Prasići,problem

Dobar dan pre svega, Oprasila mi se nocas krmaca 15 praseta a krmaca 12 sisa.. Izborice se prasici sami na smenu ili mogu sa nekom dohranom ili koji savet?

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Pokušavao prihranjivanje,jogurt,
mleko, boni m
na kraju priroda odradi,dešavalo se da preźiv vise kom nego što ima sisa.

Послато са CUBOT R9 уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav, imam prase oko 14kg sa kilom na stomaku. Kila je poveca oko 5cm. Imate li kakvih iskustva?saveta?
 
Meni Takodje na jednom Prasetu samo sto je oko 5kg to jes nekoliko nedelja staro. Sta raditi?

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Pupcana kila , moze operacija i izdvajanje od ostalih prasadi ako cena ne prevazilazi vrednost praseta.
Ili tov na rizik, nekad moze da se utovi bez problema (ako se kila ne siri) , a nekad moze doc do ukljestenja i samo ga zateknes ujutro mrtvo.
Ja sam obicno u takvim situacijama nalazio razlog, pa na razanj....
 
Samo kad bi izdrzao do 20-25kg da ga spasem ?????? razmisljam da ga odvojim i hranim obrocno sa manje hrane, da se ne spusta jako...
 
Ma izdrzace bez problema,samo slabije napreduje od ostale prasadi...
A mozes da pitas i veterinara koliko ce ti uzeti da to sredi
 
Pitacu veterinara ako je isplativo neka radi, to je najvece prase u leglu. Imao sam i pre ali je bila manja kila pa sam klao na 60,70kg
 
Oprasila mi se jedna krmaca prveskinja cist Danski landras medjutim jedno prase ima naduvene prednje nogice i kao da ne moze da ih savije u zglobovima.. Imao neko slican slucaj?
072cb82892e9ae918d11a647be0d7a1a.jpg


Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
I ja sam imao slican problem kod jednog praseta,samo sto njemu su bile zadnje noge naduvene kao da je imao vodu u njima,i nije mogao da se krece.Gledao sam da vidim da ga nije zgazila al nisam video nista.To prase sam izdvojio iz legla dao mu mleko i na kraju je uginuo.I on je bio normalan u pocetku,nakon 3-4 da ga strefilo to u nogama.
 
Nazad
Vrh