Predsetvena priprema zemlje

Koja je brojka ovog agrija?
 
Prvi i jedini prohod teskom drljacom...

sA5NxOd.jpg


RAwGqOC.jpg


OaUU5Sk.jpg
 
Tako mora ove godine gde god je bilo trave nije se moglo pre prskati bilo je hladno a sporo deluje total,video sam i ovde kod mene mnogo njih je prskalo totalom neki pre setve a neki posle setve...
 
Pa ima covek drljacu.
Ali je parlog, tako da verovatno mora tanjiracom.
Kod mene tanjiraju ovi sto kasne sa setvom. Seju u suvo. Ne znam kako misle da to nikne ako nepadne kisa.
 
Jok samo tanjirača takvo je stanje .
I trenutno mi je takvo stanje neću još mjenjat.
Inače sam sve posejao ovo je za ljulj .
A kasnije bi rado roto drljaču to mi se dopada .
 
Kod mene ljudi nece makar da probaju da rade sa spremacem,nego se samo tanjira,frezira.
Danas komsija spremao za kukuruz(tanjiraca i drljaca),lepo sve uradjeno,ali vlaga tek na 5 i vise cm a zimsko oranje.
 
A znam tako i kod mene al ja sam kuruz posijao još 6 mislim ali prije kiša istanjurao .
Tako da se i vrati što izvučem.
I gledam svoju njivu zatvorio brazde drljačom sve mokro ispod a kod susjeda prašina.
 
Trebalo bi da bude neki reprocitet, to ste sve vi krivi Kaćani, ušli ste u Budisavski,, za 4 kj, a ovaj se namamio u Kaćki ,još samo da se i doseli , ima prazan plac kod IL de Fransa preko puta Bore , to bi taman bilo za njega u društvo bogatih i imao bi stalno nadgledanje za svog omiljenog arendaša

Ta slika nije iz kaćkog atara. A što se tiče ulaska u budisavski atar, pa na ta 4 kj si ti pre mene ušao. Ali šta da radim kad ta 4 idu u paketu sa 11....
 
Nazad
Vrh