Problemi sa paradajzom na otvorenom

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.930
Lokacija
Apatin
Malo sam pogledao po forumu, ima jedna tema za gajenje paradaza u plastenicima, ali ovo je problem na otvorenom, pa pokrećem novu temu.

Nije da kažem ništa spektakularno, ali jeste problem. Rasada čeri paradaza kupljena na pijaci, posađena i izgledala solidno. Nekon destak dana počela da tavori i sad već izgleda baš loše.

napravio sam par slika kako izgleda cela biljka, a i malo bliže da se vide listovi paradaza.









 
@novii - kada si ga rasadio ? Vidim da je mali pa zato pitam . Slike nisu bas najasnije i deluje mi da nisam imao takav paradajz . Imam i ja par strukova nacetih . Sutra slikam pa da vidis .
 
Malo sam pogledao po forumu, ima jedna tema za gajenje paradaza u plastenicima, ali ovo je problem na otvorenom, pa pokrećem novu temu.

Nije da kažem ništa spektakularno, ali jeste problem. Rasada čeri paradaza kupljena na pijaci, posađena i izgledala solidno. Nekon destak dana počela da tavori i sad već izgleda baš loše.

napravio sam par slika kako izgleda cela biljka, a i malo bliže da se vide listovi paradaza.









Kolika je PH zemljista,zatim kolicina fosfora itd.Daj analizu zemljista,a za sada odstrani te bolesne listove i ostavi samo one zdrave ako ih ima i za
pocetak iskljucivo sirovo mleko i voda 1 litar na 10 litara vode svakih tri do pet dana narednih mesec dana.
 
@novii - kada si ga rasadio ? Vidim da je mali pa zato pitam . Slike nisu bas najasnije i deluje mi da nisam imao takav paradajz . Imam i ja par strukova nacetih . Sutra slikam pa da vidis .
Kupio sam raspadu na pijaci, svega i svačega, tu je bilo paprike, celera, redovnog paradajza i to sve napreduje normalno.

Znači kupljen od istog prodavca, koji očigledno zna da uzgoju dobru raspadu, ali eto ovaj čeri paradajz tavori. Posađen je pre otprilike tri nedelje, kažem sva rasada stigla sa njim dobro napreduje.

Videći da ga bolje uslikan, a ova tema će dobro doći i kada se pojave plodovi paradajza, da vidimo šta se sa njima dešava.
 
I moj je sličan, ima 20ak rasada, kupljena na tri mesta, i par komada domaćih, i svi ćute i stagniraju, prskao sam ih fungicidom, insekticidom i prihranom, kurkumom, đumbirom, belim lukom a možda sam nešto i zaboravio, dođe mi da ga počupam i odustanem...
E sad moj je posađen u džakove koje sam punio mešavinom zemlje, stajnjaka, malo peska i malo pepela... I posumnjao bi u taj miks i džakove, al imam dva koja su sasvim normalna...
Ranijih godina sam imao problem samo sa plamenjačom i to se lako reši..
 
Na ovoj temperaturi nista ne raste . I ja sam stekao utisak od pre oar dana da stoji . To vise nije do mene ali sam zadovoljan za sada kako izgleda . Evo par slika uslikanih jutros :
Ceri - rasanjen 20 i nekog aprila . Ima malo zutog lisca ali na ovoj T bolest nece napredovati :

IMG-20260628-081111.jpg


IMG-20260628-083342-1.jpg


IMG-20260628-083330.jpg


Amati - radadjen isto 20 i nekog aprila

IMG-20260628-081135-1.jpg


Pink - rasadjen pocetkom maja posle onog prizemnog mraza :

IMG-20260628-081318-1.jpg


I jos jedna slika i to je to za sada :

IMG-20260628-083358-1.jpg
 
Poslednja izmena:
Možda bi i ja bio mirniji da nemam dve bašte, sa leve i desne strane, koje rade bake od 70 i 80 godina, a kod njih šuma jbt..
Ok, bake imaju više vremena od mene i supruge i samim tim više vremena provode u njoj, al opet mi krivo što moja izgleda ne daj ti bože, kad već imam mladu ženu koja je voljna da bude prava domaćica voleo bi da bar bude nekog ćeifa...
 
Nazad
Vrh