Potrošnja goriva

Merio sam samo jedan dan, ostalo me mrzilo. Oko 2.5l kada je bilo 20+kj sve jedno od drugog na 0.5-1km a bilo je 3l/kj kada je uradjeno 9kj u 3 parcele uz jedno 6-7km vozanja. Preko 3l/kj nema sanse ma sta mu radio. Consum 2.9 brzina 2sh tj oko 9.5km/h. Drugi prohod idem 13km/h ili 16km/h i potrosnja bude oko 2.5l. Teram na 1600 ako je struckavo (u prvom) a 1800 (1850) ako je lepo se uzoralo.
 
Svake godine traktori vam trose sve manje i manje goriva.Uskoro ce dezurne tužibabe videti da traktori skoro i ne trose gorivo i tražiće da ima vratimo ovu subvenciju za gorivo jer su nas preplatili.Moji traktori potrose sve što uspem u njih.
 

Sta mislite dali bi traktor u pripremi sa ovakvim gumama trosio manje ili vise?Dali bi bilo proslajfavanja ili bi imao bolji grip?
Te gume najbolje legnu na travu....
 
Jel vi radite podrivanje ili predsetvenu pripremu, koliko treba da troši, ko u oranju.Ja neznam, pojedni komentarišu ko da su juče počeli da rade zemlju, neznam šta tražite dole, naftu.
 
Sa 558 sam trosio preko 3l samo kada je bilo struckavo pa nisam mogao da sedim u 2BH. A bivalo je struckavo kada se uzore ugazeno sa 3SH i blokadom pa ne raspe zemlju. Kada sam terao u 2BH trosio je kao i Arma.

p.s. Jos nesto. Ima razlike u potrosnji kada se poskidaju tegovi (600kg). Brzinu vise moze da ide (zato i teram drugi prohod 16km/h tj 3sh) brzinu.
 
Mislim da sam negde i pisao,Rus 52ka,uglavnom sedmom brzinom (trebalo bi da je oko 10km/h) od 3,5-4 l po jutru ED .
 
Kako znas koliko brzo ides? Da li si ugradio neki brzinomer?
Imam u ekselu brzine sa 18.4r30 gumama. Prenosne odnose sam nasao u User manual. Zasnivaju se na tome da je oko 32% Hi-Lo i da je medjusobno 1hi-2lo, 2hi-3lo itd oko 26%. Proklizavanja nema jer i sa prednjom i bez ne vidim ja razliku u brzini kretanja, samo manje kopaju zadnji tockovi kada je i prednja upaljena.
 
Obrisana mi je poruka, verovatno nije po pravilima. Uglavnom moj 1104 nema raspored brzina da bi mogao da ide 11 km/h+ sa spremačem, morao bi 3 transportnom da idem.
 
Imam u ekselu brzine sa 18.4r30 gumama. Prenosne odnose sam nasao u User manual. Zasnivaju se na tome da je oko 32% Hi-Lo i da je medjusobno 1hi-2lo, 2hi-3lo itd oko 26%. Proklizavanja nema jer i sa prednjom i bez ne vidim ja razliku u brzini kretanja, samo manje kopaju zadnji tockovi kada je i prednja upaljena.
Radis u radnim brzinama ili transportnim,ona poluga kod leve noge?
 
Olalija misliš da nije u stanju 3 transportnom da radi? Ja sam jednu njivu išao drugi put setvospremiranje i baš sam radio u 3 transportnoj oko 12 km/h. Doduše Case jx 95.
Za merenje brzine imam tractorspeed aplikaciju na mobilnom i tako merim.
To je problem na ovim niskobudžetnim traktorima, menjač često ima manji izbor brzina, pa je ili problem što je menjač spor ili ima manji izbor brzina u radu na 5 -14 km/h.
 
Nazad
Vrh