Predlog za dobru traktorsku kosu

Bubnaste kose mogu nize da kose mogu bolje kositi polegle izamrsene biljke i neces gumom gaziti po otkosu zato sto isti skuplja u uze redove i po meni manje su sklone kvaru. Mana je sto se njihov otkos teze susi(ako nije razbacen) i nezgodnije su u transportu.Diskaste isto to otprilike samo obrnuto.To je bar MOJE misljenje. ps.Ako budes uzimao polovnu kosu sa zapada obrati paznju na zupcanike u prenosniku(sto je tesko slabo ce ti ko dati da otvaras kosu) posto neke imaju zavojne zljebove na zupcan.(isti su jaci od ravnih ali su skupi i za praviti).Obavezno probaj kosu da nije u debalansu(trese se i ona i traktor).Nadam se da si me shvatio. :ppozdrav:
 
Pozdrav Koture
Ako ti je jednostepeno kvacilo na T25 onda ti ne bi savetovao rotacionu kosacicu. Inace ja imam rotacionu kosacicu KUHN sa 4 diska . Nosim je sa IMT542 i idem u 8 brzini,inace ide ko zmaj.
 
velja imt 540 je napisao(la):
kakve veze ima jednostepeno kvačilo? :sta:
Pa lakše je kositi sa dvostepenim kvačilom, ako treba da zastaneš pritisneš kvačilo prvi stepen traktor staje a kosačica vrti znači neće se kosačica zaustavljati, a kod jednostepenog kad pritisneš kvačilo staje i traktor i kosačica, pa onda moraš da izbaciš iz brzine da bi kosačica radila pa kad oćeš u otkos onda moraš da zalaufaš gasom kosačicu pa nabrzinu da ubaciš u brzinu a onda krči menjač, ma muka živa.
 
ova poljska od 165m kosi ekstra i polog i gde je umrseno ali joj treba snage,a probao sam i imt 165m 4 diska joj majko moja pa ona kosi najnize sto moze je 5 pa do 10cm od zemlje uzas od kose. :nono:
 
Pozdrav.Ja sam danas priustio sebi kuhn gmd 44,naravno polovna u super stanju.E sad cekam sezonu pa da vidim kako ce da se pokaze.Cuo sam dosta pohvale na taj tip kose,e sad ce da vidimo dali je to tacno.
 
Ja se izvinjavam,ali nisam skoro koristio forum.Ali nesto mi ne ide sa postavljanjem slika.
 
Evo i ja nesto da kazem!
Ja sam kupio prosle godine PONTIGER, 1,65m, zmija od kose, a nosim je sa fergusonce (539), ako je uzbrdo, onda u rikverc je nosim , jer je onda ko sto kaze Zika P. Malo mi ga po....i pa i potegni.
Ali zato kad kosi , nema za njom ostajanja, sve je obrijano!
Platio sam je 700€, a nozevi za nju su 300 dinceta.
PREZADOVOLJAN!
 
Zainteresovan sam za roto kosu marke FELLA slična je kao kod člana tibor samo što umesto tog pogona ima odozgo iznad rotora remenice i šestougaoni kaiš koji pravi osmicu i dugačak je oko 5000mm ,ovo su odokativni podaci iz priče sa ljudima koji su tu kosu viđali
mene zanima izgled (slike ako neko ima) ,njena učinkovitost u radu ,održavanje i da li bi mogao da je nosi moj vlatkoT-25 i naravno ako neko može da mi da neku cenu koliko te kose vrede otprilike
 
ova poljska od 165m kosi ekstra i polog i gde je umrseno ali joj treba snage,a probao sam i imt 165m 4 diska joj majko moja pa ona kosi najnize sto moze je 5 pa do 10cm od zemlje uzas od kose. :nono:

Mozes li to da dokazes ili si pisao u alkoholisanom stanju , voleo bih da dodjes kod mene da obrijemo jednu detelinu , pa da platis i jednu veceru
 
Zainteresovan sam za roto kosu marke FELLA slična je kao kod člana tibor samo što umesto tog pogona ima odozgo iznad rotora remenice i šestougaoni kaiš koji pravi osmicu i dugačak je oko 5000mm ,ovo su odokativni podaci iz priče sa ljudima koji su tu kosu viđali
mene zanima izgled (slike ako neko ima) ,njena učinkovitost u radu ,održavanje i da li bi mogao da je nosi moj vlatkoT-25 i naravno ako neko može da mi da neku cenu koliko te kose vrede otprilike
Ja sam imao Fellu 185 cm zahvat, ali nije imala nikakav sestougaoni kais, vec klasican prenos. Od kardana do pogona zupcanika su isla cetiri kaisa, a u koritu su bili zupcanici i osovine
 
