Prasići,problem

da podelim moje iskustvo pojavio mi se ovih dana krvavi proliv,prvo kod jedne nazimice posle kod prasica koji su stari 45 dana,uspesno sam resio problem sa Neomulinom 20% davao sam samo jednom 0,5ml na 10 kg zive vage,a dobar je i za pneumoniju. Kupio sam celu flasicu 100ml kosta 1500 din

Za pneumoniju nemas bolje od
78b30aba57c68c1ac748f93cfd303de8.jpg


P.S. Ako vam treba nesto od lekova bilo koje mozete me kontaktirati znam coveka koji snabdeva skoro celu vojvodinu sa lekovima oko zivotinja


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Izvadi se to jedno , recne uho i nazad medju svoje . Nakon nekog vremena operacija i ponovo medju svoje . Uglavnom bude ok i ostavljam ga za tov jer ti operisani imaju bolji prirast .
 
Pozzz.Kod prasića odbijenih prije 10 dana se pojaviolo da sve bude ok i onda prase bude kao pijano,kapci natečen blago i jedno vrijeme miruje i krepa.Nisu forsirani nako odbića i jedu dugo već čvrstu hranu.veterinar je bio odmah čim smo primijetili i dao antibiotike ali još 4 su fasovala.U čemu je problem.
 
Pozzz.Kod prasića odbijenih prije 10 dana se pojaviolo da sve bude ok i onda prase bude kao pijano,kapci natečen blago i jedno vrijeme miruje i krepa.Nisu forsirani nako odbića i jedu dugo već čvrstu hranu.veterinar je bio odmah čim smo primijetili i dao antibiotike ali još 4 su fasovala.U čemu je problem.

Tako je bio kod mene slucaj kad je bila u pitanju mikroplazma, terali Tilozina (nemacki) i bilo je ok ko je primio lek na vreme ko nije otisao je


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ponekad usluzno zakoljem koje prase i vec u par tura primijetim da crna dzigera ima po sebi nesto...nisu plikovi,vec neke promjene (kao unutarnje zadebljenje) sa promjenama u boji.Prasci odlicno napreduju i vecinom sa 3 mjeseca budu oko 30 kila.Hranim ih pigijem od sana,vode imaju uvijek....Koji je to vrag po dzigerama
 
Dobro vece, ako moze pomoc , dve krmace oprasile 23 komada svi krupnu veseli na sisu odmah, sve super , druge noci samo jedno po jedno pocelo da umire ostali 7 samo, veterinar dva puta dolazio i dzabe,,, . Pocne prase da dehidrila verovatno zbog proliva , malaksa ne sisa i tesko dise i ohladi se i crkne...Imao neko iskustva sa tim, Veterinar prica promena vremena i uzima po crvenu ... Krmaca ima mlekaa inacee....

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Moze pomoc ali tek za ubuduce, sad sta te snaslo to ti je.
Svako ko je drzao krmace je imao iskustva sa ovim ,neko se naucio na svojim greskama, neko na tudjim ,a neko je imao pravog veterinara da mu da savet na vreme i izbegne vecinu tih problema.
Od sad pa na dalje krmacama na pet dana pred prasenje uvedi neosulfox ili triguard kroz hranu i daji im takvu hranu i pet dana posle prasenja.
Kad pocne prasenje (posle prvog praseta) 3ccm oksitocina da se prasenje sto pre zavrsi po mogucstvu da traje ispod 3 sata, ako posle prve doze ne zavrsi prasenje i izbaci lozinu za 2.5 sata dodaj jos 2ccm.
Po izbacivanju lozine obavezno antibiotik sirokog spektra sa produzenim delovanjem (npr.oksitetraciklin LA) i dozira se 1ccm na 10kg/tm krmace i prasici ce ti biti zasticeni od tog ranog vodenog prliva koji je kao sto si vec video veoma opasan.
Ne znam sta im je tvoj vet. davao osim price o vremenu ,ali enrofloksacin u malim kolicinama injekciono daje dobre rezultate i smanjuje smrtnost na najmanju meru.
I nije lose idati im kaodiar dan po prasenju preventivno , ali kad proliv vec pocne slaba vajda od njega.
 
Druze hvala ti pre svega, zapisacu sve i pogledacu na netu gde mogu da nadjem ove lekove ... Moram da naucim jos puno toga i veoma mi znaci tako neki savet iz iskustva

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
To nije vakcina već preparat na bazi Invermektina, ja ga koristim kod mojih pasa za prevenciju srčanog crva. Najbolje da ti neko stručan odradi ''vakcinaciju'' prasića pošto se preparat daje injekciono i potkožno.
 
To nije vakcina već preparat na bazi Invermektina, ja ga koristim kod mojih pasa za prevenciju srčanog crva. Najbolje da ti neko stručan odradi ''vakcinaciju'' prasića pošto se preparat daje injekciono i potkožno.
Ja vec 3 godine idem sa Invermetinom prasak kroz hranu na celu farmu i dobro mi se pokazao i ekonomski sto se tice.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ja sam uvek to davao pod kozu injekciono prasicama kada ih kupim tj kada su dostigli tu negde oko 30kg i onda ide 1ml,dobro je bilo samo sto je meni i u mom slucaju puno a kamoli kod tebe na tu kolicinu svinja.Nisam nikada ponavljao postupak mada znam da je pozeljno.
Deluje mi primamljivo posto vidim da ti to stavljas u hranu,mnogo je lakse to odraditi samo mi reci da li dajes to po upustvu 5-7 dana i ponavljas postupak nakon 3 nedelje ili odradis nekako sve od jednom posto kazes da si praskom to odradio i da je ok.
Kod mene je dostupan ivermektin od Vetzavoda-Subotica,ne znam mu cenu ali je dostupan u svim poljoapotekama pa mi deluje kao laksa metoda samo ne znam mu cenu,u glavnom mislim da cu sledecu turu probati sa tim praskom.
 
Ja sam uvek to davao pod kozu injekciono prasicama kada ih kupim tj kada su dostigli tu negde oko 30kg i onda ide 1ml,dobro je bilo samo sto je meni i u mom slucaju puno a kamoli kod tebe na tu kolicinu svinja.Nisam nikada ponavljao postupak mada znam da je pozeljno.
Deluje mi primamljivo posto vidim da ti to stavljas u hranu,mnogo je lakse to odraditi samo mi reci da li dajes to po upustvu 5-7 dana i ponavljas postupak nakon 3 nedelje ili odradis nekako sve od jednom posto kazes da si praskom to odradio i da je ok.
Kod mene je dostupan ivermektin od Vetzavoda-Subotica,ne znam mu cenu ali je dostupan u svim poljoapotekama pa mi deluje kao laksa metoda samo ne znam mu cenu,u glavnom mislim da cu sledecu turu probati sa tim praskom.
Stavio sam 2kg na 2t hrane kad su imali telesnu tezinu oko 40kg i to mi trajalo oko48 sati i to je to,posle vise nisam isao.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Prase pod krmačom 18 dan zanosi u stranu ,nestabilno,trese se nema, proliva i naj veće u leglu. Da jedu pomislio bi da je edem?Molim savet mišljenje
 
Nazad
Vrh