Pravljenje koncentrata za tovne pilice

Ako nekog interesuje ,komponente za konc. u Cantaviru, Farmkomerc ima povoljne cene napr. mnk 60 din.kg na dzak, lizin 192 din.
 
Ako nekog interesuje ,komponente za konc. u Cantaviru, Farmkomerc ima povoljne cene napr. mnk 60 din.kg na dzak, lizin 192 din.
Jesi ti uzimao taj MKF? Jel originalno pakovanje,ciji je?Ja sam od njih uzimao neke komponente i sve su prepakivali u svoje dzakove.Moram ti priznati,da mi je kvalitet pod velikim znakom ?
 
gospodo pilicari imam pitanje za vas iskusne.

godinama porodicno odgajimo po 2 ture pilica. nekih 200kom max ukupno godisnje.hranu kupujem u poljo apoteci gde i pilad uzimam... tronedeljne uvek. sta je najisplativije za tov,a pritom da je zdravo?
 
Sve sto je zdravo je manje isplativo i u nekim slucajevima ne isplativo.Na trenutnu cenu mozes kako hoces,ali cime hraniti,kad su 80 dinara ziva vaga,a pride da to bude zdravo.:osmeh: Po meni je najzdravije ono o cemu je vec pisano,a to je orgamska proizvodnja,kopriva,klice i slicno.Ipak,tu je isplativost teza prica.
 
Nezdravo je sve sto nije prirodno.Stavlja se sinteticka soja,hormoni i aditivi.Ima aditiva,koji npr vezuju vodu za misice.Zivotinja lepo napreduje,ali kad se priprema za jelo,otpusta visak tecnosti,te se i prepolovi.Ubacuje se i npr aditiv,uz pomoc kojeg pile nema osecaj sitosti itd itd.Sve u svemu pocast pohlepe za novcem.Zato i ne razumem neke ovde na forumu,koji se hvale,kako su brzo uhranili.Cemu zurba.gledajte sto ZDRAVIJE,a kaze nas narod "sve sto je brzo,to je i kuso".
 
Jesi ti uzimao taj MKF? Jel originalno pakovanje,ciji je?Ja sam od njih uzimao neke komponente i sve su prepakivali u svoje dzakove.Moram ti priznati,da mi je kvalitet pod velikim znakom ?
Oni sve pakuju u svoje vrece jer mahom uzimaju na veliko i u rinfuzi sto je,pa samo upakuju u svoje vrece.E sad da li jos ''krste'' sa necim,ne bih stavljao ruku u vatru da sam siguran da ne.Sve sto je jeftinije od trzisne cene je upitan i kvalitet.Ja premix uzimam ''patent indy pile 1,5%'' a mkf i kredu jos dodajem e to u farm komercu kupujem.Ne zato sto su jeftiniji nego zato sto bas i nemam neki drugi izbor gde ima sta god hoces, kad god pozelim da kupim i kad mi zatreba.
 
Oni sve pakuju u svoje vrece jer mahom uzimaju na veliko i u rinfuzi sto je,pa samo upakuju u svoje vrece.E sad da li jos ''krste'' sa necim,ne bih stavljao ruku u vatru da sam siguran da ne.Sve sto je jeftinije od trzisne cene je upitan i kvalitet.Ja premix uzimam ''patent indy pile 1,5%'' a mkf i kredu jos dodajem e to u farm komercu kupujem.Ne zato sto su jeftiniji nego zato sto bas i nemam neki drugi izbor gde ima sta god hoces, kad god pozelim da kupim i kad mi zatreba.
Upravo je i meni to cudno.Jednom sam uzeo od njih DKF i licilo mi na kredu.Cak je i zapreminski bilo malo,sto ce reci da ima vecu specificnu tezinu.Jako sam sumnjicav po tom pitanju,te trenutno placam MKF Ruski u originalnom pakovanju 107 din po kg.Nije mi problem da platim,ali da znam sta sam kupio.Zalosno je,sto se u ovoj drzavi mnoge stvari i preplate,a od kvaliteta ni "K".
 
Jesi ti uzimao taj MKF? Jel originalno pakovanje,ciji je?Ja sam od njih uzimao neke komponente i sve su prepakivali u svoje dzakove.Moram ti priznati,da mi je kvalitet pod velikim znakom ?
Juce domaci, original pakovanje,Monofos Prahovo elixsir feed ,lizin takodje original pakovanje strani,na dzaku pise lizin France ajinomoto eurolysine S.A.S. takodje sam rezervisan sto se te firme tice ali ovo mi deluje ok.
 
A kazite mi kakvi bi bili pilici ako bi im davao psenicu i kukuruz krunjen, i ne znam sta bi jos moglo. da izbegnem koncentrat. Ovako mislim kao zdravo jedem, ne kupujem u mesarama, a u stvari jedem isto kao iz mesare.
 
