Prikolice za rasturanje stajskog đubriva

Kaze cika da je 4 tone ako ne laze.
Mene bi izasla bas tih 1100+prevoz do kuce 100 eura goriva.

Neznam jel ovaj sistem izbacivanja pozadi sa jednom spiralom OK
 
Ima jedan čovek kod mene u selu. Dvoosovinka mislim da je marke Kemper.... Valjda.
Vrlo dobro radi. Mislim da nije imao nekih većih kvarova a navukla se Boga pitaj koliko tona..... Mislim da je kod njega jedno 30godina.....
 
Pred silazu smo prepravili nasu prikolicu..
Izbacena 4 vertikalna valjka sa lopaticama
778beea24a71957d31e1b4c36b6ef259.jpg


Ubacen ram koji drzi kamionske stranice i na kome ce biti zakacena vrata

40e05f38af91b1e42aba46af20b84145.jpg


Napravljena vrata od vinkle i lima i sa pop-nitnama priheftano.

f233a73d2134600dcbf79b05fe8b162a.jpg


I gotovo..

254bd93e4f3d6656d70df5daba008093.jpg


Posao je uradila perfektno, mi prezadovoljni...

4a328e0ac83d0491a80373aa12a8e667.jpg
 
Sta se moze kupiti za 1300E , to moras povesti nekoga tko je popravljao prikolice , jer ovako tesko ces naci nesto upotrebljivo.

Ja kad sam kupovao trazio sam sa horizontalnim valjcima jer sve sto je bilo sa vertikalnim su bili puknuti donji reduktori ili vareni, vrlo skupe popravke. Horizontalni vrlo jeftina popravka vecinom 4 lezaja koji u ruskoj verziji ne prelaze 10E , dva galova lanca i nekoliko lancanika.

Horizontalni imaju i nedostatke ali ja cu ti reci prednosti , neunistivi su ili ako i dodje do havarija lako se popravljaju, mozes na njih natovariti stajnjaka i kod kretanja samo ce ispasti van odredjena kolicina nerazbacana , dok kod vertikalnih to moze vremenom ostetiti reduktore , neke vertikalne ne mogu ni da krenu tako, laksa konstrukcija su horizontalni i lakse se skidaju parkiras u supu zavezes lancem za plafon odkopcas dve kopce sa strane i otkacis lanac i odes sa prikolicom , mehaniza ostane visjeti , isto tako i vratis nazad.

Kod kupovine provjeri koliko je korodirala sasija, za to se treba zavuci dolje i provjeriti ispod boje , provjeri prvo glavnu sasiju koja je u obliku cirilicnog slova P, onda provjeri bocne donje nosace koji drze pod prikolice , koji su na toj sasiji, to su uvajzne ili U profile u kakvom su stanju, na kraju ispod prikolice provjeri zadnju uvajznu odnodnosno zadnji nosac na kojoj je pogonska osovina lancanika na njoj su zasarafljene i daske ili zavaren pod ako je limeni , takodje tu ti je i osovina lancanika, ovo sve od zada se nevidi jer je ispod zastitinih limova kod ovih manjih prikolica.

Poslije provjeris lance i lancanike, sve to ako znas na sta treba da gledas i kako treba da izgleda dobar lanac i lancanik.

Ja sam kupio mengele i uspeo sam razbacati oko 15 prikolica kad je poceo preskakati lanac, promjena lanaca i lancanika je rijesila taj problem ali to me kostalo ovdje prije dosta godina 7E metar 5/4 lanca plus spojnice i sarafi i plastike oko 300E ako ne i malo vise. Lanac je austrijski celicni i posalju ti ga u komadu ja sam kupio 16 metara trebalo 15m , presjeko na pola i poslagao poprecne letve koje su u stvari manji u profili koje sam ovdje kupio na kg, 6 metara su duzine. Poslije nekoliko godina mi je propala sasija , garaziram vani neopranu a i pretovar je u pitanju pa me izaslo jos oko 300E ili mozda i vise u profili za glavnu sasiju mislim da je visina 140mm ,oko 7-8mm debljina mesa , 4m+4m+2m , i jos 4 do 6m 65mm U profila , 1/4 table 4mm lima i pola table 3mm lima za one vodilice lancanika , rad ne racunam , treba neko da izvari sa profi aparatom ova hobi sranja od 200A i nisu za to. Takodje epoksi prajmer i farba za jahte oko 50E. Takodje i nekoliko dasaka od borovine oko 120E. Poslije prepravke sasije mislim da je vec izvukla oko 300 prikolica bez problema , garaziram ju vani bez pranje vec 3 godine , kako tovarim stajnjak a ne slamu tako da i gume ne mogu vise da izdrze a i one su nove. Pa me prikolica izasla mozda i 2500E ako ne i vise.

U biti od stare prikolice samo ostale stranice, kompletan mehanizam za pogon lanaca sa osovinama i ruda sa osovinama i glavcinama.
 
Poslednja izmena:
ja kupio sip prikolicu za 1150eur doneli mi kuci treba raditi na njoj ima vertikalne valjke inace sva je metalna trebace malo i delova gde u mojoj okolini ima delova za sip
 
Ljudi jel ima neko Kircher prikolicu za stajnjak,3 reda lanaca,dva reda valjaka gume balonke metalne stranice 5 tona prikolica imam u ponudi jednu za 2000e kakva su vam iskustva sa tri reda lanaca?
 
Колико би коштао стајњак, утовар на овакве приколице од рецимо 5т и разбацивање по њиви? Цена по приколици?
 
Pred silazu smo prepravili nasu prikolicu..
Izbacena 4 vertikalna valjka sa lopaticama


Ubacen ram koji drzi kamionske stranice i na kome ce biti zakacena vrata



Napravljena vrata od vinkle i lima i sa pop-nitnama priheftano.



I gotovo..

254bd93e4f3d6656d70df5daba008093.jpg


Posao je uradila perfektno, mi prezadovoljni...
Jesi li vukao klip kukuruza s njom,kako ga "kipuje"
 
U ovakvom izdanju, nisam, tek treba.. Stici ce i ona na redu, nadam se, pa javljam, ali mora prvo da se na poklopcu udare jos par L profila uzduzno kao ojacanje, jer jer silaza "naduvala lim", a za kukuruz nisam ziv, tako da bez ojacanja, nema da vidi njivu.,
 
Kod nas je cena za utovar i razbacivanje po njivi oko 10 e

То је утовар и разбацивање, а са стајњаком колика би тад била цена, значи стајњак+утовар+разбацивање. Обзиром да смо земљаци можеш ли ми поруком да пошаљеш број неког ко има стајњак на продају и ко би га утоварио и разбацао.
 
Nazad
Vrh