Prednja hidraulika

Da li vam je potreban prednji podizni mehanizam, za lake operacije (špartanje, valjanje) i transport

  • Da

    Glasovi: 64 60,4%
  • Ne

    Glasovi: 19 17,9%
  • Možda

    Glasovi: 23 21,7%

  • Ukupno glasača
    106
Моја ПХ у употреби.
63rqep.jpg
Пробао сам јој подизну моћ, подигала је задњи крај једноосовинске приколице тешке 1200Килограма.
 
mirko67 Mirko lepo odradjena PH. Trebao bi da odradis bilo kakve farove ili maglenke na kabini, jer u nocnoj voznji fabricka svetla ce biti zaklonjena prikljuckom zakacenim napred. Inace sve pohvale. :ppozdrav:
 
За светла није проблем то ћу урадити, цела конструкција се качи на два клина (болцна) за оргиналну плочу од задње вуче куке која је заварена на трактор, на кутију акумулатора. Кад подижем хаубу морам да извучем предњи болцн и спустим хидраулику. Ставио сам корњачу, без корњаче то неби било практично.
 
Како би изгледале претстојеће операције у пољопривреди са ПХ.
wwwnewagtalkcom.png


Нешто слично ПХ.
wwwredpowermagazinecom.jpg


Једноставнији рад, коришћењем самоводећих шпартача пратиоц није потребан а разлика у прегледности и положају трактористе између класичног ношења и ношења са ПХ је очигледан и видљив на фотографији.

Фотографије позајмљене са интернета.
 
Na prvoj fotki se problem javlja kod eventualnog skretanja jer tada dolazi do secenja useva zato sto je 99% PH koje sam ja video fiksno sto se tice pomeranja levo-desno a kod spartanja redovnom metodom, zatezaci, spaneri, macke kako ko hoce da zove stoje otpusteni i spartac se vodi na vodjicama i kod eventualnog skretanja tj. gubljenja pravca, spartac ne skrece fiksno za traktorom vec lagano prati traktor i mnogo su manje sanse da usev bude bezrazlozno unisten.
 
Na prvoj fotki se problem javlja kod eventualnog skretanja jer tada dolazi do secenja useva zato sto je 99% PH koje sam ja video fiksno sto se tice pomeranja levo-desno a kod spartanja redovnom metodom, zatezaci, spaneri, macke kako ko hoce da zove stoje otpusteni i spartac se vodi na vodjicama i kod eventualnog skretanja tj. gubljenja pravca, spartac ne skrece fiksno za traktorom vec lagano prati traktor i mnogo su manje sanse da usev bude bezrazlozno unisten.

Mačke i kučke :haha:
 
@Bubu Све је тако како кажеш само нема ту много врдања, зато и јесте напред, тракториста је и возач и пратиоц у том случају.
 
Nabavio sam neki BOSCH razvodnik hidraulike, pa sad imam mali problem na njemu postoji pet otvora za priključke, četiri su mi logična a za peti nisam siguran.
11ipj7p.jpg
inyic2.jpg
2wfvj8l.jpg

Otvor 1je ulaz od pumpe 3 povratni vod, otvoren je kad je ručica u neutralnom pložaju 2 je još jedan povratni vod i on mi pravi zabunu, 4 i 5 su izlazi ka cilindru. ima li neko iskustva kako to da povežem?
 
Nazad
Vrh