Prašenje krmača

Nisu bili baš nešto jeftini. Nije za pisanje ovde.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Moja pjetrenka, hormonska inekcija da traži nerasta, veštački osemenjena, rezultat samo 7 prasica i svi muški...
917b448087d08ff111adf905e634ff0f.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Ja sam imao takve krmače, nisu bile čiste pijetrenke ali isto su bile crne sa glatkom kožom. I nikad mi se nije desilo da su oprasile više od 10 kom... Uglavnom je prosek bio 8-9. Dok ove bele domaće su mi uvek oprasile po 12-15 komada pa i vise nekad.
 
10-12 komada obično bude. Sasvim dovoljno, da krmača to lakše podnese što se tiče dojenja i prasad budu tip-top nakon 6 nedelja. Imao sam krmače koje su oprasile preko 15 prasića, i u četvrtoj nedelji krmača samo što nije pala s nogu. Bila kao letva a prasad kao mačići i nejednaki i oni što zaostanu uvek ostanu manji (zakržljali)...
Ovih 7 komada je bilo vanredno zbog hormonske inekcije, ko se razume zna zašto je samo 7....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
to sto ako ima preko 10-12 prasica je istina da uvek ima 2-3 manja .Ali sa krmacom nikada nisam imao problem ,jeste da pojede jupolku granula dnevno ali zato psle 5-6 nedelja se ne vidi da je imala prasice.
 
Nisu bili baš nešto jeftini. Nije za pisanje ovde.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Nije ni umjetno osjemenjivanje jeftino,od 9 krmača,nijedna nije ostala umjetno,2 puta je veterinar,jednom ja,bez uspjeha.
Pod nerastom je 6 ostalo bređih.
Bolje da sam investirao u nerasta,nego što sam izgubio em novaca,em odojaka za božić,em vremena...tako da smatram da je muško rasplodno grlo investicija,ne trošak.
 
@aca74 svaku prasad kad god je to moguće puštam u zadnje dvorište da slobodno šetaju i riju po dvorištu. Takva prasad nikad ne dobiju proliv, ni posle zalučenja.
@komer daleko je to od troška, baš naprotiv. Nisu loši rezultati ni sa veštačkim osemenjavanjem, ali mi je to baš cimanje. Naruči seme, idi po seme, pravilno sačuvaj same.....
Ovako pustim nerasta pa nek se vole i nedelju dana ako treba.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nije ni umjetno osjemenjivanje jeftino,od 9 krmača,nijedna nije ostala umjetno,2 puta je veterinar,jednom ja,bez uspjeha.
Pod nerastom je 6 ostalo bređih.
Bolje da sam investirao u nerasta,nego što sam izgubio em novaca,em odojaka za božić,em vremena...tako da smatram da je muško rasplodno grlo investicija,ne trošak.
I sta kazes veterinar dva puta, ti jednom i nista??
 
Naravno,veterinar je 2x osjemenjivao,točnije veterinarka,i jednom sam ja,jer nisam mogao nikoga dobiti da dođe osjemeniti...
 
Pa gde nađe žensko da bude tata?
Zna se ko kosi a ko vodu nosi....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Kod nas su veterinari opterećeni psima i mačkama,jer tu je ipak prava lova..za svinje,krave,kad se stigne.tako da nisam imao izbora,iako nemam problema što je veterinar žensko,bar kaže ako nemože doći,a ovaj kaže "evo me stižem",pa dođe za 4 i pol sata.
 
Nazimica, 114-ti dan izbacila nešto, velicine casice rakijske u opni, tako mi deda objasnio,ja nisam bio kuci taj dan.
Da li je moguce da su to fetusi zamrli, ako su zamrli u toj fazi kako su mogli biti u njoj svo ovo vreme,bez simptoma.
Sad se normalno ponasa, ima apetit.
Jedino bih rekao kako legne i grokce kao da oponasa dojenje prasica, tako se nekako namesti.
 
moja je na oko 90dana

odmah posle mozda nedelju dana se i cvilila

nisam je ostavio vise iako je imala samo 2 prasenja

dobila noz
295kg merila
 
Nazimica, 114-ti dan izbacila nešto, velicine casice rakijske u opni, tako mi deda objasnio,ja nisam bio kuci taj dan.
Da li je moguce da su to fetusi zamrli, ako su zamrli u toj fazi kako su mogli biti u njoj svo ovo vreme,bez simptoma.
Sad se normalno ponasa, ima apetit.
Jedino bih rekao kako legne i grokce kao da oponasa dojenje prasica, tako se nekako namesti
I meni se to jedared desilo s krmačom, ali je bilo 3 takva a 16 živih i zdravih...
Na kraju, ostalo 14 komada i sve je odranila, ali više nikada nije mogla ostati suprasna..
 
Normalno pusti nerasta kada bude tražila. Sada je stekla imunitet na parvo virus, sledeće prašenje bi trebalo da ide bez problema.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh