Powershift Menjaci

:haha: znaci ipak se malo razumete u menjace a posebno kish :ppozdrav:
 
Eto Roberte dobijas i pohvale od mladjih .Sad mi nije jasno da li se razumes u menjac ili motor.
 
KishRobert je napisao(la):
'ebem vas u znanje,na momenat mu opadnu obrtaji(pri saltanju brzine),pa zvuk/fijuk turbine sve nadjaca.kakav menjac,kakvi bagraci...

Da, čuje se turbina, odnosno točnije bi bilo blow off ventil koji je otvorenog tipa (nije recirkulirajući). Pod opterećunjem turbo nabije tlak i prilikom puštanja gasa blow off ventil pušta nabijeni zrak u usisnoj grani u atmosferu jer nije potreban, pušten je gas pa motor nemože progutat taj nabiti zrak jer ga ima previše a nema opterećenja i okretaja pa onda preko ventila (koji je naštiman na određeni pritisak) ide van, inače bi bio prevelik pritisak u cilindrima u taktu kompresije .
Ovakav ventil uzrokuje nešto veću potrošnju naspram recirkulirajućeg koji taj višak zraka vraća prije turbine.
Isto je i kod turbo motora u autima, izvadiš serijski i staviš nekakav otvorenog tipa koji ''kiše''. Auto geekovi to često upotrebljavaju zbog baš tog fascinantnog zvuka.
 
ne znam bas da je normalno da traktor ovako radi....ne bi se trebalo cut nista,a i nema bas prilike da smanji okretaje motora,zbog powershifta,a ni nema potreba da smanjiva gas....
phoenixe,ako hoces cut sta je pravi zvuk,onda nadji na internetu isjecak od tm-a ili mxm-a,sa priljeljenim viscom......huce kao vrag....
 
na takvom traktoru to jos nikad nisam cuo,jer ga imam,al ni na drugima nisam cuo.al stvar je u tome,da ne moze smanjivat gas,dok mjenja brzinu....kad se brzina promjeni u djelicu sekunde....malo ga majstor i lozi,inace najbolje bi bilo mjenjat na 1200-1400okr..
ja sve brzine mjenjam na tim okretajima,najmanje trza,a gas nema smisla pustat prilikom mjenjanja brzina,ne padne ni 50 okretaja...i to ako se tocno potrefi kad se moze pustit,jer inace ce ruda trzat,cim se pusti gas i dok nanovo ne ubaci u sljedecu brzinu.
vec sam spominjao kako je za transport bolji klasicni mjenjac sa kvacilom,jer kod ovoga treba pripazit na moguce trzaje
 
Za sada sam malo vozio masseja sa dynachift menjacem ,koji ima u svakoj brzini ali ne automatski vec rucno prebacivanje bez kvacila. Sto Bare kaze najlepse se salta pri 1400-1500 obrtaja ,tako reci bez trzaja.
 
taj dynashift jer sve brzine saltas poluautomatski ili brzine saltas sa kvacilom,s tim da svaku brzinu na dugme jos ubrzas.?...to bi bio kao kod JD power...
 
Bare osnovne brzine saltam sa kvacilom a u okviru svake brzine djoistikom u4 podbrzine.
 
Evo kako izgled naslon za desnu ruku ujedno i Powershift menjac na John Deere-u 8110.
fv8i1t.jpg

u pozadini donje slike se vidi i radna konzola za podesavanja...
6ro57r.jpg
:bravo:
 
petarHR je napisao(la):
KishRobert je napisao(la):
'ebem vas u znanje,na momenat mu opadnu obrtaji(pri saltanju brzine),pa zvuk/fijuk turbine sve nadjaca.kakav menjac,kakvi bagraci...

Da, čuje se turbina, odnosno točnije bi bilo blow off ventil koji je otvorenog tipa (nije recirkulirajući). Pod opterećunjem turbo nabije tlak i prilikom puštanja gasa blow off ventil pušta nabijeni zrak u usisnoj grani u atmosferu jer nije potreban, pušten je gas pa motor nemože progutat taj nabiti zrak jer ga ima previše a nema opterećenja i okretaja pa onda preko ventila (koji je naštiman na određeni pritisak) ide van, inače bi bio prevelik pritisak u cilindrima u taktu kompresije .
Ovakav ventil uzrokuje nešto veću potrošnju naspram recirkulirajućeg koji taj višak zraka vraća prije turbine.
Isto je i kod turbo motora u autima, izvadiš serijski i staviš nekakav otvorenog tipa koji ''kiše''. Auto geekovi to često upotrebljavaju zbog baš tog fascinantnog zvuka.
Gde mogu da kupim takav ventil i jel moze na bilo koji traktor sa turbinom da se ugradi?
A jel moze neko da mi objasni sta je to "autotronic", i cemu to sluzi?
 
Moze pomc? Danas mi prestao raditi Powershift na JD 3140. Samo odjednom ,mada u zadnjih godinu dana nije reagovao istog trena kad dodirnem rucicu da ga ukljucim. Pri iskljucivanju je odmah reagovao. Ima li ko kakvu redstavu sta bi moglo biti. Hvala
 
Prvo nam objasnite kakav je to Powershift na JD 3140? Koliko je meni poznato, a ne moram biti u pravu ona ima sinhronizovani menjač sa brzim i sporim brzinama i ima Hi-Lo.
 
Za sada sam malo vozio masseja sa dynachift menjacem ,koji ima u svakoj brzini ali ne automatski vec rucno prebacivanje bez kvacila. Sto Bare kaze najlepse se salta pri 1400-1500 obrtaja ,tako reci bez trzaja.

И ја на кејсу шалтам брзине на повершифт мењачу на неких 1500 обртаја, јер тада нема затрзавања, све преко тога се затрзавање и те како осети. Исто тако има 4 главне брзине које шалтам са квачилом и 4 подбрзине које се пребацују без квачила, ручицом поред главног мењача...
 
Nazad
Vrh