Premija za mleko

Pankin@ da se razumemo, svako hrani cime moze i kako moze, ja ne pricam bajke, kod mene nista nije ni za preko ruku ni ispod tepiha, tipa nesto kazem nesto sakrijem... JA moje krave hranim kako umem i mogu, da mogu bolje sigurno bi ih hranio bolje i ne bih radio kao sto radim... Kada budu bolju hranu dobijale bice i vise mleka... SAvete prihvatam i sprovodim u delo ili ti praksu kako god zelis ono sto mogu i koliko mogu...
 
Ma razumijem ja kako ti radiš i nemam ništa protiv samo ti kažem da je takav način proizvodnje unaprijed osuđen na propast ako želiš napredovati mijenjaj poslovanje
 
Meni je cilj 100 litara sa manji broj usta tj krava, dala ona 40 litra ili 20litra istu kolicinu hrane unese i bolje je cuvati tri po 40 nego 6 po 20... Senaza silaza stocni grasak/lucerka i udri :osmeh:... Jos kada bi drzava dala premiju kao sto je obecano znali bi sta radimo i za sta radimo..
 
zoran 0230 šta čekaš od maja bar sad ima 100 rješenja za to


5 puta je osemenjavana do sada.

Navedi mi jedno rešenje koje bi moglo dati rezultate.
 
al to ne znači da moraš i ti ,koliko puta treba da oplodi da vidi da nešto nije u redu,nakon 5 mjeseci od telenja ja bi mu već oči pokopo što nije steona

Dešava se da 2 gonjenja preskoči,taman mislim da je steona a ono cvrc.Pa traži 10-i dan posle osemenjavanja,pa traži po 3 dana.jednostavno nisi pametan.
 
I na takva nepravilna gonjenja on neće da reguliše hormonima pozdravi ga i kaži mu svaka čast
 
farmeri jedno pitanje jase slabo ukljucujem ali vas pratim na forumu recite kada ce biti premija za cetvrti kvartal 2014 godine posto je ova tema premija za mleko
 
Rtv.rs:

[h=1]Паори немају коме да продају млеко[/h]НОВИ САД - Сточари који просипају млеко у знак протеста, слика је коју у последње време све је чешће виђамо у Србији. Произвођачи кажу да им никада није било горе, па поред лоше откупне цене, сада страхују хоће ли имати коме да предају млеко. У мору сличних прича, једна таква стиже из Каћа.

Горан Стојанов један је од сточара који у последних месец дана нема где да преда млеко. Он је у "Имлековој" откупној станици у Каћу добио одбијеницу, уз образложење да млеко садржи 25 одсто воде. Стојанов каже да су тог дана узета два узорка.
"Један је рађен за Имлек а други је рађен за новосадски факултет. Значи та два упоредна узорка су ношена на анализу. На овом узорку што је рађено на нс факултету нема воде а на овом што је Имлек радио надјена је вода", каже Стојанов.
mleko_660x330.jpg

У "Имлеку" кажу да искључују могућност грешке, али су нам исто тако у телефонском разговору потврдили да је понављање анализа могуће.
Због забране извоза у Русију, Европа је преплављена млеком, а како би се решили вишкова, пласирају га у земље као што је Србија. Иако не звучи реално, субвенције у Европској унији су такве, да је готов млечни производ јефтинији од сировине, каже Сања Бугарски из Асоцијација произвођача млека Војводине.
"Европска унија је тако одлучила и тако се ресава својих вискова односно проблема који имају њихови произвођачи и штите своје произвођаче, штитте своје трзисте и проналазе нацине да се ресе проблема. Код нас се дешава супротно, код нас се дешава да држава није заинтересована", наводи Бугарски.
Расне краве свакодневно дају 80 литара млека. Како га не би просипао наш домаћин почео је да га дели по селу. Али каже, више је горива потрошио него што је млека поклонио.
У Каћу не постоји друга откупна станица. Како млеко не би бацали, Стојанови су почели да праве сир. Продаја, кажу, иде тешко.
Ко и на који начин у овим ситуацијама може да заштити сточаре, и колико је малих произвођача само у протеклих месец дана искључено из откупних станица у Србији, питали смо и Министарство пољопривреде. До емитовања овог прилога, нисмо добили одговоре.

