Powershift Menjaci

meni je onaj mali 110-90 prekrasan...i kako si zadovoljan?koliko sati ima?
 
Bare je napisao(la):
meni je onaj mali 110-90 prekrasan...i kako si zadovoljan?koliko sati ima?

ima jedan 110-90 kod nas u selu

Pa zadovoljan sam sa 180-90. Ne mogu ti reci koliko sati ima na njemu jer mu je ko zna kada ( kod prethodnog vlasnika ) stao sat na 7000. Inace kompletna generalka motora mu je radjena pre 6-7 godina. Kod mene je 2.5 godine. Traktor je 1990 godiste i Bosh pumpa mu josh nije radjena pa voli da dimi. Bilo sta da radim sa njim on dimi, cak i na putu kada ga vozim, ali za sada nek ide ovako. Potrosnja mu je veoma mala, pa dok ne pocne da guta naftu i gubi snagu ne diramo pumpu.
 
manijakus je napisao(la):
Najbolji mjenjac koji se ugraduje u traktore je ZF (CVT koji se ugraduje u Steyr-e, i u JD kod kojih je naplata za ZF 6.000e).
Samo mislim da kod JD nemozes uzet ZF vario, nego je on zastitni znak Steyr-a CVT.

Eto, a lepo je NA savetovao Feniksa da se prilikom kupovine traktora pre svega odluči za Štajera, jer je to ipak izuzetno napredna tehnologija.
 
Sto se tice saltanja rusa bez kvacila i ja dosta praktikujem po poljskim putevima, cesto i na torpeda to praktikujem. Na rusa od 6 do 8 i nazad bez problema i krcanja. Ako slucajno ne uspem iz cuga da presaltam tada ide kvacilo, bez siljenja rucice . Ija sam sasvim slucajno otkrio ovakav sistem saltanja jos na 540.
 
kolega ju jedan imo.davno sam je vozio.startnija je od mog mz-e 250.samo je i mnogo neudobnija...al je avaku godinu generalku radio.a i sisala je podosta benzina
 
evo jednog NEW HOLLANDA TM 155 sa powershift menjacem pogledajte ovaj snimak i recite mi sta je onaj zvuk sto radi(fiuu) kad menja brzine?jel zna mozda neko inace traktor je prva liga i vidi se koliko ima snage :D
[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=9f0csUn6i4c[/youtube]
 
'ebem vas u znanje,na momenat mu opadnu obrtaji(pri saltanju brzine),pa zvuk/fijuk turbine sve nadjaca.kakav menjac,kakvi bagraci...
 
rekao sam da neznam !!a i ti sad kad imas traktor sa powershift lako je tebi!! :D salimo se malo a tacno je turbina **greška li joj zesce je samo kako li je u kabini!
 
Nazad
Vrh