Prihranjivanje pšenice

Ja zaboravio na starog fazondziju Dangera,jos se pitam de si na okupljanju,a onda se setim...

Ja sam cuo da ne smes na velikom gasu voziti tad se disk brzo oktece,pa granule 'oce da umlate psenicu. :osmeh:
 
Dangeru, koliko si djubrivo bacio za taj prinos od preko 5t? Koliko I pre setve, koliko Ureje, I sta si posle dodao?
 
oko 50kg uree pred setvu........100kg uree krajem februara i pocetkom aprila 100kg sana,npk neidem vec 4 godine,predusev uvek suncokret,sorta apac i anapurna,stim sto mi je apac dao taj prinos,nije na svakoj parceli bilo preko 5 tona ali ne dve parcele i to 12kj i 8.5kj je bilo jusa 5150kg po kj,to mi je bio maksimum a najnizi prinos 4.4 po kj........al nece svaka godina biti kao ova,ove se potrefilo i ko zna kad ce opet,od zastite samo falkon plus sekator

- - - - - - - - - -

Koliki bi tek bio prinos da je nisi otrovao?:riba:

verovatno manji......:osmeh:

- - - - - - - - - -

Jos nesto interesantno da dodam,najnizi prinos koji sam imao je 44 metera i to semenski apac kojeg sam ostavio za seme,a sto bi se reklo tavanski apac dao mnogo vise....a stalno trube po radijima i tv da se seje iskljucivo deklarisano seme......
 
Moja proslogodisnja praksa i februarsko bacanje ureje ispalo odlicno bacano na -3,-4 prinos veoma zadovoljavajuci da nista ne menjam ni sa sezonom 2015-2016.Ipak praksa je praksa!
 
Kod nas se ne baca ta urea, zbog kiselog zemljista. A bas je razmisljao probati na nekoliko parcela, radi uporedjenja.
 
I kod nas se ne preporucuje UREA.Ja bacam djubrivo po preporuci analize,a oni koji bacaju UREU,cini mi se da imaju veci prinos od mene.E,sad,ko tu gresi,dugorocno gledano-ne znam...
 
Ja bacio 200kg, 10:20, pa planiram iz dva puta baciti 400kg Kan a. Sta mislite, da li je dovoljno azota? Dodje 128kg azota. Pisao sam mere po ha.
 
ja gledam da ureu bacim najkasnije u februaru,naravno da ne pise nigde do kad treba da se baci.Urea ima naj duze delovanje od azotnih djubriva i iz mog iskustva je bolje ranije da se baci,jer sr ravnomernije trosi i manja je mogucnost poleganja psenice. a sto se tice bacanja po mrazu,ja uvek gledam da je bacim po mrazu,jer tada nema isparavanja. Ureu je najbitnije pogoditi,a ne baciti tek tako i da stoji na suncu bez kise i da isparava. prosle godine sam je bacio 02.i03 januara bilo je -15c i cak -18c i 20 cm snega,isao sam sa 100 kg uree i u martu 150 kg an i imao sam izvanredne prinose
 
muXqpK9.png
 
Naravno da svako ima svoju teoriju oko prihrane, I to treba postovati, ali isto tako ne treba nametati svoju teoriju drugima. Neka svako prihranjuje kako I cim hoce, a sto se mene tice prvo analiza pa onda sta strucne sluzbe kazu.
Valjda imamo dobrih domacih strucnjaka I vredi ih poslusati.
 
Naravno da svako ima svoju teoriju oko prihrane, I to treba postovati, ali isto tako ne treba nametati svoju teoriju drugima. Neka svako prihranjuje kako I cim hoce, a sto se mene tice prvo analiza pa onda sta strucne sluzbe kazu.
Valjda imamo dobrih domacih strucnjaka I vredi ih poslusati.

Slazem se u potpunosti. A analize su najbolje resenje,jedino mi je problem puno malih parcela,pa je teze uraditi za sve.
 
Nazad
Vrh