Prikolice

Kad to poskidate lepo se slikajte pored kamiona i stavite u temu šta ste radili danas. ( da vidimo kakve su gume) sorry za off.
 
Našao sam danas gume od kamiona sa felgama, dimenzija je 8x20", onako nisu u nekom ekstra stanju al su čitave, nema bruhova, felge su zardjale al to se da srediti. Trazi lik 50KM po komadu (25E), a ima i 17", 17.5" i 19.5" guma al bez felge, za njih nisam ni pitao jer nema tih felgi nigdje, niko to ne baca a ovih 20" ima jer su one bile na onim starim kamioničnama koje vise niko ne vozi. Ne znam dal da kupujem ili da trazim sta malo očuvanije, gume imaju slabu šaru al im je nosivost 3.4 tone po gumi!
 
To nije puno s obzirom da su gume s felgama. Kod mene gume 8.25 - 20 kreću se od 100-150 Km komad ovisno od stanja. Samo vidi vanjski promjer guma, da vidiš da li ćeš ih moći stvaiti pod svoju prikolicu s obirom da sad imaš na njoj 16-ke.
 
nije puno ako ikako valjaju ZOMbi to kupuj a i nie puno 100 km za dvije gume na felnama! Komsija platio 180 KM samo dvije gume bez felgi a i nije im neka sara!
 
Pocetak radova na drvarki
2luut1l.jpg

1215s2e.jpg
 
pogledajte kako sam ja kompletno sredio i ofarbao ([pistoljem) Dubravu 4t (ali nosi 5t zita bez problema,provereno)
radio sam je skoro 10 dana (smirglanje brusenje farbanje i sklapanje) i na kraju izgleda ovako.
najpre temeljno pranje pod visokim pritiskom
2aer18o.jpg

a zatim je usledilo smirglanje i sredjivanje sasije i stranica i trajalo je nekoliko dana, a posle toga farbanje, sasija je radjena sa bojom irkom 3u1 u 2 sloja i potroseno je ukupno 4kg farbe i 1lit razredjivaca
29vkn47.jpg


s5bk90.jpg

a stranice su farbane osnovnom uljanom bojom (samo gde je bilo hrdje) i zavrsnom uljanom bojom irkom tamno zelene boje i potroseno je 6kg farbe i 2lit razredjivaca (farbano u 3 sloja)
zswa3c.jpg

i na kraju kad je skopljena izgleda ovako
15f3ryr.jpg


345g2eg.jpg
 
Poslednja izmena:
pogledajte kako sam ja kompletno sredio i ofarbao ([pistoljem) Dubravu 4t (ali nosi 5t zita bez problema,provereno)
radio sam je skoro 10 dana (smirglanje brusenje farbanje i sklapanje) i na kraju izgleda ovako.
najpre temeljno pranje pod visokim pritiskom
2aer18o.jpg

a zatim je usledilo smirglanje i sredjivanje sasije i stranica i trajalo je nekoliko dana, a posle toga farbanje, sasija je radjena sa bojom irkom 3u1 u 2 sloja i potroseno je ukupno 4kg farbe i 1lit razredjivaca
29vkn47.jpg


s5bk90.jpg

a stranice su farbane osnovnom uljanom bojom (samo gde je bilo hrdje) i zavrsnom uljanom bojom irkom tamno zelene boje i potroseno je 6kg farbe i 2lit razredjivaca (farbano u 3 sloja)
zswa3c.jpg

i na kraju kad je skopljena izgleda ovako
15f3ryr.jpg


345g2eg.jpg
 
ja imam dubravu 3,5 t ali sa arnjevima nosi 5 t zita bez problema ima vazdusne kocnice, kipa na sve tri strane pa me zanima jel i ove novije dubrave sa duplim stranicama koje nose 5 tona kipaju na tri strane?
 
ne ovo je stari tip dubrave,84g trostrano kipovanje,centralni klip,nosivost joj je 3,5t, ali mi nosimo u njoj oko 4,5t kukuruza ili 5t zita,nikad nije bila lomljena i varena,gibnjevi jos kao novi sasija livena sopstvena masa 1500kg,gume kamionske,sad sredjena i ima da traje i preveze jos mnogo toga.
inace stranice su dole metalne a gore drvene,i ima jos trece koje sam ja pravio da bi povecao zapreminu sanduka i podigao ga na oko 5 kubika,ima i vazdusne kocnice ali to nisam radio na njoj jer nikad to nije ni korisceno pa je verovatno zaribano,ali kad je vucem s traktorom s dobrim kocnicama tu nema problema sa zaustavljanjem cak i pod punim teretom .
 
Koliko treba da se stegne matica (što steže ležaj) na osovini točka na zmaj prikolici? Primetio sam da ima lufta na točkovima pa sam stegao ali nisam siguran koliko treba... Da li mora imati malo lufta ili do panja?
 
Evo mi smo na jednoj našoj uradili metalne stranice:
2cfcv0g.jpg

f9qbk8.jpg


qzempx.jpg

358ular.jpg


U pitanju je prikolica pobeda, stara 40-ak godina... Stranice DxŠxV 4x1,8x0,8 m.
 
Poslednja izmena od urednika:
Jel dovoljno 08 lim da se stavi? Planiram da radim moju drvenu. A i patos koliko mm da stavim lim?
A i kupio bi jednu loznicu 7 t ako zna neko gde ima javite.
 
pa sto si ovu donju sarku stavio na gornju stranicu kad se preklopi gornja donja ce pasti to je trebalo na gornji deo donje stranice jel to greska ili
 
Nazad
Vrh