Prinove u našim štalama.

Wulf neka je sa srecom i da naraste bar na tonu pa da gledamo u borbi bikova :ppozdrav: [ako ti odgovara tako]
 
Bitno je da se ono otelilo bez minusa ali kod nas su se telile i na minus 25 pa ostanu ziva.
 
Bogami, ja sam mojima morao praviti ogrtače od starih ćebadi, Zime, 2004/2005.
Skrojim ćebe, prebacim im preko leđa, pa kanapom vežem preko leđa i ispod vrata...
Dušica im se tresla koliko je bilo hladno...
Minus 28 noćom, ako se dobro sećam...
U 6 uveče bilo minus 18, a trebam u štalu da puštam telad na sisu i muzem...
Samo se ti spremi, a ako prođe bez problema, nek' ide...
Treba uvek biti ::spreman na sve::
 
Dobro se secas dobrodole...ja sam na tih 28 u minusu telio kravu,prvo tele veliko a uginulo,a veterinar u atlet majici lezi iza krave i pokušava da okrene tele da mozemo da ga iscupamo...muka.. to se ne zaboravlja...wulf nek je korisno..
 
Drugu se prosle godine za bozic kad je vezalo onih desetak dana -10 pa i -15, otelila krava u livadama pod vedrim nebom, nije je ni dovodio kuci i nista teletu nije falilo. Nisu se podvlacili ni pod nadstresnicu.
 
A mi prosle god.za Svetog Jovana telili kod drugara kravu.napolju -18,stala skoro prazna i u njoj jos hladnije.pita on kud bi sa teletom a ja kazem da je moje ja bih ga u kucu uneo.
 
Podnose goveda mnogo bolje velike minuse(samo da su bar malo u zaklonu) nego velike pluseve u sred leta...
Znate kako je u stalama,starim i lose provetrenim,gde sve bazdi na amonijak a napolju plus 40... samo dahcu...q tele u nekom cosku nit ima vazduha nit mu je lepo,molion muva po njemu...
Nista njima nece faliti...
 
Sve sto je rekao kolega sremac84 potpisujem i vise puta potrvrdjeno kroz praksu.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Noćašnja prinova, ženskica, majka uvežena iz Nemačke pre nekoliko godina, otac Hum. Sama se otelila, 280-i dan.

06c47491bc9e007f15ccf1d08fbc7001.jpg
69b3756df9289ceb246dcd8d5a27822b.jpg
 
Nek je korisna curica
Bas volim kad je tele ovako jednobojno crveno, sa plastom.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Korisna prinova....svida mi se taj kanal za osoku.Ako ti se da baci koju sliku u temi o stalama i kako cistis
 
Nazad
Vrh