A kazite mi kakvi bi bili pilici ako bi im davao psenicu i kukuruz krunjen, i ne znam sta bi jos moglo. da izbegnem koncentrat. Ovako mislim kao zdravo jedem, ne kupujem u mesarama, a u stvari jedem isto kao iz mesare.
Budi siguran da nije isto kao u mesarama.Makar znas da nije crklo.:osmeh: Znas da nije zaklano pod antibioticima,da si ga ocistio od koncentrata i slicno.Sto se tice drugog dela,hibrid se ne moze hraniti samo kukuruzom i psenicom.Slabo ce napredovati,bice malo i krzljavo,samim tim matoro i zilavo.Ako se kukuruzu doda soja,suncokret,lucerka i slicno,vec se mogu postici zadovoljavajuci rezultati.O tome je vec pisano,te vas molim da procitae napisano,da se ne ponavljamo.Verujte mi,da kolikogod je pojedinima tesko da procitaju,meni i kolegama je bar isto tako tesko da sve iznova,svakom pojedinacno odgovaramo i iznova pisemo.Hvala na razumevanju.:ppozdrav:
 
Da li bi neko mogao da napise konkretno sta da uzmem da tovim pilad, a da nije koncentrat. hocu da im spremim hranu i da odgajim jednu turu cisto za svoje potrebe da vidim kolko ce me izaci cena na kilo , ne bih prodavao nista vidim i sam da je tu tanka zarada.
 
A sta je koncentrat?Koncentrat je koncentrovana hranjiva u odredjenom %.Da stavis 50% kukuruza i 50% zita,dobices koncentrat.Druga je stvar proteinski sastav tog hranjiva,njegov kvalitet,koliko je to zdravo i slicno.Zato ti je i receno da izlistas i vidis cime sve ljudi hrane,pa ti sam odluci cime ces.Oces brzinu,kvalitet itd itd.Niko ovde nema caraobni stapic i ne moze da ti kaze cime ti da hranis.Ako ces najbolje,najbolje je da ti pasu po dvotristu,jedu gliste i crvice,bez icega sto je ikada prskano.To ti je vec tema organske proizvodnje.Moras procitati,pa onda pitati.Jbg,ti stalno trazis da ti se napise cime da hranis.
 
Kukuruz,sojina sacma,sojin griz,kvasac,DKF,kreda,premiks,aminokiseline,premik s,zamascivac(mast...)Ako mozes nabaviti za start i gluten,izuzetno hranivo.To je sve sto je potrebno za dobar konc.Hrana je zdrava i nema nista lose u njoj.Kako se pilicima menja starost i tezina,tako korigujes odnos hraniva u smesi i to je to.Inace ovakav konc.je jefitiniji i zdraviji. Evo ti nesto kao ideja samo. http://www.poljoberza.net/Prehrana.aspx Evo ti i mogucnost da izracunas sta ces dobiti kombinujuci te sastojke. Malo se zanimaj sa tim, uglavnom ti kvalitet koncentrata zavisi od kvaliteta komponenti koje nabavis. Od kvalitetnih komponenti ces lako napraviti kvalitetan koncentrat.

 
Kukuruz,sojina sacma,sojin griz,kvasac,DKF,kreda,premiks,aminokiseline,premik s,zamascivac(mast...)Ako mozes nabaviti za start i gluten,izuzetno hranivo.To je sve sto je potrebno za dobar konc.Hrana je zdrava i nema nista lose u njoj.Kako se pilicima menja starost i tezina,tako korigujes odnos hraniva u smesi i to je to.Inace ovakav konc.je jefitiniji i zdraviji. Evo ti nesto kao ideja samo.

Ta sve to pise,nego treba iscitati.:osmeh: Prvih par godina sam ponavljao kao papagaj,ne mogu vise.Umorio sam se.Ja sam se borio sam,bez interneta.Eksperimentisao sam i raspitivao.Krao znanje.Sve sam to napisao i ostavio na tacni.Tu su naravno i iskustva drugih,al neke mrzi da procitaju.E jbg,dodje mi da sve izbrisem,pa nek prolaze sve iz pocetka.
 
Ta sve to pise,nego treba iscitati.:osmeh: Prvih par godina sam ponavljao kao papagaj,ne mogu vise.Umorio sam se.Ja sam se borio sam,bez interneta.Eksperimentisao sam i raspitivao.Krao znanje.Sve sam to napisao i ostavio na tacni.Tu su naravno i iskustva drugih,al neke mrzi da procitaju.E jbg,dodje mi da sve izbrisem,pa nek prolaze sve iz pocetka.


Nikako mi nisu jasni članovi ovog portala koji kažu: nemam vremena da pročitam.

Poslenja P.P. poruka isto pitanje kao i na portalu.Obiman i realan odgovor i opet nije dovoljno.
 
ljudi malo povrsno shvataju posao tova pilica, ipak to nije tako jednostavno ako hoces da budes konkurentan sa cenom a mnogima je bitan i kvalitet mesa koje zeli da proizvede. Trebalo bi da ne budu lenji da procitaju ponesto o tom poslu pa nek usvoje ono sto im odgovara, ionako se najbolje uci iz sopstvenih gresaka.
 
Naravno da smo tu da pomognemo.Pomagali smo i pomagacemo.Ali nismo niciji robovi.Njih mrzi da citaju,a nas ne treba da mrzi da po ko zna koji put pisemo vec napisano.Pa valjda je lakse citati,nego pisati.Obaska,sto sve dobijaju na tacni.Izgleda,da ovde neki neke omalovazavaju.:osmeh:
 
Nikako mi nisu jasni članovi ovog portala koji kažu: nemam vremena da pročitam.

Poslenja P.P. poruka isto pitanje kao i na portalu.Obiman i realan odgovor i opet nije dovoljno.

Ali to je bas interesantno . kao da ga ne zanima , nema vremena . a zasta ima ???, pojedine i ne trudim se da razumem . jer sto rece Sama .. niko me nije naucio , niti je postojao internet,sve sam ... muke moje
 
Nazad
Vrh