Prašenje krmača

Svaka cast.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Jutros vozio krmacu nerastu....3 put....opet nije stojala...Jednom se oprasila i nemozemo vise potreft,ili ona nece....
Fina dugacka,oko 120 kila.....ako ne utrefimo do krmokolja ode ona u kobasce
 
Da li neko zna šta je uzrok,krmača mi se danas oprasila celih 2 kom.živih 1 mrtav i 9 kom.nerazvijenih fetusa je izbacila.
Drugi put se prasila,prvi put je imala 12 kom.od toga 11 odhranila.Da napomenem u dobroj je kondiciji.Gde je problem?Dal da ga zakoljem za zimu ili......?
 
Da li imas jos neku krmacu koja se pripatila pod istim veprom u neko slicno vreme, kao i ova kod koje se javio problem? Je li izbacila posteljicu uredno, da nema nesto jos unutra?
Da je moja, sigurno bih je ostavio da se prasi, makar jos jednom.
 
Ako pustim drugog vepra oće li ponovo tako ili...?Dal treba da pelcujem krmaču protiv tog čuda(neznam jer još nisam imao nikad takav slučaj)
 
Ako pustim drugog vepra oće li ponovo tako ili...?Dal treba da pelcujem krmaču protiv tog čuda(neznam jer još nisam imao nikad takav slučaj)
To ti je drug parvoviroza 90%, obavezno vakcinacija svih krmaca odma od sledece oplodnje. Ta krmaca ti je trenutno siguran kliconosa, a nije iskljucivo da ce u narednim prasenjima drugih krmaca biti isti problema. Posto se parvoviroza prenosi kontaktom, polnim putem....., i ni pod kojim slucajem nepustaj tog drugog nerasta pod nju, posto on automatski postaje kliconosa i prenosnik na druge krmace. Nemoj da te iznenadi u skorije vrijeme , veci broj povadjanja, takodje i jalovi krmaca, kao i mogucnost pojave lazne gravidnosti. Potrazi sto pre vakcinu Porcili Parvo http://www.msd-animal-health.ph/products/131_118611/productdetails_131_118805.aspx . Zelim ti svu srecu u narednim mjesecima
 
Pozdrav ljudi,imam problem sa krmacom koja se oprasila pre 10tak dana ,naime nece da jede koncentrat.Tri nedelje pred prasenje sam primetio da brljavi i samo duva u koncetrat al nece da ga jede,jede samo novi kukuruz i tritikal i to u zrnu al samleveno nista nece. Lepo ona izgleda i sad ,bila je u kondiciji pred prasenje i nije izgubila toliko na masi ,al se brinem jer ima 10prasica koji ce je pojesti.Primetio sam da balegari onako dosta sitnijih kuglica u jednoj velikoj kugli.Davao sam joj i paradajiz corbu i jaja ,al nikako da pocne jesti dok ostale krmace jedu da sve puca :) Neki predlog?
 
Nazad
Vrh