Premija za mleko

ne nema ih kod nas...zvala sam mlekaru kazu da cekaju da im stigne resenje,ocekuju ovih dana, cim stigne pustaju pare....
 
ko nas pita ....MORAMO...

- - - - - - - - - -

Poštovana šaljemo Vam brojeve telefona,telefoni su javni i možete uvek pitati da li su i kojoj mlekari uplacena sredstva za premiju.

S obzirom da mi imamo više mlekara ,ni jednoj još nisu uplacena sredstva od strane Управа за аграрна плаћања .

Takdoje Vas obaveštavamo da je vlada odobrila uvoz mleka i mlečnih proizvoda koji ce biti po znatno nižim cenama od Naših cena,jer zemlje EU nemaju gde da prodaju svoje mleko ,zbog zabrane prodaje mleka Rusiji koja ima 187 miliona stanovnika.

Sve za premiju zovite navedene brojeve dole:


Слађана Вуковић Комненовић
Сектор за одобравање плаћања
Управа за аграрна плаћања / Directorate for Agrarian Payments
Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде / Ministry of Agriculture, Forestry and Water Management
Република Србија / Republic of Serbia
Хајдук Вељкова 4-6 / Hajduk Veljkova 4-6
15 000 Шабац / 15 000 Sabac
тел факс / tel fax : 015/367-528

Татјана Сушић

Виши саветник / Senior advisor
Управа за аграрна плаћања / Directorate for Agrarian Payments
Министарство пољопривреде и заштите животне средине / Ministry of Agriculture and Environmental Protection
Република Србија / Republic of Serbia
Хајдук Вељкова 4-6 / Hajduk Veljkova 4-6
15 000 Шабац / 15 000 Sabac
тел / tel : +381 15 367 521
факс / fax : +381 15 367 592
Управа за аграрна плаћања
Министарство пољопривреде и заштите животне средине
Булевар краља Александра 84, 11 050 Београд
тел: +381 11 30 20 164
 
Dnevnik.rs:

Извозићемо млеко у Кину



– Србија је почела разговоре с кинеским надлежним службама у циљу усаглашавања сертификата за млеко и млечне производе да би почео њихов извоз на кинеско тржиште – изјавила је




министарка пољопривреде и заштите животне средине Снежана Богосављевић Бошковић новинарима у Панчеву, наводећи да очекује да ће ускоро доћи до стабилизације европског тржишта када је реч о прехрамбеним производима, пре свега млеку и млечним производима. – У великој мери смо интензивирали разговоре с кинеским надлежним службама са жељом да усагласимо сертификате када се ради о млеку и млечним прозиводима и да и на тај начин отворимо једно велико тржиште.
Да је то важно, казала је, потврђује и податак да водеће светске компаније у производњи млека, као и из Европе, нарочито немачке, значајан део својих производа, пре свега млека у праху, пласирају на кинеском тржишту.
Она је указала на то да на том путу рачуна и на добре политичке односе Србије и Кине и контакте нашег премијера с кинеским.
На питање о ситуацији на тржишту прехрамбених производа, пре свега меса и млека, она је казала да смо сви сведоци поремаћаја на тржишту тих производа, пре свега у Европи, као последица затегнутих политичких односа између ЕУ и Руске Федерације.

 
Pa Rusko trziste smo prezasitili sa nasim mlekom i mlecnim proizvodima e sad su kinezi na red ovo je cista sprdnja od izjave :haha: eko fil danas uplatio premiju.
 
Pa jbg ovi jos nisu platili 4 kvartal kada ce platiti prvi kvartal ove godine??? Da ja tako placam struju odavno bi radile makaze plus zatezna tajkunska kamata od 2% dnevno...
 
nama nista od premije jos...zlatibor mlekara ima cak i viska mleka, javili da ce cena mleku jos da pada....unistise nas...
 
Dnevnik.rs:

Млеко из Босне стигло на пијаце, а наше краве иду у кланице?



О томе да ће увозно млеко бити озбиљна претња нашим фармерима много се лане говорило, сада нас је то и снашло, а ништа се у међувремену није предузело.




Одскора у Србији има и млека из земаља ЕУ, али и из комшилука. И то не само у радњама већ и у „слободној продаји“ на пијацама.
На новосадској Кванташкој пијаци продају се млечни производи из босанскохерцеговачких млекара. За сада, у пијачној понуди у Новом Саду су млеко у тетрапаку и павлака произведени у млекари у Сарајеву. Услови у којима се продају те намнирнице посебна су прича.
Колико тренутно млека пређе нашу границу нисмо могли сазнати, али, по подацима Управе царина, прошле године увезено је око 23.000 тона свежег млека, углавном из БиХ. У исто време извезли смо око 20.000 тона, углавном у Хрватску. Млека у праху лане смо увезли 3.500 тона, док смо извезли око две хиљаде тона. Да смо прекардашили, најбоље говори податак да смо годину дана раније увезли око 16.500 тона свежег млека и 2.500 тона млека у праху. Сточари верују да је спољнотрговинска размена сада још неповољнија и да увоз расте. Истовремено, млекаре њима отказују откуп, углавном уз објашњење да квалитет сировине не задовољава стандарде.
Све више млека је неоткупљено. Велике млекаре правдају се да је млеко неодговарајућег квалитета, а заправо су препуне својих готових производа. Млекаре су приморане на мере које ће за последицу имати да хиљаде газдинстава неће моћи да остварују приходе, кажу у Удружењу произвођача млека Србије, уз тврдњу да наши фармери могу произвести довољно квалитетног млека, али не могу да се носе с разним спекулацијама на тржишту. Уместо да пијемо домаће млеко, наша деца пију концентровано, односно млеко у праху из увоза.
На све то, министарка пољопривреде Снежана Богосављевић Бошковић најавила је извоз српског млека у Кину па тек ту ништа није јасно. Хтели бисмо млеком, ни мање ни више, већ на кинеско тржиште, а млекаре одбијају нашу сировину, увозимо ко зна какво...
– Млеко које помузем, као и оно које помузу моје колеге фармери, за неколико сати с фарме стигне у прерађивачке погоне млекара – каже угледна фармерка Зора Феђвер из Товаришева. – Прошло је све потребне контроле, свеже је и сигурно. Међутим, млеко које долази из иностранства је прерађено у емулзију, која кошта 24 динара литар и коју млекаре даље прерађују. Питање је, стога, колико је и за потрошаче добро што ће пити јефтиније млеко направљено од такве сировине.
Поменимо, европски млекари од почетка априла могу производити млеко у неограниченим количинама – Брисел је укинуо квоте уведене пре више од 30 година да би се спречила претерана производња и вишкови. Марија Данијела Лензу из Директората Европског савета за пољопривреду каже да се очекује да ће потражња млека на светском нивоу расти, посебно у земљама у развоју.
– Међутим, сведоци смо знатног пада цене млека, као и забране коју је увела Русија за увоз хране из ЕУ. Зато ће крај квота за млеко бити шанса, али и велики изазов – сматра Марија Данијела Лензу.
Српски млекари већ губе трку с европским, уз годишњих 2.700 литара млека по крави спрам европских 8.000 литара.
С. Глушчевић

Дампинг-цене
– Вишкови млека и млечних производа улазе преко БиХ из Немачке, а све је узроковано губитком руског тржишта. Увозно је сада јефтиније од домаћег јер га дају по дампинг-ценама. А преко ноћи не можемо стављати рампу и нешто забранити – изајвио је председник српског Удружења произвођача млека Љубиша Јовановић, уз напомену да је решење у инвестирању у тај сектор, кроз субвенције и премије.



 
Nazad
Vrh