Prihranjivanje pšenice

Ja jesenas 150kg 3*16 i pre ove kise 150kg san-a a ako ostane sredstava u budzetu pocetkom aprila jos 100 do 150kg kan-a po lancu.
 
I kod mene isto 150kg/kj 3x16 ruski i pre dve nedelje 150kg/kj san i isto ako bude ::novac::bice jos bar 100kg/kj san,a ako ne onda ce dobiti malo secerne vodice u vidu rastopljene uree 5kg/kj dva-tri puta i gotovo!
 
Ja sam prosle godine isao sa 15 kg po hektaru sa 350 lit vode i fungicidom psenica je pocela da zuti tj izgorela ali je pala neka mala kisica posle 5-6 dana tako da se povratila da zeleni. Da nije bilo te kisice ode mast u propast. Ne bih ja iso sa 10kg po hek.
 
Ovako izgled psenica gde je prosuta urea kada je crkao rasipac.

ay973m.jpg
 
Malopre odradjena i druga prihrana psenica sa 100kg/kj AS-a i od mene za ovu godinu i previse sad sta joj Bog da ja vise nista nemam nameru osim jos jedne zastitie i to joj je to!
 
Danas radjene folijarno psenice koje pate zbog hemije - prosli gazda momacki solio po soji + posnija zemlja ... radjeno sa Epionom 50 ml/ha i aminoksielinama-nutriaino plus 1l/ha
 
Slavko kakvi su simtomi zaostatka hemije? Jel ste radili i pre sa Epinom i kako se pokazao? Da li ocekivati tu opste normalan rod?
 
Kada je poslednji trenutak da se radi sa Epinom? Meni rekao zastitar da je najbolje da se ubace slicni preparati u drugom prskanju, da ne bude kasno?
 
Ako ti je losija bolje sad da ides nego da cekas, bice kasno. Druga zastita - tokom cvetanja kad se radi preporucuju vise Cirkon ... Bledozelena boja, zaostajanje u vegetaciji, strafte gde je majstor preklapao prskanje. Nisam radio nikad, videcemo sad. Dobila je u 1. zastiti od bolesti folijarno 3x20, sad Epin i aminokiseline, malo pre i 10 l kise :osmeh: a datum nije jos toliko visok, tako da ako nastavi da se popravlja moze solidno da bude.
 
Nazad
Vrh