Predlozi i ideje za zapocinjanje nekog novog posla

"Druze,znas li ti sta je to mesecno zaraditi 8ooo?"
Ja ne znam pošto nemam toliki prihod, ali znam da ovi imaju jer su to vrhunski varioci, ljudi imaju preko 50 godina i iskustvo u tome, a tamo dobrih varioca uvek fali, a za vozače kamiona da ne pominjem.
 
Gdeinvestirati.com:

Kakve firme otvaraju Srbi?

BEOGRAD - Kada odluče da se otisnu u preduzetničke vode, građani Srbije najčešće otvore butik ili kafić.


A i kada im poslovanje u jednoj prodavnici ili kafani ne krene, ne odustaju, već zatvaraju firmu i otvaraju novu, pod drugim imenom. Mali biznis iz ovih delatnosti zbog toga je već godinama prvi na spisku Agencije za privredne registre kada se radi o broju osnovanih, ali i ugašenih preduzeća.Uprkos krizi i uslovima za poslovanje koji nisu bili laki za srpske privrednike, poslednjeg dana prošle godine zabeleženo je oko 7.500 privrednih subjekata više u odnosu na 2013. godinu. Za 12 meseci je u registar upisano 29.102 preduzetnika i 8.209 privrednih društava. Sa privredne scene je u istom periodu nestalo 27.068 preduzetničkih radnji i 2.601 privredno društvo.

Među top 10 delatnosti kada su u pitanju privredna društva, najmasovnije je lane bilo otvaranje trgovina na veliko, jer je s radom počelo 988 takvih firmi. Trgovinom na malo u specijalizovanim i nespecijalizovanim prodavnicama od prošle godine se bavi još 270 preduzeća. Među preduzetnicima, najveće interesovanje je bilo u oblasti restorana i pokretnih ugostiteljskih objekata, pa su goste primile 2.332 novih kafana i prostora za prodaju brze hrane. Još 2.007 preduzetnika odlučilo se za pružanje usluga pripremanja i posluživanja pića. U istom periodu, međutim, iz registra je izbrisano 1.910 restorana, kao i 1.758 kafića.- Potrebno je nastaviti reformu uslova za poslovanje u Srbiji i popularisati preduzetništvo kako bi se povećao broj privrednih subjekata koji će poslovati u zemlji - smatra Zvonko Obradović, direktor APR. -Godinama beležimo približno isti broj privrednika u Srbiji. To znači da se svake godine osnuje i ugasi približno isti broj firmi, odnosno da se biznisom bavi isti krug ljudi, koji se ne uvećava.

Potrebno je stvoriti takvu poslovnu klimu u kojoj će građanima biti isplativije da pokrenu sopstveni biznis nego da se zaposle u javnom sektoru.Ukoliko se uporede podaci o osnovanim privrednim društvima, prošle godine je osnovano 6,4 odsto manje privrednih društava u poređenju sa 2013. godinom, u kojoj je osnovano najmanje preduzeća za poslednjih pet godina.- Prošle i pretprošle godine je na tri osnovana ugašeno po jedno privredno društvo - kaže Obradović.
-Trendovi kod preduzetnika su drugačiji i lane je prvi put za pet godina zabeležen veći broj osnovanih od obrisanih. Ipak, prošle godine je osnovano za šest odsto manje preduzetnika u poređenju sa 2013. godinom i za 21 odsto manje u poređenju sa 2010. godinom.

Izbrisani zbog paragrafaA poslednjih pet godina najveći broj preduzetnika obrisan je 2010. godine, ali i u toku 2013. godine, u kojoj je APR brisala preduzetnike po sili zakona - kaže Zvonko Obradović. - Naime, na osnovu člana 91 Zakona o privrednim društvima propisano je da se svojstvo preduzetnika gubi ako mu je poslovni račun u blokadi duže od dve godine.

 
Da li misliš da je takva situacija isključivo u Beogradu,ili važi i za druge gradove?
lupetaju bez veze,ne nerviraj se :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Pa to i nije plata, plaćen je po pređenoj milji, ne znam tačno sad, ali negde oko 0.45$/1mile, i sva tri meseca je zarađivao preko 6000$ mesečno. Već je kupio pasata i neke zajebancije, hoće čovek malo da udovolji sebi pošto u Srbiji to nije mogao nikako, pa da krene da štedi za kamion. Iz mog sela dva čoveka isto rade u Čikagu, varioci, plata im je 8000$-9000$, jedan dođe jednom godišnje na 10-15 dana na odmor, drugi nije dolazio 5 godina, niti se uželeo da dođe.
ko kanda čitaš forume a veruješ svima :osmeh:
 
Meni stric zivi u USA i prosle godine kada je dolazio,pricao mi je za lika koji je izbegao sa kosova i otisao kod njih preko neke rodbine ...uzeo kredit za kucu,kamion i za 4 godine sve otplatio i ostalo mu na racunu preko 20k $ . Kaze da dodje kuci samo subotom i da u nedelju krece uvece..svaki dan i bez praznika!
 
