Priplodni materijal

Treba mi pomoc,nemogu da nadjem adresu da narucim sprej sto se prska kad semenis krmace,video sam negde al neznam gde?
 
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Od drugara kupio nerastića(veliki jokšir) ja da othranim sad ima oko 40-50 kg sa mojim prasićima je od 20 već par dana skače po njima danas isukao i burgiju:bravo:.Drugar je kupio i krmaču i nerasta od prof Beukovića sa papirima,rođak gledao on se bolje razume kaže da je ekstra.Sad će mu biti četiri meseca u junu.od mojih prasadi planiram ostaviti par krmačica isto jokšir(dao mi rođak njemu puno prasile)dali ga smem ostaviti sa njima jer stalno skače po njima ili da ga već odvajam u poseban obor sada već imam mesta?
 
Od drugara kupio nerastića(veliki jokšir) ja da othranim sad ima oko 40-50 kg sa mojim prasićima je od 20 već par dana skače po njima danas isukao i burgiju:bravo:.Drugar je kupio i krmaču i nerasta od prof Beukovića sa papirima,rođak gledao on se bolje razume kaže da je ekstra.Sad će mu biti četiri meseca u junu.od mojih prasadi planiram ostaviti par krmačica isto jokšir(dao mi rođak njemu puno prasile)dali ga smem ostaviti sa njima jer stalno skače po njima ili da ga već odvajam u poseban obor sada već imam mesta?
Ako vec imas mesta onda ga odvoj. I ja imam dva mlada tu su oko 50-60kg i isto su sa prasicima, ali ce dobiti premestaj za koji dan.:ppozdrav:
 
Možda zato što su mali i manje jedu i zauzimaju mesta?

Upravo je to jedan od glavnih razloga jer Kanađani štede na svemu :osmeh: a drugi je zbog toga jer je navodno lakše raditi s njima, da nisu toliko agresivni. To ću vidjeti kad dođu u "pogon" jer su sad još uvijek u karanteni i tamo su stvarno više ko psi nego svinje vole se igrati i dosta su znatiželjni. A inače imamo stalno barem šest nerastova koje koristimo za stimulaciju i ev. ako ostanemo bez sperme za plođenje ali to je masimalno jedan do dva puta mjesečno.
 
Danas se oprasila matora Jorksirka. Bila je osemenjena takodje Jorskirom, proverenim. Prasad su odlicna, dugacka, krupna, ujednacena - kao klonirana, bez anomalija.
Planirao sam, jos kad je osemenjena, da iz ovog legla ostavim sto vise nazimica za podmladak.
Medjutim, oprasia je samo 9 prasadi(ne mogu da joj uzmem za zlo zato sto sto joj je ovo cini mi se osmo prasenje). Da li je u redu, ako sve bude kako treba, ostaviti ovu zensku prasad za nazimice?
Znaci, pitam ovo zato sto se bojim malog broja prasadi u leglu.
 
Reproduktivne osobine su niskonasledne, tako da dominantan uticaj na broj prasadi imaju ishrana, nega, kondicija nakon zalučenja itd... Ako uzmemo primer istu krmaču i istog nerasta i njihova dva legla, prvo u kojem je bilo 15 prasadi i drugo 9 prasadi, u genetskom smislu između prasadi iz ova dva legla ne bi trebalo da bude razlike, sem u rekombinaciji gena ali to je minimalno. Što znači da nazimice ostavljene iz legla sa 15 i iz legla sa 9 prasadi od istih roditelja ne bi trebalo bitnije da se razlikuju u plodnosti, odnosno razlika je zanemarljiva pa čak i vrlo često te iz legla sa 9 prasadi su plodnije.
 
Evo, da se javim, ova Jorksircad sto su za podmladak rastu kao iz vode, odluceni su pre 2 dana, uopste ne boluju, prionuli su lepo na starter. Majka ih je dobro odojila, svih 9 su vitalni, imaju pravu fizionomiju svoje rase, 3 su muska(nijedno kilavo). Sada polako razmisljam o momku za mojih 5 buducih nazimica(jedna od njih 6 ide stricu).
Sta predlazete da trazim? Dvoumim se izmedju Duroka i Pjetrena.
Prasad od njih planiram samo za prodaju u tezini 25-30kg.
 
Evo, da se javim, ova Jorksircad sto su za podmladak rastu kao iz vode, odluceni su pre 2 dana, uopste ne boluju, prionuli su lepo na starter. Majka ih je dobro odojila, svih 9 su vitalni, imaju pravu fizionomiju svoje rase, 3 su muska(nijedno kilavo). Sada polako razmisljam o momku za mojih 5 buducih nazimica(jedna od njih 6 ide stricu).
Sta predlazete da trazim? Dvoumim se izmedju Duroka i Pjetrena.
Prasad od njih planiram samo za prodaju u tezini 25-30kg.
pijetren definitivno,ima lepsu gradju od duroka,a to svi traze!
 
Posto cu vrsiti remont svinja,m tamo na prolece, razlog je pneumonija protiv koje nenam nameru vise da se rvem sa raznim jakim anzibioticima. Stoga me interesuju razne kategorije svinja za priplod pod uslovom da imaju papire za umaticenje i naravno da nisu kliconose raznih bolesti. Molio bih da mi se jave oni koji imaju za prodaju ili neku informaciju. Pozeljno je da budu iz moje okoline, ali za kvalitet bi presao vecu kilometrazu.
 
Moj savet je da Vi dobro odmorite objekte i za to vreme nekoliko puta dobro očistite i dezinfikujete objekat a za priplod ćete lako. Najbolje je da vidite na ozbiljnijim farmama ili u osnovnim odgajivačkim organizacijama da Vam preporuče odgajivače koji imaju životinje pod kontrolom.
 
Poslednja izmena:
Moj savet je da Vi dobro odmorite objekte i za to vreme nekoliko puta dobro očistite i dezinfikujete objekta a za priplod ćete lako. NAjbolje je da vidite na ozbiljnijim farmama ili u osnovnim odgajivačkim organizacijama da Vam preporuče odgajivače koji imaju životinje pod kontrolom.
Problem je naci neog da ti proda nesto sto vredi....
 
Dezinfekcija,ciscenje se podrazumeva..To je jedan od razloga sto ih izbacujem iz objekata, parcijalno.., ali tano gde picistim njih ne vracam, jer neznam koja je kliconosa, posto one ne kaslju, vec samo prasici.
 
Nazad
Vrh