Predlog za dobru traktorsku kosu

Naravno, najcesce kosa trese zbog nozeva, sto je potpuno bezazleno promijenis ih i gotovo. Ali debalans moze praviti i ostecen bubanj ili donji tanjir, ili mu moze faliti dio materijala da je recimo pukao sto je vec dosta skuplje za promijeniti. Mada se moze izbalansirati i bez novog dijela.
Gde da kupujem tanjire donje to nema pojma!da li moze to da se malo izvare tanjii ubaci neko parce,zvari itd?
 
Hajde prvo reci kakav ti problem imas sa kosom , jel trese i fali li joj to nesto na diskovima ovako vizuelno?
 
Hajde prvo reci kakav ti problem imas sa kosom , jel trese i fali li joj to nesto na diskovima ovako vizuelno?
pa imam problem da mi spada zadnji disk i samo on ima taj problem puca mi ona ploca sto drzi disk kroz nju idu vijci i srafi se gore u kosacicu.Ona ima sestougaonu osovinu koja prolazi kroz dva kucista i pokrece tanjire.A vizuelno na tanjirima mi se cini da je donji onaj mali seceni neki parcici pa vareni itd.Trese se kad kosi mada posle kad sam stavio nove lezajeve malo je manje tresla.i tako ti to da ja imam mnogo veliki problem sa tom jednom kosom a zelim da ga resim.
 
img2961.jpg


- - - - - - - - - -

img2964.jpg
 
Koje je marke ta kosacica??? Ja mislim da znam sta je puklo ovo na prvoj slici???
 
Nudi mi tip IMT bocnu kosu napravljena za Univerzala,za 120e.Ima li ko iskustva sa takvim kosama,navodno nemoze na drugi traktor sem na UTB?
 
Pa neznam druze ali znam da te bocne kose hoce da zadaju glavobolje... Jos ako kosis po neravnom glavi samo tako...
 
Neces znati sta su muke bez bocne kose... Ja imam OLT bocnu kosu koja se kaci pozadi na poluge na traktoru i godinama je ne upotrebljavam... Nemoze da izdrzi jedan hektar da pokosi a da se nesto ne polomi... :udri:
 
Nikola ako nisi pri parama za bolju zavrsice ti posao i ta. Ja imam bocnu kosu nije IMT neka druga marka mislim da je OLT ali rade na istom principu. Jedino sta moze da se pokvari na njoj je da pukne cigancicaili se slomi prut sa nozevima ali to se desava u prvom kosenju, u drugom nema problema. Rotaciona kosa je zakon ali je skupa ja sam skoro gledao jednu 1100 evra mnogo je to...
 
I mene nervira bocna i ove godine definitivno uzimam rotacionu samo se jos dvoumim izmedju polovne kuhn sa cetri diska ili nove poljakinje 165, sad svi mi govore da cu tesko raditi sa poljakinjom posto cu kositi sa 539 i kad sam rekao ovom prodavcu gdje sam gledao sa cime cu je nositi kaze on meni uzmi ti sebi 135 mada te mi se 135 bas ne svidaju.
 
nosi IMT 539 bez problema SIP 165 kod mene u selu.. Samo stave napred jedan teg i teraj... Manju kosacicu od 165 niko ni nema u selu a svi je kace na 539-533... :ppozdrav:
 
I mene nervira bocna i ove godine definitivno uzimam rotacionu samo se jos dvoumim izmedju polovne kuhn sa cetri diska ili nove poljakinje 165, sad svi mi govore da cu tesko raditi sa poljakinjom posto cu kositi sa 539 i kad sam rekao ovom prodavcu gdje sam gledao sa cime cu je nositi kaze on meni uzmi ti sebi 135 mada te mi se 135 bas ne svidaju.

ako si u prilici da kupis novu to je najbolje resenje,licno i meni se vise svidjaju ove sa cetri diska,prave tanje otkose,ali su polovne dosta skupe dok poljakinja jes da je sa dva diska ali je nova
 
Nazad
Vrh