Meni stric zivi u USA i prosle godine kada je dolazio,pricao mi je za lika koji je izbegao sa kosova i otisao kod njih preko neke rodbine ...uzeo kredit za kucu,kamion i za 4 godine sve otplatio i ostalo mu na racunu preko 20k $ . Kaze da dodje kuci samo subotom i da u nedelju krece uvece..svaki dan i bez praznika!
Nije otišao sa parama,kuću je ostavio napuštenu na Kosovu?
 
Kod nas je otislo u zadnji nekoliko godina 4 ili 5 momaka u Kanadu i svi rade ko vozaci kamiona,momci su se bas solidno nafatirali para.
 
Meni stric zivi u USA i prosle godine kada je dolazio,pricao mi je za lika koji je izbegao sa kosova i otisao kod njih preko neke rodbine ...uzeo kredit za kucu,kamion i za 4 godine sve otplatio i ostalo mu na racunu preko 20k $ . Kaze da dodje kuci samo subotom i da u nedelju krece uvece..svaki dan i bez praznika!
Masta moze svasta a papir trpi sve , ima u Americi svega, krediti se obicno uzimaju na 30 god. od toga otprilike nisam bas najsigurniji 9 god. je glavnica a ostatak kamata ili kako oni kazu interes , inace 4000 dolara mesecno je dovoljno za neko skromno zivljenje u nekoj urbanoj sredini na istoku a mozda malo vise treba za Kaliforniju i Wasington DC.A kod nas je misaona imenica 4000 dol. mesecno.
 
osvrt na neke komentare

Хвали се Мујо Хаси.
-ууу болан Мујо како је добро #ебати
- а како знаш?
-прич`о ми онај што је глед`о

:osmeh:
 
Evo nekoliko predloga sa sajta timok.org, koga interesuje nak skine interesantne tekstove i sačuva, jer nemam pojma do kada će to biti dostupno na njihovom sajtu.

Proizvodnja belog sleza (164kb, .doc) download

Proizvodnja borovnice (158kb, .doc) download

Proizvodnja bosiljka (130kb, .doc) download

Proizvodnja divlje kruške (129kb, .doc) download

Uzgoj divlje svinje (159kb, .doc) download

Proizvodnja divlje trešnje (202kb, .doc) download

Proizvodnja domaćeg oraha (1227kb, .doc) download

Proizvodnja drena (161kb, .doc) download

Proizvodnja duvana (270kb, .doc) download

Proizvonja džanarike (180kb, .doc) download

Uzgoj fazana (316kb, .doc) download

Proizvodnja jagode (144kb, .doc) download

Uzgoj japanske prepelice (122kb, .doc) download

Prozvodnja kajsije (126kb, .doc) download

Proizvodnja kamilice (129kb, .doc) download

Proizvodnja košnica za pčele (429kb, .doc) download

Prozvodnja kravljeg mleka i tov junadi (229kb, .doc) download

Prozvodnja krompira (130kb, .doc) download

Proizvodnja kupine (206kb, .doc) download

Proizvodnja leske (199kb, .doc) download

Proizvodnja maline (168kb, .doc) download

Uzgoj nojeva (116kb, .doc) download

Uzgoj koka nosilja (268kb, .doc) download

Proizvodnja paleta (198kb, .doc) download

Proizvodnja meda (147kb, .doc) download

Uzgoj puževa (115kb, .doc) download

Proizvodnja ribizle (122kb, .doc) download

Proizvodnja suvenira od rogova (177kb, .doc) download

Proizvodnja ruža (111kb, .doc) download

Proizvodnja šampinjona (140kb, .doc) download

Uzgoj slatkovodne ribe (320kb, .doc) download

Proizvodnja šljiva (155kb, .doc) download

Proizvodnja vanstandardne oblovine (94kb, .doc) download

Proizvodnja žalfije (128kb, .doc) download

Proizvodnja žardinjera (130kb, .doc) download

Proizvodnja zidnih i podnih obloga (114kb, .doc) download

http://www.timok.org/index.php?option=com_content&view=article&id=90&Itemid=67&lang=en
 
Koliko su realni ti planovi sa timok.org?

- - - - - - - - - -

Kakav bi bio realan plan sa investicijom od 3000 eura? Znam da nije velika suma, jednostavno nesto za pocetak. Plastenik (u sopstvenoj izradi)? Koke nosilje? Pcele? Povrce na otvorenom?Aronija, borovnica? Hmelj :)? Koja su najbolja udruzenja(ako i postoje, cuo sam da se pcelari dobro drze kao zajednica, mozda gresim)? Imam 30 ari zemlje, imam napravljen objekat za koke nosilje sa ventilacijom vodom i grejanjem, koji moze i za nesto drugo da se iskoristi...Koliko koji posao vremena oduzima?

I da, ne zelim da bezim negde napolje, radim ovde 2 posla i volim sve u vezi nase zemlje (sem politike naravno) i mislim da ukoliko se napravi dobar plan i upije dovoljno iskustva (pogotovo od ljudi koji su se zaletali i opekli) da moze covek da se bavi onim sto voli i da lepo zivi od toga.
 
Nazad
Vrh