Predsetvena priprema zemlje

Nikola indjija bas iz tog razloga vece vlaznosti nisam zatvatao oranje na nekim parcelama jesenas.Jer sad u prolece ne mogu uci u njive zbog vode.
 
Kod mene nikako da sastavi nekoliko dana suvo kako bih spremio za sejanje kukuruza. Taman se malo prosusi i posle 3-4 dana padne neka kiša ni velika ni mala ali dovoljno da pokvari. Ako nas omaši ovo za vikend ja u toku sl nedelje ću da jednom spremiram. Nadam se da ću uspeti
 
Danas se lepo radilo....

2wlv8cl.jpg
 
Jel bude kore ako pljusne kisa posle drugog prohoda, posto je i sad sitno? Koji je to spremac?

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
I ja sam danas pripremao..ne mislim da idem do setve vise..pred samu setvu sam ostavio jedbu njivu,tu cu ici sa an om,na drugima juce razbacio 100kg uree po kj..od mene dosta za ovu godinu..?oglo bi ici jos koji kg,al ne bih se zaduzivao vise..
 
I mi smo danas spremili jednu visu njivu. Lepo se spremilo, meko je, ali se jaaako brzo susi, jer duva vetar, a i sunce...
 
Mirmag jel vuce Dajc bez problema 3.6m ?? Ja se razmisljam sta da uzmem kasnije za mog Dajca da li polutesku drljacu ili spremac. Drugar mi nudi da probam njegov spremac (4 ili 4,2m nisam siguran) cisto da vidim koliko je opterecen tj koliko manji bi mu trebao. A mene iskreno zao da ga mucim :osmeh:
 
Mirmag jel vuce Dajc bez problema 3.6m ?? Ja se razmisljam sta da uzmem kasnije za mog Dajca da li polutesku drljacu ili spremac. Drugar mi nudi da probam njegov spremac (4 ili 4,2m nisam siguran) cisto da vidim koliko je opterecen tj koliko manji bi mu trebao. A mene iskreno zao da ga mucim :osmeh:

Zavisi od kojeg proizvodjaca planiras pazariti.Sto se tice Consuma,njihov 3,6m je taman(960kg).Za vuci po njivi mogao bi i 4,1m ali u transportu bi bilo problema.4,1m ima masivniju konstrukciju i ne bi traktoru bas bilo milo_Ovaj moj mi je danas oscupao navojnu sipku iz desne stelujuce poluge.
 
Nazad
Vrh