Problem sa paljenjem Belarusa, a kad se upali nema dovoljno snage ?

aca

Član
Učlanjen(a)
2 Feb 2011
Poruka
1.183
Lokacija
Pancevo
Drustvo,sta moze da bude na Belarusu da kada verglam baca beo dim na auspuh(mnogo dima) i kada sastavi jedva radi,drzim mu pn gas,a on samo sto se ne ugasi i nikako ne povecava turazu?!Radjena je generalna na njemu,paljene je ubodeno kako treba i provereno na onom srafu na zamajcu,diznama ubaceni novi ulosci,nova AC pumpa,a i dalje zeza.On je radio kako treba sve dok nije otkinuo radilicu,mi uradimo generalnu i sve vratimo kako je i bilo,a on zeza sada.
 
paljenje ili dizne ili...ima svasta probaj prvo ovo ali neko ko je majstor ne sam
 
Nije turbo,obican dizel!Paljenje nije,dizne mozda(a,stavljene su nove) i ostaje jos bos pumpa(a,ona je radila pre generalne)......I nema kada odvrnem onaj gornji sraf na filteru pre pumpe da krene nafta,nego kada drukam na AC pumpu,onda izadje i cim prestanem,opadne nivo...Jel moguce da su dizne previse otvorene pa da mnogo nafte krlja unutra?
 
od deset ruski dizni (ulozaka) od 5 do 7 valja.ali tipujem na paljenje
 
Nije druze paljenje,bio je majstor i objasnio nam kako ide.A i prosto je,nista komplikovano.Ja mislim da su dizne,nema sta drugo.
 
Nije druze paljenje,bio je majstor i objasnio nam kako ide.A i prosto je,nista komplikovano.Ja mislim da su dizne,nema sta drugo.

moze biti do dizna ali ako upali i nemoze da primi gas to nije do dizni , moze da bude pumpa ali ako je i to radilo prije znaci nije ni to po meni je to samo paljenje jestelli rasklapali razvodnik mozda niste tamo nesto uboli kako treba bez obzira pumpa moze biti u paljenju u odnosu na radilicu ali sta je sa bregastom, ili da niste nesto zaboravili u usisnoj grani.
 
mali ima nafte,a mozda place za vazduhom,nemoze da sazvace krpu iz usisne kad je majstor obriso ruke pa je tutno u granu,nedovoljno masna krpa......:osmeh:
 
Paljenje je 100000% ubodeno dobro u razvodniku,znaci sve kako treba,pumpu uboli na ono slovo T(topla),dizne istarirane,usis supalj,nema krpe.Jedino da se pumpa okrenula za 180 stepeni,pa da je 4 na paljenju,a prvi na kverovanju.Kada odvijem cev od prve i cetvrte dizne,kao da malo bolje pocne da radi,sto je ne logicno.
 
Pred nekoliko dana isto zajebavao massey ferguson 158 ali je drugo bilo u pitanju izduvao je dihtung glave u oranju jedva palio i nemao snage promenjen dihtung sad radi kao sat
jel si ravnio glavu i blok koliko kila ste stezali
 
Paljenje je 100000% ubodeno dobro u razvodniku,znaci sve kako treba,pumpu uboli na ono slovo T(topla),dizne istarirane,usis supalj,nema krpe.Jedino da se pumpa okrenula za 180 stepeni,pa da je 4 na paljenju,a prvi na kverovanju.Kada odvijem cev od prve i cetvrte dizne,kao da malo bolje pocne da radi,sto je ne logicno.
kad se pumpa "okrene"to se isto zove paljenje ili faza
 
Danas bio majstor,paljenje u redu,pvp u redu,nego je AC pumpa losa,koja je kupljena nova i stavljena i ostao unutra onaj klipcic,pa nije dovodila naftu do pvp.A u,kakvo s.... zbog gluposti!
 
sta kaze majstor odakle toliki beli dim a nema dovoljno goriva
 
Pa dobijao je na 3 i 4 klip,a na prvi nije,a taj beli dim je zbog toga sto smo mi drukali na AC pumpu i nije mogao sve da proguta.Videcemo sutra kako ce biti,nismo danas stigli da zavrsimo,ali 10000 % je zbog toga.
 
znaci toliko si ga nadrukao na AC da PVP nije mogla da radi normalno nego je ubrizgavala duplo vise nafte a dizne i zato se motor gusio i pusio plavo,moguce..............nemoj to vise da radis jer tako moze da pukne i PVP od preteranog pritiska i drukanja
 
Pa ko ce ga znati.Sve moguce smo probali,ali i dalje nije htelo.Ali dobro,dimio je on i zbog sagorelog ulja,jer je radjena generalka.
 
Pogledaj pumpu trebalo bi da ima jedan poklopac sa strane ispod izlaza cevi prema diznama . Skini ga i gledaj na koju stranu se letva pomera kada dajes gas . Posle kada ga verglas pritisni letvu u tom smeru sa prstom pa vidi dali ce da sastavi . Moguce da je bos pumpa oslabila pa ne daje dovoljno nafte na dizne dok se motor ne zauka . Ako i posle kad se ugreje bude belo dimio milijardu posto je paljenje promaseno Povlacim paralelu sa traktorima koji imaju linijsku pumpu .
 
Nazad
Vrh