranju...?
 
Da li ekipa iz Farm Softa još postoji?One registracije,telefoniranja, pri instaliranju...?
Koliko znam postoje čuo sam se sa Mocom pre mesec i nešto dana navodno poslaće mi drugi CD ali ništa pa sam zato i izneo neke moje pretpostavke šta se dešava, naime njih je trebala finansirati preko ministarsva neki "stranac" ali se pre polovine predavanja i prezentacije sve zaustavilo navodno neplaćaju dok je kod Sofije sasvim druga priča koju znam u detalje a da vas ne zamaram plod njen i sav rošak vreme neprospavane noći uložila u ovo bez ijednog dinara pomoći sa strane a pritom je i ugledna domaćica majka troje dece. Nadam se da mi neće zameriti na ovome ali ipak to su činjenice i ko misli da se to radi par dana da funkcioniše kako treba grdno se vara.
 
Ja cu se javno zahvaliti gospodinu Bogoljubu , vama svima verovatnjie poznatijem kao GANGA ... prvenstveno na njegovom trudu i savetima , strpljenju i covecantvu ! Svi koji se imalo razumeju u programiranje trebalo bi znati koliko je vremena potrebno razviti bilo kakav programcic a kamoli modularni ... Sa velikim zadovoljsdtvom Vam predstavljam nas trud , jer moram da se pohvalim, sam program je nastao za manje od 3 meseca i na njegovoj izradi je radilo svega 2 coveka u smislu programiranja i jedan covek za savete i testiranje. Po zavrsetku program je dobilo odredjeni broj poljoprivrednika koji su detaljno bilu upuceni i zamoljeni da kompletno testiraju svaku sitnicu u njemu . Takodje zelim da vas obavestim da je ovo samo pocetak , i da su u pripremi softveri za stocarstvo , vocarstvo kao i povrtarstvo , nadam se da cu vas uskoro obradovati linkovima i za te verzije :D TAKODJE IMAM JEDNO VAZNO OBAVESTENJE :pre nekoliko dana imali smo problem sa ljudima koji su zeleli na ne tako fin i regularan nacin da dodju do programa i naprave distribuciju istog , te vas ljubazno molim ako je iko od vas dobijao ponude za kupovinu programa pozove moj roj telefona radi provere informacija . Sve osobe koje zele posedovati program ili bar cuti neke informacije o njemu molim da koriste iskljucivo broj 069/63-69-05 jer ja sam jedina osoba koja vam moze dati sve detalje i stojati iza svojih reci, garantujuci ako treba i papirom na reguralnost i ispravnost softvera koji je kupljen direktno od mene . Za sve ostale prodaje koje ne poticu iz razgovora samnom skidam svaku vrstu odgovornosti sa sebe . Unapred zahvalna svima ...Srdacan pozdrav Sofija Coka Jovic
 
Tačno tako.Program je odlično zamišljen i urađen.Tvorac programa nam je prezentovao svoj proizvod i još smo razmotrili koje sve dodatke treba da ubaci u isti.Korisna stvar ali po meni samo za poljoprivrednike koji obrađuju velike količine zemlje.

Ovi su razvili osnovu, sad bi trebali lako da modifikuju program da se prilagodi i za manje parcele. Ali ipak su u pitanju programeri, pa im treba saveta i želja šta da ubace i naravno da to neko testira. Veliki sistemi imaju već svoje programe koji su im prilagođeni, manja gazdinstva su slobodna za dobar proizvod po niskim cenama.
 
Svakako da je knjiga polja perfektno zamisljena i uradjena aplikacija ali postavlja se pitanje da li svaki poljoprivrednik moze sebi priustiti to? Cena im nije mala , dok je nas cilj izmedju ostalog pruziti poljoprivrednicima mogucnost brzeg i jednostavnijeg unosa podataka i pracenje svih svojih radova , troskova itd po pristupacnijim cenama, gde ce veci broj ljudi imati tu mogucnost ...
 
Knjiga polja - Ovde možete preuzeti katalog u PDF formatu sa detaljnim opisima svih funkcija programa

Danas sam se čuo sa njima i kažu da je najmanji paket predviđen za gazdinstva koja obrađuju 50 hektara. Mada se taj paket i bez problema može koristiti gazdinstvima koja obrađuju i manje zemlje. Dosta se toga nudi, ali to je sve razumljivije onima koji se bave ratarstvom. U ponudi je i učestvovanje u pilot projektu, što bi značilo dobijanje programa za korišćenje po povoljnijim uslovima, a vi njima zauzvrat da kažete koji su nedostaci njihovog programa "Knjiga polja"

Za kontakt sa njima imate brojeve telefona na njihovom sajtu, pa direktno to sa njima vidite. Mislim da je to najbrži način da saznate šta vas zanima.
 