Citiram: zlajo
Zainteresovan sam za roto kosu marke FELLA slična je kao kod člana tibor samo što umesto tog pogona ima odozgo iznad rotora remenice i šestougaoni kaiš koji pravi osmicu i dugačak je oko 5000mm ,ovo su odokativni podaci iz priče sa ljudima koji su tu kosu viđali
mene zanima izgled (slike ako neko ima) ,njena učinkovitost u radu ,održavanje i da li bi mogao da je nosi moj vlatkoT-25 i naravno ako neko može da mi da neku cenu koliko te kose vrede otprilike

QUOTE=pocerina;346562]Ja sam imao Fellu 185 cm zahvat, ali nije imala nikakav sestougaoni kais, vec klasican prenos. Od kardana do pogona zupcanika su isla cetiri kaisa, a u koritu su bili zupcanici i osovine[/QUOTE]

ovoj felliza koju se ja interesujem kardan ide na reduktor ili multiplikator ne znam o tačno o čemu je reč,na drugom kraju je remenica i iznad oba rotora imaju remenicei ogroman kaiš koli ima klin sa obe strane (poprečno presečen izgleda kao šestougaonik),kaiš pravi osmicu preko remenica tako da se rotori okrecu jedan prema drugom
saznao sam da ima jedna takva u okolini Plandišta ali to mi je jako daleko da odem da vidim da li je ima i da li je za prodaju,održavanj joj je jako jeftino samo noževi i kaiš
 
Ja sam imao Fellu 185 cm zahvat, ali nije imala nikakav sestougaoni kais, vec klasican prenos. Od kardana do pogona zupcanika su isla cetiri kaisa, a u koritu su bili zupcanici i osovine

o voj felli za koju se ja interesujem kardan ide na reduktor ili multiplikator ne znam tačno o čemu je reč,na drugom kraju je remenica i iznad oba rotora imaju remenice i ogroman kaiš koji ima klin sa obe strane (poprečno presečen izgleda kao šestougaonik),kaiš pravi osmicu preko remenica tako da se rotori okrecu jedan prema drugom
saznao sam da ima jedna takva u okolini Plandišta ali to mi je jako daleko da odem da vidim da li je ima i da li je za prodaju,održavanje joj je jako jeftino samo noževi i kaiš
 
Zainteresovan sam za roto kosu marke FELLA slična je kao kod člana tibor samo što umesto tog pogona ima odozgo iznad rotora remenice i šestougaoni kaiš koji pravi osmicu i dugačak je oko 5000mm ,ovo su odokativni podaci iz priče sa ljudima koji su tu kosu viđali
mene zanima izgled (slike ako neko ima) ,njena učinkovitost u radu ,održavanje i da li bi mogao da je nosi moj vlatkoT-25 i naravno ako neko može da mi da neku cenu koliko te kose vrede otprilike
neuzimaj to,koliko je dobro da ga na internetu nema
 
Ma kakvi to, sta ce ti ta kosa, ja mislim da su to prve rotacione kosacice koje su izasle. I ona ovi nemas sta da popravljas, retko dak se desi da crkne osovina ili zupcanik, pre odu lezajevi na disku, a to moras da menjas i na toj sto ti hoces da kupis.
 
Moj zet u Bijeljini kupio za 650 evra Claas 165-cu, polovna, perfektno stanje. Ima prenos preko kardana i zupčanika, nema remenja, ima integrisanu lamelu pa se s njom moze koristiti i običan kardan, mada je na njoj došao i originalni Claas kardan. Pokosio je oko 10ha s njom prvih par dana nakon kupovine, kosa perfektna. Ako mozes kako takvu nabaviti, ostaćeš sretan s njom.
Ako nisi kupio kosu imam ja na prodaju takvu kosu class 165 ja sam je remontovao pre godinu dana sve do srafa i ofarbao u originalnu farbu sve nalepnice cirada itd.Javiti se u pp

- - - - - - - - - -

Bubnaste kose mogu nize da kose mogu bolje kositi polegle izamrsene biljke i neces gumom gaziti po otkosu zato sto isti skuplja u uze redove i po meni manje su sklone kvaru. Mana je sto se njihov otkos teze susi(ako nije razbacen) i nezgodnije su u transportu.Diskaste isto to otprilike samo obrnuto.To je bar MOJE misljenje. ps.Ako budes uzimao polovnu kosu sa zapada obrati paznju na zupcanike u prenosniku(sto je tesko slabo ce ti ko dati da otvaras kosu) posto neke imaju zavojne zljebove na zupcan.(isti su jaci od ravnih ali su skupi i za praviti).Obavezno probaj kosu da nije u debalansu(trese se i ona i traktor).Nadam se da si me shvatio. :ppozdrav:
Sovo a sta mislis moze li taj debalans da se resi ili ne?
 
Naravno, najcesce kosa trese zbog nozeva, sto je potpuno bezazleno promijenis ih i gotovo. Ali debalans moze praviti i ostecen bubanj ili donji tanjir, ili mu moze faliti dio materijala da je recimo pukao sto je vec dosta skuplje za promijeniti. Mada se moze izbalansirati i bez novog dijela.
 
Nazad
Vrh