Prihrana i đubrenje voćaka

po ovakvim cenama kakve su, najbolje je ne bacati ga uopste. bacas pare po zemlji
 
Msm da sam pisao ovde, evo ponovit cu:
Mura od pecenja rakije, kupite samo aparat za merenje ph tecnosti, ako ti ne treba kiseo rastvor dodaj pepela od drveta vise (pepeo je pun kalijuma) podesis da ti je rastvor mure i pepela na 7,5 i baci ispod vocke.
A ako ti treba kiseo rastvor ubaci manje pepela - ali bez obzira najbolje je izmerit ph bar jednom da znate odnos koliko cega.
I uglavnom ja muru prebacujem u burad kada pecem, pa kad se ohladi talog iz koma koji je pun kvasaca ubacim u muru, tako da dobio si mikrobiolosko djubrivo, sa visokim sadrzajem kalijuma.
 
Danas zavrseno djubrenje NPK 6:12:24 taman pred kisu,sinoc padala,vec pola se otopilo,a sad za vikend ima da obimne padavine budu.Sledece rezidba 🙂
 
https://www.stovet.rs/djubriva/?prod_id=100000301644
Ako nadjete ovo djubrivo uzmite samo 25 kg pa radite kontrolu - vidite razilku kad se baci elixir i kad se baci ovo - znaci i duplo manje sa obzirom na razliku u ceni

YARA MILA COMPLEX + ME 12-11-18​

Sa tim da pripazite na ovu +ME oznaku kad kupujete jer to su mikroelementi - mora da stoji ta oznaka.
 
Kolega, Eliksir ima identicnu kombinaciju, samo mislim da je ova formulacija pogresna za ovo vreme. , Toliko azota uz toplo vreme mozes isprovocirati pupoljke da krenu, a to bi bila katastrofa.
 
Da ovo ide pred kretanje vegetacije zaboravih napisati, msm da je i duplo manja doza vise da nego djubrenje elixirom.
 
Ja sam naucio da ne gledam formule, gledam porast i rodnost, a tu elixir mi se nije bas pokazao.
 
Jara mila kompleks je djubrivo koje zamenjuje jesenje djubrenje ali zbog toga sto se mnogo lakse i brze nego druga djubriva rastvara baca se tek krajem januara ili pocetkom februara. Mnogi su izuzetno zadovoljni njim pa i ja. Jedino sto je dosta skuplje od drugih djubriva.
 
vicita dilema sta bacati... complex jeste naj.jer ne zakiseljava zemljiste ali brate pet hiljada dzak
imam druga ima dosta sljive i visnje, hrani sa zorkinim 6_12_24 dve tri god unazad, al slab prinos, inace stabla su full izgleda. od ove god pa nadalje agronom mu rekao rusku 16 cu. jesenje...
 
Eto vidis, nznm nisam pametan, mozda previse ocekuje.
Uglavnom ja sam sveo sve na min. jer rast cena ne prati cene u vocu, posebno ove god za nama, ja sam bolje prosao prethodne.
 
Nazad
Vrh