Na nasem trzistu postoje nekoliko softvera (programa)namenjenih poljoprivredi , svaki od njih je karakteristican i po funkcijama koje obavlja i po cenama. Ne tako davno , pre svega 3 meseca na trzistu se pojavio i softver Moje gazdinstvo koji je za kratak vremenski period uspeo da zadovolji potrebe preko 100 ratara sirom Srbije . Program obuhvata tabelu sa ukupnim fondom parcela-biljna struktura (grupacija zemljista , analiza zemljista , istorija useva), meni koji se odnosi na radnike , njihove aktivnosti i vasa placanja ka njima , mogucnost u svako trenutku pogledati koliko je vase trenutno zaduzenje prema nekom od radnika , koji iznos je vec uplacen , kog dana i sta je radnik tacno radio ... sto se zakupa zemljista tice postoji meni koji se zove ugovori . U njemu se kreira lista zakupodavaca i kreiraju se ugovori , koji su kasnije spremni za stampu, potpis i overu . Pretraga parcela po zakupodavcu ili obrnuto . Evidencija o isplati rente za zakupljeno zemljiste ...Meni vezan za usluge i mehanizaciju , gde se tacno evidentira i kasnijepregledava sve vrste usluga koje ste obavili trecem licu , pretraga se vrsi po vrsti usluge ili po imenu i preyimeni osobe koja je trazila da se usluga uradi . takodje evidencija ukupne zarade ne uslugama i ukupno utrosenog repromaterijala . Sto se mehanizacije tice, evidencija o svim servisima/popravkama koje su nastale na masini , pregled svih masina u gazdinstvu sa mogucnoscu prikaza i njihovih slika , takodje suma ukupno utrosenog novca za reparacije ...Meni Saradnistvo pruza mogucnost evidencije svih saradnika sa kojima domacinstvo aktivno saradjuje , bilo da su oni fizicka ili pravna lica.U meniju zalihe se nalaze 9 podmenija kroz njih se vodi evidencija o zalihama repromaterijala i robe . od nabavke repromaterijala , po kojim cenama , od koga je nabavljena i u kojim kolicinama , do njenog trosenja kroz radove i uvek raspolozive kolicine na lageru ... sto se proizvoda tice evidentiranje kolicine svojih useva , kome je predato , po kojim cenama je prodato , kojim kolicinama se raspolaze ... Takodje tu je i meni radovi u okviru gazdinstva gde se vodi evidencija o svakom radu koji je uradjen na njivi (parceli ili grupi parcela) prikazuje troskove kroz kolicinu repromaterijala i njihovu cenu , tacna evidencija sa cime je njiva tretirana sta je na njoj sejano , ocekivani prinosi i na kraju realni prinosi ...tu su puni izvestaju po parceli , po grupi parcela , po kulturi ... meni sa skeniranim dokumentima koji omogucava da svaki papir koji zelite da sacuvate jednostavno ubacite u program i uvek je to na dohvat ruke spreman za stampanje . Po zelji dokument se moze ``vezati`` za odredjeni rad u programu tako da daleko skracuje vreme pretrage po kuci kada nam je neophodan ... i kao poslednje neizbezni meni o islatama i uplatama , gde se evidentiraju sva placanja koja dolaze od saradnika ka gazdinstvu i obrnuto . U modelu postoje 7 vrsta placanja sto zadovoljava sve kriterijume poslovanja ... Zainteresovani za softver, za testiranje besplatne demo verzije se mogu javiti na pp ili na broj telefona 069636905 Sofija a moje zadovoljstvo ce biti detaljno objasniti i demostrirati rad na programu . Jos sam jednu stvar ostala duzna da saopstim a to je cena programa ... Imajuci u vidu da nasi zemljoradnici i dalje veruju olovci i papiru i da ih je teze ubediti na rad na racunarima koji umnogome skracuje utroseno vreme i olaksava cistiju i puniju evidenciju , takodje imajuci u vidu ekonomsku situaciju , zelela sam da program napravim dostupan za vecinu domacinstva i time fiksirala cenu na 50 eura ,jednom placen program postaje vase vlasnistvo , bez potrebe doplate na mesecnom ili godistnjem nivou . Moja obaveza po licenci je jednogodisnja tehnicka podrska koja JE BESPLATNA .
 
Jel nasao neko mozda neki app za mobilni? Mozda je neko cuo za HELM ali je cena 50,-
 
Nazad
Vrh