 
Subvencije.rs:

Коме продати млеко?




Сточари који просипају млеко у знак протеста, слика је коју у последње време све чешће виђамо у Србији. Произвођачи кажу да им никада није било горе, па поред лоше откупне цене, сада страхују хоће ли имати коме да предају млеко. Горан Стојанов један је од сточара који у последних месец дана нема где да преда млеко. Он је у “Имлековој” откупној станици у Каћу добио одбијеницу, уз образложење да млеко садржи 25 одсто воде. Стојанов каже да су тог дана узета два узорка. “Један је рађен за Имлек а други је рађен за новосадски факултет. Значи та два упоредна узорка су ношена на анализу. На овом узорку који је рађен на факултету нема воде а на овом што је Имлек радио нађена је вода”, каже Стојанов. У “Имлеку” кажу да искључују могућност грешке, али су нам исто тако у телефонском разговору потврдили да је понављање анализа могуће.
milk90857997-300x190.jpg
”Због забране извоза у Русију, Европа је преплављена млеком, а како би се решили вишкова, пласирају га у земље као што је Србија. Иако не звучи реално, субвенције у Европској унији су такве, да је готов млечни производ јефтинији од сировине”, каже Сања Бугарски из Асоцијација произвођача млека Војводине. “Европска унија је тако одлучила и тако се решава својих вишкова односно проблема који имају њихови произвођачи. Код нас се дешава супротно, код нас се дешава да држава није заинтересована”, наводи Бугарски.

И у
46389803_-17-300x200.jpg
Горњем Брегу је у уторак одржан протестни скуп поводом проблема с откупом млека, пренео је портал “Војводина данас”. У центру села је проливена већа количина млека да би се и тако скренула пажња на оно што локални произвођачи називају неодрживом ситуацијом. У селу близу Сенте је откуп млека био стопиран на седам, а после на 15 дана. Званично образложење је лош квалитет млека. Произвођачи, пак, сматрају да је реч о томе да је нови власник млекара одлучио да откупљује мање домаћег млека, јер му је јефтиније да млеко или млеко у праху увози из иностранства. ”Првог фебруара је дотадашњи власник продао млекаре и више својих фабрика инвестиционом фонду из Енглеске. Нови власници су тада рекли да није потребно да буде оволико млека на тржишту, јер је цена производње млека у Србији висока у односу на млеко и млеко у праху које се може увести са Запада. Нови власници прате логику дивљег капитализма – ако је овде скупо, онда га не треба производити, већ увести јефтино млеко у праху”, каже Јожеф Шандор директор ЗЗ “Напредак” из Горњег Брега.

svinje-300x180.jpg
Како несрећа никад не иде сама, проблем са ниском ценом свиња и даље није решен. Проблеми који су се нагомилали у сточарству, надовезују се један на други.Самим тим, Министарство пољопривреде је пре неколико дана одржало заједнички састанак са представницима Министарстава трговине и привреде, а разговарали су и са представнцима произвођача свиња из Срема и Мачве. Помоћник министра пољопривреде Ненад Катанић каже да би ових дана требало да буде познат став Владе о овом проблему. “Нисам сигуран да ће Дирекција за робне резерве имати довољно новца, односно да је предлог Удружења произвођача свиња да Дирекцији откупи вишак, могућ, каже Катанић. Он очекује да ће проблем који се јавио при извозу свиња.

Док ми не решимо проблем са извозом свиња у Русију,Руси замрзавају цене хране због кризе, раста цена у условима санкција и пада рубље .Велике трговинске мреже у Русији спремне су да замрзну цене најнеопходнијих прехрамбених прозивода. Идеја је званично потекла од саме Асоцијације компанија које тргују на мало. Идеја је да се, након што се Федерална антимонополска служба сложи, цене замрзну на рок од два месеца. У предлогу, међутим, нема списка робе, а државна ТВ Русија наводи да ће на листу ући месо и млечни производи. Коначан списак утврђиваће трговинске мреже самостално. С друге стране, поједине трговинске мреже, као Дикси, саопштиле су да су самостално фиксирале трговинску маржу на 15 одсто за основне прехрамбене прозиводе.

 
Nazad
Vrh