Predsetvena priprema zemlje

Paracinac jel si to ona njiva sa mnogo mase sto si izbacivao ranije ?

Послато са Moto G (5S) помоћу Тапатока
Nije ta ali ova je bila jos gora,sad sam je uzeo ovo mi je prva jesen da je radim. onaj sto brao kao da je solio suske pa je radila drljaca preko na otkose i palio sam..tako moram i onu drugu,danas radi drljaca prvo pa tanjoraca.lepo si ti rekao dzabe da trosim naftu i nista da ne uradim..

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ja necu da se zezam sa paljenjem em ne valja em jure da kaznjavanu, samo 2-3ha predusev kukuruz pa kad ga spremim spremio sam. Ako ne moze, onda neka druga kultura. A suncokretiste i gde je siliran kukuruz ce da se spremi nekako i poseje.

Послато са Moto G (5S) помоћу Тапатока
 
Ja necu da se zezam sa paljenjem em ne valja em jure da kaznjavanu, samo 2-3ha predusev kukuruz pa kad ga spremim spremio sam. Ako ne moze, onda neka druga kultura. A suncokretiste i gde je siliran kukuruz ce da se spremi nekako i poseje.

Послато са Moto G (5S) помоћу Тапатока
Ma i ja sam hteo da izbegnem ali moracu posto sam ga izvuko sa strane..

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Suncokretišta se rade lepo...

7KRX1j3.jpg

GBsvcsw.jpg
 
Darko Dren stvarno se kod tebe lepo radi. Kod mene ni u snovima nemože ovako. I dalje ću da čekam kišu pa da probam da uzorem i polako uradim pa tek onda posejem. Pa kad god to bude.
 
Gledam da je najava neke kiše za sutra. nadam se da će je biti i dodati na ovo što je palo u nekoliko navrata predhodnih dana pa ću da probam sa plugom da makar malo prevrnem i koliko-toliko zatrpam šarovinu. Ako ne probam u subotu neću ni znati da li može ili ne. Ako ne bude moglo onda mi ne preostaje ništa drugo nego da zovem čoveka sa velikim traktorom i vučenom tanjiračom da mi on to uradi pa makar išao i dva prohoda.
 
Juce i ja probao da znam da li da bacam djubre ili da cekam kisu. Tanjiri idu taman toliko da ima sta da zatrpa seme. 3 do 4 cm. Jedino sto sam morao da cekam 2 min da se slegne prasina pa da otvorim vrata. Ovo na snimku jedva i da ima prasine...
 
1.slika Paljeno tuluziniste, jedan prohod.
2. Slika Oba baljena tuluzinista, moje desno, samo jedan prohod sa kratkom, levo gruber i rotodrljaca.
3. i 4. Slika nepaljeno tuluziniste košeno pre 2 dana, 2 puta kratka tanjirača.
5a541f0b9cee0ccdc325d25ed38025d5.jpg
34a069506d4c4e2a4237dcf1b3ff42c8.jpg
892e2adbdd8da1a7183a8a11090aab8a.jpg
10a43f87327ad2a6a00897c2d4f31ac2.jpg

Ovo je lakše zemljište. U težem zemljištu je probana iza Claas kombajna kad se slegla masa, I iz 2 puta lepo uradi, moze se sejati, ali kad ima solidno vlage. To nisam slikao jbg, ali slično je kao na poslednjim slikama.
 
Poslednja izmena:
Kod nas i tanjiraca izbacuje televizore,krene lepo da se tanjira pa kad negde udari i izvolte..bez kise samo se mucimo da nesto spremimo..

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ove kratke ni ne vade buse/grudve, jer imaju drugačiji ugao od vucenih V I X tanjiraca, koliko god da je suvo. Kod mene prošle godine sojiste je bilo beton tvrdo, prešao plitko, samo toliko da ima sitne zemlje da, pokrije seme.
Inace ono, tanjirano tuluziniste što nije paljeno, kako je prosla sejalica sa žičanom branom, sav krtog je povadila napolje... Mada sve zavisi od adaptera, i treba masa da se slegne.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh