Prednja hidraulika

Da li vam je potreban prednji podizni mehanizam, za lake operacije (špartanje, valjanje) i transport

  • Da

    Glasovi: 64 60,4%
  • Ne

    Glasovi: 19 17,9%
  • Možda

    Glasovi: 23 21,7%

  • Ukupno glasača
    106
Mityo@Sve je OK,osim te ploče,nekako ti je tanka
 
Svaka čast mityoo. Vrlo jednostavno i funkcionalno, a tako i treba da bude. Ako se ne varam, uzeo si sistem zadnjih poluga sa rusa, da? Od čega je klip i da li ima neki graničnik? :D :ppozdrav:
 
Ploča je 12mm a na slici se nevidi kako je ojačana, tako da sigurno neće biti slaba...
Kačenje toplinka je izvedeno skroz gore iznad osovine koju rotira hid. cilindar, montira se vijcima...
Držač poluga je naknadno ojačan i bočno i odnazad tako da bi trebalo da izdrži sva opterećenja koja se pojave.
Noseća ploča je na snimku prihvaćena za nosač prednjih tegova sa 4 vijka, to je posle izvareno(kad sam video da štima) i ojačano sa obe strane trouglastim ojačanjima, tako da donje ojačanje ide skroz do nosača poluga a gornje ojačanje ide skroz do vrha noseće ploče!
@farmer
Jeste to je sistem poluga od rusa, a cilindar je od vadilice za repu (na njoj imam isti takav) i nema graničnik već sam birao takav cilindar da mu je radna dužina 180mm a kod rusa je radna dužina cilindra 200mm

Loše se vidi ali evo kako izgleda noseća ploča kompletno gotova, naravno ima i prednju poteznicu:

nzq4n4.jpg
 
@mityoo

Bravo majstore! Takvu ideju da se za prednji hidraulik skoristi hidraulika sa belorusa sam imao i ja kad sam jednom prilikom to video na vašaru u BT, samo je tamo bio cilindar od hidraulike sa T-40. Kad sam pitao za cenu rekao mi je oko 200e.

Da li će traktor imati dovoljan protok vazduha za hlađenje, pošto ploča zatvara jedan deo rešetke?
 
Hoće jer ima i bočne otvore za vazduh a između noseće ploče i rešetke ima oko 5-6cm
 
i moja prvobitna ideja je bila ovakva i vec sam bio nabavio ovaj cijeli mehanizam od nekoga zadrugara traktora
meni se nije svidjela zbog toga sto ne bih imao staviti gdje hidrolancaru i zbog toga sto se poluge moraju sasvim skinuti da ne bi strcale naprijed
u transportu kada poluge strce meni bar iz kabine to strasno izgleda , ne daj boze da se neko zakuca

inace mityo radnja ti je sasvim Ok i ja sam primijetio nedostatke ali si vec rekao da si ih sanirao
 
svaka cast za mastorluk... :D sad nesto okaciti tesko pa u atar, da vidimo kako se ponasa....
to su sad dva traktora u jednom :haha: kad zaskripi, rus je u ispomoci :haha:
 
Dali je bolje od fabričkog neznam, a da je jeftinije to je sigurno!
Delovi od rusa su koštali 100 eura;
cilindar tih dimenzija može navbaviti za 50-70eu
ostali materijal(ploča, ojačanja, i slično), dosta toga sam imao kući ali da je sve trebalo kupitinebi bilo skuplje od 50-60eura
A ovako imam samo jedan cilindar umesto dva, Poluge su klateće pa mogu da kačim bilo koji priključak, na njegovo originalno kačenje(prskalica, rasipač veštaka i slično) e sad ostaje za razmišljanje kako da izvedem kardan napred... nešto mi se sve više sviđa metod sa hidromotorom, samo što je to prilično skupo... Neznam koliku bi snagu mogla da proizvede zupčasta uljna pumpa u ulozi hidromotora...
 
