Preparat Slavol u praksi

Folijarno 1-2 puta nedeljno ili kroz sistem svakih 7-10 dana
Kupljen slavol datum proizvodnje 25.3.12 smrdi kao djavo.
Stavio sam ga da se nakoti pa za tri sedmise cemo videti dali je se razmnozio.
Rezultate cu javiti posto ga koristim prvi put na povrcu.
 
Hteo je reci da ga mozes mesati sa svim pesticidima osim onih na bazi bakra (to su neki fungicidi) jer oni imaju specefican (agresivan) nacin delovanja na biljku i moze se desiti da uniste pozitivne bakterije iz Slavola. ;)
 
Dajte vise iskustava preovjerenih za Slavol, mi u Hr imamo Profert Maru koja je ok za folijarnu prihranu i imamo Petrokemija Fertina R koja mi se ove godine pokazala kao totalno smeće, efekt je bio doslovno nula nakon prskanja pšenice. Sada gledam taj Slavol ali me zanimaju iskustva svih koji su probali a ne reklamni materijal na njihovom webu.
 
Ok, nije na istoj bazi, to sam skuzio, to je neko mikroorgansko gnojivo ali bi efekt trebao biti isti/bolji, tj. ljudi ga u Hr koriste umjesto Mare kada prskaju kulture, nece bacat i Profert i Slavol nego jedno ili drugo jer oboje sluzi za dobivanje boju i valjda za povecanje prinosa, sve sam procitao ali mi ona mjerenja na sluzbenoj stranici djeluju malo nerealno, ako je zbilja cca 10% povecanje onda nemam sta razmisljat ali me zanima kako se pokazao kod ljudi na forumu koji su ga koristili a ne neko mrtvo slovo na papiru.
 
Kod mene se pokazao sasvim zadovoljavajuce s obzirom na cenu i cinjenicu da je kao stvoren za organsku proizvodnju. Njegova svrha i delovanje je da tretirana biljka lakse usvoji djubrivo koje vec postoji u zemlji i vazduhu i ne sadrzi ni jedan procenat NPK formulacije niti nekih mikro elemenata, metala i slicno.
 
Aha, pa nisu tako pisali tamo na webu, pogotovo kod soje, tamo kazu nikakvo prethodno gnojivo nije baceno a prinos 5-10% veci, ne znam od cega onda...
 
Pa ovako, uzmes u obzir da jedan deo hranjivog djubriva vec postoji na nekoj zasejanoj povrsini. (na tu parcelu su mislili na sajtu kad su naveli primer)
Upotrebis slavol na tom zasadu i biljke koje su tretirane ce usvojiti veci deo hraniva nego biljke koje nisu treetirane slavolom.
Sad postoje razne kombinacije dali ces ti prvo podjubriti pa tretirati biljku slavolom da bi lakse i bolje uzela to djubrivo ili ces samo tretirati slavolom bez djubrenja ako smatras da ga ima dovoljno u zemlji i vazduhu ali ga biljka iz nekog razloga slabo izkoriscava ili smatras da moze bolje da napreduje, sasvim je svejedno.
Slavol je prvenstveno preparat koji "stimulise" biljku da unese vecu kolicinu vec postojeceg djubriva da ne dodje do zabune.
 
Primenjujem ``SLAVOL`` i ... odlicno se pokazuje , najvise ga primenjujem u plasteniku na paradajzu,krastavcu,paprici .

Da li ste imali prilike da koristite ``BIOPLANT FLORA`` poceo sam da tretiram povrce i sa njim , folijarno . Skuplji je od slavola ali kazu i da je dosta bolji. Prenecu iskustva kad ispitam djubrivo :) . I nace cena mu je nesto manje od 300rsd na 100 ml ....
 
Bez ikakve svađe; napraviti ćemo deal - "deda lala" meni 1 kg Salvola; ja "dedi lali" 1 kg Micoseeda Plus (valjda će proći na granici; stavim ga u kutiju kave). I idemo aplicirati (kod mene paprika; deda lala bira sam kulturu) i SLIKE na Forum.
Pa neka forumaši dadu sud; kom' okrajci kom' opanci. Može li?

Na kraju ćevapi za sve ! :ppozdrav:
iznenadices se prskanjem slavolom, kao i ja . u pocetku sam mislio da je to glupost i da mozda ima minimalnog ucinka dok primnom u praksi nisam nisam video suprotno, cak su i prskanja od bolesti smanjena i listovi su veci i drugacije boje. smatrao sam kao i ti da je jedino nanosenjem na koren tj tretman semena ili zemljista ima nekog efekta, ali uverio sam se u suprotno.
Evo primera za to koliko je delotvoran na semenu, posle zita istanjirano je i drljano na jednoj drugoj bez drljanja a trecoj drljano , na prve dve parcele posejano je seme suncokreta tretirano slavolom a onda nam je zafalilo i otvorili smo novu kesu bez tretiranja slavolom, na prve dve parcele je suncokret lepo nikao dok na trecoj je nikao tek po koji u prvom prohodu sejalice ga je lepo bilo medjutim svi kasniji prohodi tek po neki.na prve dve parcele je kombajn ovro suncokret dok na trecoj je posla imala samo tanjiraca .
 
Poslednja izmena:
Koristim ja Bioplant za borovnicu, folijarno, plus koren. Pokazalo se super, a od Slavola je skuplji skoro 6 puta. 1l Slavola 350din, 1l Bioplanta 1950din
 
Ja sam isto koristio slavol na tresnjama i list je veliki i zelen ali nisam znao da je od slavola.Kod ostalih je list manji bas je par komsija pitalo.Inace sam koristio slavol koji sam sam pravio 5 litara na 300 lit vode pa zato nisam tome pridavao znacaj ali kad ostali spominju slavol mozda je i od toga.
 
ne mozda nego sigurno provereno na krompiru, rezultati su zanimljivi a i zacudjujuci. u pocetku sam bio skeptik ali dalje istrazivanje me je fasciniralo , jeste tema slavol ali i biofor me je iznenadio tretiranjem semena.
 
Da li je neko tretirao seme pasulja i boranije ovim preparatom pre setve?
I kakva su iskustva, ima li rezultata?
 
Hteo je reci da ga mozes mesati sa svim pesticidima osim onih na bazi bakra (to su neki fungicidi) jer oni imaju specefican (agresivan) nacin delovanja na biljku i moze se desiti da uniste pozitivne bakterije iz Slavola. ;)

Folijarna prihrana bakterijama ,preko lista,je po mome misljenju vrlo upitna i volio bi da mi je neko od promotera objasni ?
Kako te male zivuljke poprave nase lisce i koliko mogu da zive na suncu i vazduhu?
Mogao bi da verujem da proizvod bakterija iz vodenog supstrata moze nesto da ucini ali 5l na h tesko posebno sto ja
tvrdim da one pokrepaju 2 h posle prskanja ako ne udju u zemlju?
MOZDA ako uzmete 5l pa sipate u 300l kisnice i dodate hranu za bakterije i cuvate na propisanim temperaturama
jedno vreme da se namnoze i da iz hrane izdvoje svoje produkte u vidu azota,fosfora,selena ,,,, pa onda da time
oprskate zemlju gde ce te sejati i u roku 2h zatrpate u zemlju..

inace mesanje sa preparatima moze samo da ubije bakterije nista vise a ako ce te prskati preko lista nista necete promeniti
 
Nazad
Vrh