Prikolice za rasturanje stajskog đubriva

Ja nisam spominjao tebe -to je druga priča.Radi se o onom od 14t da utovari i smete za 2000.Tu mi ne štima računica.
 
Neznam za ove njima kamen i kroz ovu prođe kamen.
Ne veliki jako ali prođe a ovom se uglavio na sipu u valjke i svako proljećerade getribu.
Radi toga sam izbjegao kupovinu takvih.
Kod mene regulacija trake radi onda namjestim po dužini njive.
Bitno mi je da je u tvorničkom stanju ja ju nekanim popravljati
Samo nek one služe-to je najbitnije.
 
Ja nisam spominjao tebe -to je druga priča.Radi se o onom od 14t da utovari i smete za 2000.Tu mi ne štima računica.
Nema računice ni što taj tip ore po 5000din kj ali pošteno ore CASE 180ks i potinger vario plug ali ore čovek
Svi što su orali sa 539 i jednobrascem njemu plate da im poore!!
Uzorao je ove godine oko 120kj usluga!
Plaća zakup 350e po kj
Prevoz rade od njive do silosa 4_5km cena 280 din po t
Ja radim 15e prikolica od 5t ako su dve onda 25e
On čovek verovatno ima računicu!!
Ja nisam u materijalnoj snazi da se bodem sa rogatim, ne ja nego 98% paora u selu!!





Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Na puno možda ima računicu ako se nešto pokvari ja sam prestao sa svim uslugama.
Napraviš i onda kvar pa minus pa nemaju da plate.
Najbolje za sebe radit
 
Ja moju Majevicu 4t naplacivam ako je njiva blizu 1500din a ako je dalje 2000din ispod te cene ne radim,ali posla uvek imam svake godine oko 100 prikolica odradim usluzno,uvek neko zove po selu kazu da sam skup ali ja posla uvek imam...

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
A najgore ako odeš bez rogalja a pokvari se tako je meni bilo dok sam posuđivao.
Ove godine neda vrijeme da vozim nesmiješ na cestu s blatom kazne su oko 400 eura
 
Ja sam moju prikolicu za stajnjak prodao i sada platim čoveka da mi razbaci po njivi sa njegovom prikolicom,mi izvučemo stajnjak na njivu,ja mu tovarim.Ne pada mi na pamet da ponovo kupujem prikolicu, treba svako da zaradi neki dinar u našem poslu pa tako i onaj koji radi (se pati) sa prikolicom za stajnjak.
 
Spajki vasa prikolica ove godine izvukla oko 300-350 komada bez kvarova, bas dobro radi, par puta sam i ja vozio sa njom, kad drugar radi..
Drago mi je zbog toga.Ja ne tovarim svoj stajnjak jer nemam stoke već vučem stajnjak sa nekoliko mesta tako da se svašta nadje u djubretu.
 
Drago mi je zbog toga.Ja ne tovarim svoj stajnjak jer nemam stoke već vučem stajnjak sa nekoliko mesta tako da se svašta nadje u djubretu.
Tu je kvaka. Zato usluge nismo radili. Kad radimo nase prikolica uradi xy tura bez kvara, a kad odes usluzno pa natovare uzica, flasa i cigle cesto kabuun.
 
Ljudi čega sam se sve nagledao u djubru ne biste verovali, cigle i betoni si normala
Ali lopatice za izdjubravanje, prasad, skelet krave, kramp, felna od auta
Doduše ultom se utovatalo


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ako se dobro sećam član Bobo je pisao da su našli mrtvu krmaču i da se vlasnik iznenadio jer nisu mogli nigde da je nađu i mislili su da je otišla u svet a ona skončala u stajnjaku.
 
Sto kaze Luka, izvozili djubar pre par godina, ja izasao da napravim krug da vidim kako razbacuje, korak po korak pa naidjem na nogu od krave i sve tako dok nisam celu skupio po njivi..

Послато са SM-A310F помоћу Тапатока
 
To nisu domaćini koji svašta bacaju u stajnjak.Hajde koje pile ili nešto sitno još i razumem.Gledam da nema ni vrpce.Kod nekoga je đubre u pravom smislu te reči.
 
Сви мисле ако закопају у стајњак нестаће, aли се деси следеће ако се добро затрпа кисеоник не може да прође и не долази до труљења. Ако неко жели тако да уклони животињу требало би је закопати у земљу испод стајњака. Ту већ раде бубе и глисте.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
To nisu domaćini koji svašta bacaju u stajnjak.Hajde koje pile ili nešto sitno još i razumem.Gledam da nema ni vrpce.Kod nekoga je đubre u pravom smislu te reči.
Druže tako kod nas, možda se desi poneki kanap od bale, možda i neka letva kad se čisti pod ovcama traktorom, ali nema greda kamenja i skeleta
Meni je jednom uslužno smo radili upala juneća lobanja izmedju rotora i zaglavila morao sam vilama da stignem do nje
Svašta smo nalazili, a kanapa kao u priči po troja kolica jad očistimo rotore na prikolici!! Dobro operemo pa onda autogenim przimo i kukicom čupkamo

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Кад већ дође до тога да ротори попију неку гвожђушину који боље прођу они у хоризонтали или вертикали?
 
Nazad
Vrh