Snaga takvog hidromotora zavisi od njegove velicine i od velicine pumpe koja ce ga snabdevati uljem. Ako ga snabdeva zupcasta pumpa njen pritisak je oko 180 bara i treba postici da ima veci kapacitet. Tu ce biti drugi problem jer taj motor ce se ako se sve postigne imati daleko veci broj obrtaja od 540/1000 pa se mora redukovat pa ce se i tu dobiti neka snaga.Postoje i formule za proracun snage i obrtnog momenta, ali mislim da bi mnogo opterecivali ovaj forum sa tim.
Ako budete montirali takav hidromotor obratite paznju na povratni vod hidraulicnih creva koji mora biti veceg poprecnog preseka inace ako nemoze sva kolicina ulja da se vrati dolazi do probijanja semeringa na telu motora ( max. pritisak koji taj semering trpi je 5 bara, a kratkotrajno do 8 bara).
:D
Post je spojen: [time]1263715996[/time]
_________________________________________________
Bez obzira sto je uradjena od "prirucnog" materijala uradjena je profesionalo.Mozda ste trebali dodati jednu polugu ispod traktora koja bi se kacila na donji deo te ploce kako bi se ojacala ta konzola. To je ono sto se kod kuke za kola zove treca tacka.Na ostali rad imam samo pohvale. ::svaka cast::
 
Razmišljao sam o tome(treća tačka) ali nisam našao gde da pričvrstim na traktor, a da nije na smetnji i je dovoljno jaka... pa sam nakraju odlučio da ojačam sa strane i mislim da će biti dovoljno....(pogotovo kad sam video da masa prednjih hidraulika koje su fabrički odrađene nemaju treću tačku oslanjanja....

Evo još koja slika gde se bolje vidi kako je ojačano i kako je izvedena prednja poteznica:

256wfly.jpg


20i6ex2.jpg


w68tf.jpg
 
@mityoo
Izvinjavam se to nisam video na proslim fotografijama.Jaca ojacanja dolaze u obzir ako ce se na prednje podizne poluge kaciti nesto tesko i dugacko ( recimo plug ). :D
 
Najviše planiram da nosim drljaču(pa u jednom prohodu spremam i sejem), i tako izbegnem da sejalica za kukuruz polaže seme u ugažen trag točka pa seme nemože da padne u vlažnu zemlju, i time postignem ravnomernije nicanje, a u kombinaciji su još i špartač, valjak, rasipač veštaka i prskalica (stim da mi za poslednja dva fali kardanski izvod...)
 
Pa opet ce ostajati ugazeni tragovi koji se resavaju brisacem tragova.Tu je prednost sto se izbegne jedan prohod i bez obzira kolika je potrosnja ipak ima ustede.Sve ostale masine su OK sto se tice nosenja sem valjka.Neznam kakav imate i problem moze biti u transportu sobzirom kakve su nam lenije.Moj savet je da rasipac i prskalicu nosite pozadi.I sami znate kakva su nam mineralna djubriva, a kabine bas nisu dobro zadihtovane kao kod ovih novi traktora "zapadne" proizvodnje.Isto vazi i za prskalicu stim sto mozete postaviti jos jedan rezervoar na prenji podizni sistem i tako imati vecu kolicinu herbicida.Vidim da mnogi sada rade prskanje u trake i kace rasprskivace ispred traktora i svu hemiju udisu u sebe.
Pozdrav i samo napred sa inovacijama ::svaka cast::
 
@ mityo

Za rešenje pogona prskalice ti možda može pomoći i ideja da iskoristiš za pogon pumpe zadnji izvod, a cevi od pumpe pružiš ispod traktora do rezervoara prskalice.
Takvo rešenje godinama koristi jedan ozbiljan paor koji mi uslužno seje kukuruz i suncokret i istovremeno prska herbicide po redovima. On nema prednju hidrauliku, tako da montira rezervoar od prskalice na početku setvene sezone na prednji deo traktora, razvodnik mu se nalazi u kabini, tako da lako pušta pritisak na mlaznice, a na zadnjem delu traktora (na diferencijalu, pored kardanskog izvoda je namontiran nosač pumpe, koja dobija pogon od kardana na koji je navaren lančanik, isti takav lančanik se nalazu na pumpi i ako neželi da prska samo raskopča lanac, tako da turbina sejalice ima normalan pogon, dok pumpa prskalice miruje.

Mozda nisam baš najbolje objasnio, ali to je stvarno prosto rešenje, jednostavna je montaža koja traje nekoliko minuta, aučinak je ogroman. Štede se herbicidi 40 do 60 %, ne gazu se njiva ...

Nemam niti jednu sliku te "skalamerije", a ako je neko zainteresovan, pokušaću slikovitije objasniti.
 
Nazad
Vrh