Predsetvena priprema zemlje

Dogovoriš se da ti zasade voćnjak jabuka, a oni poseju seme jabuke i kažu ,,to ti je sve jedno". Ili zoveš nekoga da ti posadi kukuru sa njegovim materijalom, i on ti posadi sadnice kukuruza iz plastenika (povrtari rasađuju šećerac) i naplati ti sve komplet. Ti se pobuniš a on kaže ,,ma to je sve jedno". Nije ništa sve jedno. Lubenice, dinje, paprika, krastavci i sve povrće može da se ili seje iz semena ili sadi rasada i nije sve jedno kako radiš
Svejedno se piše zajedno.
 
Ni do sad nisam nesto mnogo pisao ,a od sad necu ni smeti da pisem da ne pogresim pa da me kritikuju.Pa ja neznam ni pravilno da pricam srpski a ne da pisem.
 
Kolega tera mak na konac a bar on živi u multietničkoj sredini i zna da se ne snalaze baš svi sa padežima, pravopisom i izgovorom.Šta bi tek bilo da smo od VranjE ili Leskovac!Frau Elza da nam pozavidi! 😱😂😂😂
 
Piše i da su Albanci starosedeoci koji su došli u 11 veku 😂😂😂😂. Manite se bečkoberlinskih podmetačina. Ne pada mi na pamet da tražim 10 tekstova gde piše ono što ja tvrdim, da su obe varijante ispravne.
 
Sutra moram ovo da spremim. 6 meseci je lezala voda i jos uvek ima ponegde malo u tragovima. Kada smo jesenas radili sa gruberom vec je onda bilo vode. Pokorica je debljine vise od 4 prsta.

XcQzwea.jpg


IDQD4bY.jpg
 
Sa kojom masinom ces to spremati, drljaca ?

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
Dilema oko priključka kojim bi se uradila najbolja predsetvena priprema je i dalje aktuelna. Rešio sam da uradim mali eksperiment i u istim uslovima uradim pripremu sa tri rauličita oruđa: Setvospremač, teška drljača i kembridž valjak sa ravnjačima. Pratićemo nicanje i prinos pa ćemo doneti zaključak. Mehanizacija u videu: Case Puma 155 & Fop Vogel noot Vibrokult M610 Kubota M7172 & Teška Drljača Batalo 6m Mtz Belarus 892 rm & HeVa kembridž valjak 450 Hvala što ste pogledali video, za još zanimljivog sadržaja lajkujte video,komentarišite i pretplatite se na moj kanal! Copyright © 2023. youtube.radoslav adamovic - All rights reserved.
 
Treba porediti kako se koji prikljucak za pripremu slaze sa sijacicom
Bezveze je tandrljati po njivi sa teskim prikljuckom ako na kraju bude isti rezultat
Ili sta se sve vidja po nasim terenima
 
Orao sam duboko za detelinu pre 3 nedelje i nisam odma spremio, danas sam isao da probam ali vadi grudve 'skostila' je zemlja,oranje je lepo ravno, ali kad prodje spremac sve digne katastrofa bude, da li ici plitko tanjiracom sada, sta je tu najbolje uraditi a da bude kako treba ??

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh