Prikolice za rasturanje stajskog đubriva

Mogu ti tacno izmeriti ,al namesti oko 50 cm tu je negde otprilike.Nije bas bitna razlika u malo vise il malo manje cm,meni negde fali i metar de sam iskrivio pa skino letve pa sljaka prikolica,koliko imas letava rasporedi ih i ostavi jedno 2 u rezervi,ako je je malo gusce nece smetati,.moja je welgerka 4 tone.
I na mojoj je negde razmak metar a negde tridesetak cm, uvezena je u takvom stanju i vec 15 godina tako radi bez problema. Sad su dosli lanci na red da se menjaju pa sam onda hteo da pravilno rasporedim letve. Ako razmak nije toliko bitan onda cu ispraviti ove sto su trenutno na njoj i ponegde ubaciti novi u profil. Hvala na pomoci.
 
Ne ide običan u profil, već ima namenski za to... Običan u profil je malo višlji...
Oko 50 cm je sasvim u redu...
 
Ne ide običan u profil, već ima namenski za to... Običan u profil je malo višlji...
Oko 50 cm je sasvim u redu...
Yonex iz Sremske Mitrovice ima u profil 40x20 , 1900din jedan komad od 6m. Imaju i ovi sto prodaju lance i lancanike za prikolice. Ne znam da li ima neke razlike izmedju njih, cena je skoro duplo u odnosu na Yonex.
 
Premeri, izmeri, raspitaj se svakako... Davno je bilo kad je meni trebalo i sećam se da ti profili nisu odgovarali što se kupuju gde i cevi, sad je možda situacija drugačija, možda ima odgovarajući profila...
Ja sam letve kupovao gde i lance i šrafove prodaju za govnare...
 
Koja je cena stajnjaka ako ga prodajete,sa utovarom ili bez njega ili u kom odnosu menjate slamu za stajnjak?
 
Kod mene ide jednosovinka obicna 30€ po prikolici koliko god stane, bez utovara.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kod nas ima dosta stočara i ko ima tehniku preuzme obavezu da redovno odnosi za dž.Inače većinom imaju jednoosovinke pa čiste direktno u prikolicu pa kipuju u blizini puta i već prave probleme.Ako hoćeš da ti kipuju na njivu mora da se plati u zavisnosti gde je njiva ali izbegavaju da gube vreme i više vole da kipuju u blizini za đž.
 
Kod nas za 2 kj zitne slame dobiješ 1 prikolicu od 12t stajnjak samo pokažeš gđe ti je njiva
 
Kod nas ide
Sveža torina sad čišćena 2,5_3 din kg, to možeš samo da kamariš i čekaš 1_2god
Dobar relativno zgoreo djubar ide 4_5 din kg
Pravi djubar (šećer i med) ja prodajem po 8din kg
To je cena sa utovarom!!!
Ima slučajeva da nadješ i jeftinije



Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Kod nas ide
Sveža torina sad čišćena 2,5_3 din kg, to možeš samo da kamariš i čekaš 1_2god
Dobar relativno zgoreo djubar ide 4_5 din kg
Pravi djubar (šećer i med) ja prodajem po 8din kg
To je cena sa utovarom!!!
Ima slučajeva da nadješ i jeftinije



Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Ovo malo skuplje od droge. Za jedno jutro da nađubrim da platim 240000 dinara. Da nisi ti Luka pogrešio u računu ili si gledao jutrošnji program na RTS 3?
 
Sve preko 0,5-0,6 dinara/ kg bez utovara i prevoza je skupo. E sad ima i kod nas vikendaša koji kupuju za voćnjak ili baštu pa ih oderemo 100 evra mala kiperka, kad bi to tražili nekom ko se razume u tematiku ostali bi bez kljova.
 
Nazad
Vrh